پیام شهبانو فرح پهلوی در واکنش به مسموم‌سازی دانش‌آموزان دختر در ایران

شهبانو فرح پهلوی در واکنش به مسموم‌سازی دانش‌آموزان دختر در ایران طی پیامی نوشت: «رژیم ولایت فقیه گوشه‌های تازه‌ای از سرشت ناپاک خود را به جهانیان نشان می‌دهد، چهره‌ای که چهل‌وچهار سال پیش شاهنشاه فقید با بینش کامل آن را وحشت بزرگ توصیف کرد.»
 
شهبانو فرح پهلوی روز شنبه ۱۳ اسفند با انتشار بیانیه‌ای به سکوت مقامات مسئول در قبال حملات گازی به مدارس دخترانه اعتراض کرد و از روحانیون، نظامیان و سپاهیانی که «دل‌هایشان با ایران است» خواست که «چنین ستمی» را تحمل نکنند.
 
با گذشت حدود دو ماه و نیم از آغاز حملات با گاز سمی به مدارس در ایران، مقامات جمهوری اسلامی می‌گویند که هنوز کسی در این رابطه بازداشت نشده و درباره عوامل و چگونگی آن نیز اظهارات ضد و نقیضی بیان کرده‌اند. از جمله ابراهیم رئیسی، رئیس دولت ایران، به شکل کلی و بدون مستندات آن را به «دشمنان» نسبت داده و برخی دیگر از شخصیت‌های وابسته به حکومت نیز آن را به خود دانش‌آموزان نسبت داده‌اند.
 
آخرین ملکه ایران اما در بیانیه خود به طور غیرمستقیم حکومت جمهوری اسلامی را در این رخداد متهم دانسته و نوشته است که «رژیم ولایت فقیه گوشه‌های تازه‌ای از سرشت ناپاک خود را به جهانیان نشان می‌دهد».
 
این بیانیه می‌افزاید: «سوال این است که چرا در این چند ماهه مقامات مسئول در این خصوص سکوت کرده‌ا‌ند و این پرده پوشی نشانه چیست؟ آیا نمی‌توان پذیرفت که بطن و لایه‌های این نظام زن ستیز، عواملی با توحش در صددند که نقش زن در جامعه امروز را به هر قیمت محو و نابود کنند؟»
 
شهبانو فرح پهلوی در نهایت نوشته است: «من از روحانیون پاکدل خارج از مدار ولایت فقیه، از نظامیان و سپاهیان و همه مقامات دولتی که دل‌هایشان با ایران است می‌خواهم که چنین ستمی را نتابند و یار هم میهنان خود باشند.»
+245
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  واروژان - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  آیت الله اعدام حالا آیت الله سد علی شیمیایی. حیف ملکه ایران و مردم ایران که در مورد این آخوندا فکر کنن و حرف بزنن. از ماست که بر ماست. بریزید بیرون. تمومش کنید.
  19
  60
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  کدام یکی‌ از سایبری اول از همه حمله را شروع می‌‌کند؟ رقابت در حال حاضر میان ضد بشر و پیرزن است. "ضد بشر برو برو تو همانی که پسرت می‌‌خواهد میخانه باز کند. زنها مینی ژوب بپوشند و ما بی‌ ناموس شوم.ما دمکراسی می‌‌خواهیم. پیر زن . برو زن دیکتاتور .تو که شوهرت دیکتاتور بود. جشن‌ها ۲۵۰۰ ساله گرفت من کفش نداشتم بپوشم.ضمنا این‌ها که مسموم می‌‌کنند .دست کم ضد امپریالیست هستند .شما که نوکر آمریکا هستید. ضد بشر به پیرزن. قربانت روم که شما اینجا هستید و پیشانی به این سلطنت طلبان فحاش فلان مادر و خواهر شده می‌‌دهید. در این وسط هم اون دوستمان از کانادا. اصلا مقصر علی دایی است. که این‌ها را مسموم کردند."یک حرف مفت را هرگز نمی‌‌شود فراموش کرد هیچ کجا بهتر در اینجا نمی‌‌شود تجربه کرد. اندیشه این‌ها عمق ندارد.مثل خرس فقط از بغل جا باز می‌‌کنند.هر کسی‌ از ما کم و بیش زمانی حرف مفت می‌‌زند.ذلت در آن است که داوطلبانه انجام داد. فکرکنم، این امت ریش راحت تر زن خود طلاق می‌‌دهند تا از حرف مفت زدن جدا شدن . نظر شما چیست؟
  33
  29
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  این کسانیکه اقدام به این کار کردن اگه تو پارک آب و آتش تهران آب بازی کرده بودن تو همون ١٥ دقیقه اول گیرافتاده بودن! کاملاً مشخصه دست اراذل رژیم تو اینکار هست! رژیم سیدعلی گدا، روضه خون دوتومنی داره با اقتدار کامل از دختربچه ها زهرچشم و انتقام میگیره!
  12
  46
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  یادمان بماند که اسلام و روحانیون این مذهب پلید و شیطانی چه بلاهایی که بر سر مردم ایران نیاورد. تاریخ ایران از دشمنان مختلفی ضربه‌های خورده است اما بلاهایی که اسلام و آخوندها بر سرمان آورده و می‌آورند هرگز هیچ دشمنی نکرده بود.
  17
  49
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  سپاه سایبری و چپِ ورشکسته و مزاحمین خلق، حمله، از شهبانو مطلب گذاشتند. کور و کچل های عقده ای از قلم نیفتند، میلیونر، قولو، منتظریم!
  19
  44
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  خانم عزیز ، بیکاری برای یک مشت انگل و جنایتکار بیانیه میدهی و تقاضا میکنی ؟ این آخوندا و سپاهی ها دلی پاکی ندارند که با ایران و ایرانی باشد . آینها همه در یک محور ولایت فقیه هستند و اگر به آنها وصل نباشند کاره ای نیستند و یا مجبور به سکوت یا زندانی هستند. بار دیگر بیانیه را برای ملت ایران بنویسید و از آنها بخواهید تا با اتحاد و همبستگی خود و مملکت را نجات دهند. حتما به دشمنان ایران گوشزد کنید تا به ملت باز گردن .
  18
  31
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان

  فردا روز میگن اسرائیل و آمریکا یه گروهی رو توی ایران اجیر کرده بودن برای اینکار. قصه جعلی درست میکنن و تحویل مردم میدن. البته خر خودتونید آخوند ها و امنیتی های بچه کش مزدور. به زودی اعلان جنگ مردم علیه خودتون و تکه پاره شدن خودتون و عزیزانتون توسط مردم انقلابی رو شاهد خواهید بود.
  10
  38
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  از شهبانو یاد بگیریم مادرند نه اقلیت گرا میگویند از روحانیون، نظامیان و سپاهیانی که «دل‌هایشان با ایران است» خواست که «چنین ستمی» را تحمل نکنند. هرکه از رژیم ببرد به شرط اینکه جنایت نکرده از ماست باید فرزند به خانواده برگردد. شما فرزندت را وقتی معتاد است نمیکشی آرزوی برگشت و سلامتش را داری حتی حمایتش میکنی. شهبانو اینگونه هستند ایشان با کانون فکری کودکان مادر معنوی بسیاری از ایرانیان است.
  15
  40
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  الان یه تعدادی از قشر خاکستری دارن میگن خدارو شکر که بچه ما دختر نیست .
  17
  41
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Reza222 - سیدنی، استرالیا

  باید بگوییم ولایت شیطان (خامنه ای) و طرفداران رژیم سربازان شیطانند ما باید این شیطان را درکشورمان نابود کنیم،آنها نمی‌روند چون جایی ندارند که بروند، دست دوستی با هرکسی و هر تفکری که خواهان ازبین بردن آنها هستند دراز میکنیم. دشمن دشمن من دوست من . یادتون باشه فقط اتحاد اتحاد ، هرکسی بذر تفرقه افکند سرباز شیطان حواستان جمع باشد
  14
  38
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بر مادر وطنم ایران خانم فرح پهلوی
  16
  50
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  17 سال قبل در چنین روزهایی آنا پولیتکوفسکایا،روزنامه‌نگار نامدار مخالف پوتین،تنها چند ماه قبل از اینکه ترور شود، گزارشی مبسوط درباره مسمومیت تعداد زیادی از «دختران دانش‌آموز» چچنی بر اثر ماده شیمیایی قوی و ناشناخته‌ای در دستشویی مدارس که دستگاه عصبی آنها را ماه‌ها مختل کرده بودمنتشر کرد.مقام‌های دولت به شدت منکر مسمومیت‌ها بودند و این اخبار را صرفاً ناشی از اضطراب و «روان‌پریشی» گسترده می‌دانستند! بعضی از پزشکان به پولیتکوفسکایا گفتند که عامل مسمومیت‌ها ماده شیمیایی ناشناخته‌ای در دستشویی مدارس است اما مسئولان بیمارستان‌ها حاضر به انتشار هیچ اطلاعاتیحاضر به انتشار هیچ اطلاعاتی نبودند، نه از داروها و روند درمان دختران دانش‌آموز در بیمارستان‌ها حرف می‌زدند و نه نتیجه آزمایش‌ها را منتشر می‌کردند. پس از مرخص شدن بیماران در پرونده آنها حتی یک کلمه هم درباره داروها و شیوه درمان ثبت نشده بود. مدارس برای مدتی تعطیل شدند و سرانجام معلوم نشد که روسیه سرگرم آزمایش کدام ماده شیمایی/سلاح زیست‌شناختی‌ روی «دانش‌آموزان دختر چچنی» بوده است.چند ماه بعد،پولیتکوفسکایا در مسکو به قتل رسید .
  12
  31
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  فکر میکنم اگر ایشون از ملت ، یک درخواست بپا خیزی ، در هر هفته دو روز در ساعتی مشخص و در تمامی میادین اصلی شهرها داشته باشند خیلی تأثیر پذیر باشه ، چه بسا مردم هم این درخواست را بی پاسخ نمیگذارند! این بی تفاوتی مردم هست که این رژیم جنایتکار رو ، بی شرف تر و وحشی تر از همیشه و بدنبال جنایات جدیدتر ترغیب میکنه !
  13
  31
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  خانم: آیا شما فهمید بود که طرفدار شما زرتشت چه می گوهد؟ شما به طرفدار خود چرا نمی گوهی. وقتی که فارسی .می نوشته است. چرا بکسواد میکند؟ که میباشد. زرتشت طرفدار شما خیلی کم رو می بود. او گفت۵۷ تی نکنید. ترس از خیس. خانم چرا طرفداران شما داد فحش؟ شما چرا یک عینک ته استکانی خوب نفرستاد. چرا برای زرتشت، تا بیشتر بگوهد و بختر بنویسد؟ زرتشت اینجا نوچه داشت زیاد. ولی او سرکلانتر بوده است. خانم لطفاً شما کرد نصیحت.چون آبرو برد شما.
  37
  24
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  عجوزه؛ تو کشتی ما را با این نوشتن طلبکارانه ات! تو اَصلاً خودت میفهمی چه مینویسی? بقول دوستمان کاش آن شب پدرتان چند تا Durex خریده بود، تا از شر تو راحت می شدیم. ببین؛ برای رسیدن به قله کوه این کوه نیست که انسان را خسته می کند، بلکه سنگریزها یا اشغالهایی است که در کفش کوهنورد می روند، و مسیر را سخت تر میکند.بنا براین مشکل جامعه خودمان از با فرهنگها و با شعورها نیست، بلکه از همین سنگریزها و تفاله ها(احمق ها، بیشعورها بی ادب ها)است.
  16
  31
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  گرامی ، pirzan e irani بعضی اوقات دستور فارسی را رعایت میکند و مفهوم کلامش ، مخالف یا موافق واضح است .اما بعضی اوقات معلوم نیست هندی یا افغانی مینویسه ولی به زبان فارسی . شاید برای خنده فارسی را در گوگل به دری ترجمه کرده
  4
  9
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  گرامی ، موجودات عالم همه به یک شکل و قیافه آفریده نشده اند ، بین آنها اندکی فرق هست. یکی زیبا و دیگری زیباتر ، یکی مهربان و دیگری ظالم . شما مسلما زیباترین را انتخاب میکنی ولی چرا راه درست و مستقیم را انتخاب نمیکنی ؟
  1
  10
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  سرور محترم: حمل بر سوء هدف نشود اولاً :افغانی نوشتن وجود خارجی ندارد. دری (فارسی) یا پشتو! دوماً : چونکه افغانی واحد پول افغانستان است, در نتیجه به شهروندان این کشور افغانستانی گفته می شود. سوماً: آن چیزی را که شما درست و مستقیم می دانید برای بنده مطلق نیست و یا بالعکس! بنا براین بدور از تعصب بدنبال واقعیت ها باید گشت. چهارماً: برای خنده فارسی را در گوگل به دری ترجمه نمی کنم، بلکه شخص مدعی در این سایت وجود دارد که با همین روش نوشتاری (به قول شما گوگلی) می نویسد، توهین میکند. تهمت می زند. خودخواهانه به پر و پاچه همه هم گیر میدهد.
  10
  7
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  گرامی با وفا ، حرف شما کاملا درست است منهم نوشتم زبان دری . در مورد فاطی خانم اگر میگویید ایشان از خودمان است ، به خیالم باشد رفته ماموریت
  7
  1
  دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  smart292 - ونکوور، کانادا
  درود بر مادر ایران زمین ، این اخنوند کثافت و اجنبی، مثل سینما رکس آبادان، اسید پاشی ، کشتن در خیابان یا پادگان یا در زندان جنایت علیه بشریت را انجام داده است ، این آخوند جنایتکار گاز خردل به مدارس میزند ، و کشتن ایرانی برایشان اهمیت ندارد ، مرگ بر خامنه‌ای جنایتکار ، وعده ما در خیابانهای ایران و سرنگونی این آخوند اجنبی و ضد ایرانی ، درود بر مادر ایران و ملکه ایران زمین
  7
  8
  ‌سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  فکر نمیکنم در هیچ مقطع تاریخ معاصر اینقدر واضح و مشخص دو جبهه تشکیل شده باشه : یک سو خوبی و سو شرارت مطلق .رک و مستقیم و بی پرده میشود این تفاوت را دید. در یک سو یک رژیم مافیایی جنایتکار و ظالم و مستبد و متحجر و در سوی دیگر چنین چهره های میهن پرست،روشنفکر و انسان. هیچ توضیح و تفسیری نیاز نیست،۵ دقیقه به صحبتهای ایشون و پسرش گوش کنید و ۵ دقیقه به صحبتهای خامنه ای ابلیس ،فرماندهان خونخوار سپاه و امثال الم الهدی جنایتکار.
  2
  4
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.