بازیگر «نجات سرباز رایان» پس از ابتلا به عارضه مغزی درگذشت

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از گاردین، ‌ «تام سایزمور» هنرپیشه آمریکایی که بیشتر برای بازی در فیلم «نجات سرباز رایان» ‌ شناخته می‌شد در سن ۶۱ سالگی درگذشت. «چارلز لاگو» مدیربرنامه‌های «سایزموز» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «با غم و اندوه فراوان باید اعلام کنم که توماس ادوارد سایزمور  امروز در آرامش و در خواب در بیمارستان سنت جوزف درگذشت.»

«سایزمور» ‌ پس از  ابتلا به عارضه آنوریسم مغزی در بیست و هشتم فوریه، در بخش مراقبت‌های ویژه مرکز پزشکی پراویدنس سنت جوزف در لس آنجلس به کما رفته بود.

در آن زمان «چارلز لاگو» در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «پزشکان به خانواده «سایزمور» ‌ اطلاع داده‌اند که دیگر امیدی به حیات این هنرمند نیست و تصمیم به پایان زندگی را توصیه کردند. خانواده اکنون در حال تصمیم گیری درباره مسائل پایان زندگی هستند.»

«سایزمور» در فیلم‌هایی از جمله «نجات سرباز رایان» از «استیون اسپیلبرگ»، «مخمصه» ساخته «مایکل مان» و «سقوط شاهین سیاه» به کارگردانی «ریدلی اسکات» بازی کرده است.

«تام سایزمور» در یکی از اولین حضورهای مهم خود در سینما در فیلم «متولد چهارم جولای» ساخته «الیور استون» در سال ۱۹۸۹ ظاهر شد و بعدها در فیلم «نقطه شکست» به کارگردانی «کاترین بیگلو» در سال ۱۹۹۱ و «قاتلان بالافطره» (۱۹۹۴) دیگر ساخته «الیور استون» ظاهر شد.

«دشمن کشور»، «زندان»، «احیای مردگان»، «جاده سرخ»، «قبل از اینکه بخوابم»، «شیطان در لباس آبی»، «مغز استخوان مبارزه کن»، «جاده زی‌زیکس»، «سیاره سرخ»، «دشنه» و «سمی» از جمله دیگر فیلم‌های «تام سایزمور» محسوب می‌شوند.
+17
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.