سازنده واکسن اسپوتنیک به طرز فجیعی در مسکو به قتل رسید

مقامات پلیس می‌گویند: آثار خفگی روی گردنِ سازنده واکسن کووید «اسپوتنیک وی» و همچنین جراحات چاقو و خراشیدگی روی بدن وی مشاهده شده است.

پلیس روسیه اعلام کرد: جسد سازنده واکسن کووید «اسپوتنیک وی» در حالیکه با کمربند خفه شده بود در آپارتمانش کشف شد.

به گزارش ایسنا؛ «اندره بوتیکوف» ۴۸ ساله و دانشمند برجسته روس که واکسن «اسپوتنیک وی» (Sputnik V) را ابداع کرد در جریان درگیری با یک مهاجم در خانه اش با کمربند به قتل رسید.

رسانه‌های روس گزارش دادند که جسد وی روز پنجشنبه در آپارتمانش در مسکو پیدا شده، هرچند این خبر با تاخیر منتشر شده است.

مقامات پلیس می‌گویند: آثار خفگی روی گردنِ قربانی و همچنین جراحات چاقو و خراشیدگی روی بدن وی مشاهده شده است.

کمیته تحقیقات روسیه (ICR)، تحقیقات و بازرسی‌های مربوط به این قتل را از لحظه گزارش حادثه، آغاز کرده است.در همین رابطه مردی ۲۹ ساله دستگیر و متهم به قتل این ویروس شناس برجسته، در جریان درگیری بر سر پول شده است.

رسانه‌های روسیه مظنون را «الکسی زد» معرفی و او را یک محکوم سابق‌دار توصیف کرده‌اند که ۱۰ سال به اتهام اقدامات نامشروع در زندان بوده است.

ICR در بیانیه اولیه این کمیته که پس از کشف جسد منتشر شد از قربانی نامی نبرد، اما گفت که بازرسان یک مظنون را «در کوتاه‌ترین زمان ممکن» شناسایی و پیدا کرده‌اند؛ بنابراین گزارش، بوتیکوف از سال ۲۰۱۴ به عنوان ویروس شناس در مرکز «تحقیقات ملی گامالیا» کار می‌کرد و به ساخت واکسن روسیه اسپوتنیک V کووید کمک کرد.
+40
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  امیدوارم سازنده مجتبی هم در تهران به طرز فجیعی سقط بشه!
  0
  89
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین

  در متن آمده: "قتل این ویروس شناس برجسته، در جریان درگیری بر سر پول شده است." / آره، اونها گفتن و ما هم باور کردیم. / چندین سال پیش، یکی‌ چون غذای هواپیما بد بود، مسموم شد و فوت شد. نفر دیگر، چون داشت در خیابان راه میرفت، همینجوری یگهو کامیون اومد جلوی دوربین‌های مداربسته رو گرفت، بعد یگهو طرف کشته شد. حالا هم ایشون بر سر درگیری بخاطر پول کشته شده!. / یادتونه که چندی پیش، روسیه گفت که زلنسکی رو آخر سر، عمو‌سام می‌فرسته به اون دنیا؟. چرا این رو گفت، چون بقول معروف، کافر همه را به کیش خود پندارد. یعنی‌ چون اون خودش سیستمش اینه که برخی‌ رو با دست خودش می‌فرسته اون دنیا، پس گمان میکنه که همه‌ی‌بقیه هم همینطور هستن.
  2
  66
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  سازندهای مجتبی یکی دو تا نیستتد.از جبل امل لبنان تا سانرا و نجف و کریلا و مشهد و شرت چراغ تا امام زاده بیغیرت‌نه نه مجتبی مثل نه نه خامته ای هر جایی بوده
  0
  8
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.