شکایت والدین دانش‌آموزان از ضبط «سلام فرمانده» در لندن؛ تحقیق بخش مبارزه با افراط‌گرایی

ایران اینترنشنال: روزنامه جروزالم پست خبر داد بخش مبارزه با افراط‌گرایی وزارت آموزش بریتانیا در حال بررسی ضبط ویدیوی خواندن سرود «سلام فرمانده» توسط کودکان در مدرسه «جمهوری اسلامی ایران» در لندن است.

بررسی این اقدام مدرسه «جمهوری اسلامی ایران» پس از شکایت والدین دانش‌آموزان دیگر مدارس منطقه و همچنین گزارش سازمان بازرسی مدارس بریتانیا انجام شده است.

بر اساس این گزارش، والدین مدارس منطقه پس از گزارش وب‌سایت «جوییش کرونیکل»، درباره این ویدیو نگران شده و شکایت کردند که شکایت آنان از سوی بخش مبارزه با افراط‌گرایی وزارت آموزش بریتانیا در حال بررسی است.

این مدرسه در محله «سنت جانز وود» واقع شده که در آن محدوده، چندین کنیسه و مرکز یهودی قرار دارد.

بر اساس گزارش روزنامه جروزالم پست، بازرسان در بازرسی از این مدرسه همچنین یک کتاب غیرداستانی با محتوای بزرگسالان و نامناسب با سن دانش‌آموزان یافتند.

در بازرسی‌ها از این مدرسه از سال ۲۰۱۶ رتبه مدرسه «نامناسب» ارزیابی شده و اعلام شده که نیاز به بازرسی‌های بعدی وجود دارد.

وب‌سایت جوییش کرونیکل در آذر ماه خبر داده بود ویدیویی در (مدرسه جمهوری اسلامی ایران) در شمال لندن ضبط شده است که در آن ده‌ها کودک سرودی (سلام فرمانده) می‌خوانند که محتوای آن به ظهور امام دوازدهم شیعیان و تلویحا به کشتار یهودیان اشاره دارد.

همچنین برخی صحنه‌های این ویدیو در نزدیکی مرکز اسلامی انگلستان (مرکز اسلامی لندن) ضبط شده که این مرکز نیز متعلق به جمهوری اسلامی است و با مدرسه «جمهوری اسلامی ایران» نیز مرتبط است.

در نسخه سلام فرمانده ضبط‌ شده در لندن، صفی از پسران با بلوز سفید و شلوار سیاه اتوکشیده و ردیفی دختر، در دامن و شلوار آبی و سیاه و پیراهن و روسری سفید، سلام نظامی می‌دهند و در سرود، به سرسپردگی‌شان به «فرمانده»، «آیت‌الله علی خامنه‌ای» اشاره و با او بیعت می‌کنند.

کسری اعرابی، مسوول برنامه ایران «موسسه تونی بلر»، به جوییش کرونیکل گفته بود: «مهدویت سر تا پا یهودستیز است چرا که باور دارد برای آن که مهدی بتواند ظهور کند، اسرائیل باید نابود شود و تمام یهودیان جهان کشته شوند.»

سال ۹۹، نهاد ناظر بر موسسات خیریه در انگلستان و ولز به «مرکز اسلامی انگلیس» که به جمهوری اسلامی وابسته است، به‌ خاطر برگزاری مراسم یادبود قاسم سلیمانی در لندن اخطار داده بود.

کمیسیون خیریه انگلستان در حال حاضر درباره اقدام آخر مرکز اسلامی انگلستان در توهین به معترضان در ایران تحقیق می‌کند.

هاشم موسوی، رییس فعلی این مرکز و نماینده خامنه‌ای، در سخنرانی ماه اکتبر خود، معترضان در ایران را «سربازان شیطان» خواند.

پیش از این مورد، این مرکز در سال ۲۰۲۰، دو هزار نفر را برای شرکت در عزاداری قاسم سلیمانی دعوت کرده بود و سلیمانی را «شهید بزرگ» خوانده بود که به‌دست «شقی‌ترین آحاد بشر بر روی زمین» شهید شده است.

نتیجه تحقیق مذکور کمیسیون خیریه انگلستان «اخطار رسمی» و «طرح اقدام» برای این مرکز بود.

در آن مراسم، سخنرانان افراط‌گرا حضور داشتند و بیانیه سید موسوی درباره سلیمانی هم تحت قانون تروریسم بریتانیا، احتمالا به حد جرم رسیده بود.

بنا بر بیانیه کمیسیون خیریه انگلستان که این هفته منتشر شده، «متولیان (خیریه) از پیروی کامل از اخطار رسمی و طرح اقدام باز مانده‌اند» و شماری از نگرانی‌های مرتبط با آیین‌نامه هم همچنان برجاست.
مطالب مرتبط:
+96
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یقیناً دولت انگلیس تنها یک سیاه نمایی رو با فرستادن بازرس و بررسی اوضاع مدرسه جمهوری ترمالی انجام میده و برای آروم کردن شاکیان یه توجیه و ماستمالی غیر قابل قبول رو ارائه میده و پخش و خواندن این سرود مسخره رو در اون مدرسه بلامانع اعلام میکنه و بعد هم شاید با این توجیه که این فرهنگ و عقیده ج ا هست و قابل احترام و حتی بعید نیست که اعلام کنند ، اگر شاکیان مایل باشند می‌توانند این سرود رو یاد گرفته و جمیعاً با این اهریمنان همصدا بشن !!
  5
  70
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  این انگستان هم عجب مملکت بی در و پیکری است. حضرت امام در وصایای خود فرموده اند حتی برای تفخیذ طفل شیرخوار رضایت والدین شرط نیست، همینکه نوزاد گریه نکند کافی است. حالا این دولت فخیمه برای یک سرود اینهمه الم شنگه بپا می کند. علی عیه الحال به فرموده رهبری حالا زیاد کشش ندهید. بگذارید دو لت فخیمه «یک مقدار ناقابل» بابت هزینه وکیل و تحقیقات پرونده و دادرسی و پرداخت جریمه بابت جریحه دار شدن ملت فخیمه بریتانیا از حساب دارایی های ایران برداشت کند، و قضیه به شکل آبرومندانه ای حل فصل می شود. پدر نفت بسوزد که چه ها نمی کند.
  1
  20
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  انگلیس؟ جمهوری اسلامی؟ بیخیال بابا. هر دو یک روی سکه هستند. اونها نقش پلیس و اینها نقش دزد. فیلمیه دنیا.
  3
  20
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.