سپاه در «آخرین لحظه» از آزادی شهروند فرانسوی زندانی در ایران جلوگیری کرد

صدای آمریکا: به گفته وکیل بنجامین بریر، این شهروند فرانسوی زندانی در ایران علی‌رغم تبرئه در دادگاه تجدیدنظر هنوز در زندان است و از آزادی او «در آخرین لحظه جلوگیری شد.»

فیلیپ والنت، وکیل آقای بریر، در بیانیه‌ای که به خبرگزاری فرانسه ارسال کرد گفت دادگاه تجدید نظر ایران موکلش را از تمامی اتهامات وارده تبرئه کرده و دستور آزادی او ۱۵ فوریه صادر شد.

این وکیل در ادامه می‌افزاید سپاه پاسداران علی‌رغم اعلام بیگناهی موکلش «همچنان او را در زندان نگه داشته است.»

آقای والنت می‌گوید که بنجامین بریر که در زندان وکیل آباد در شرق مشهد نگهداری می‌شود، به اعتصاب غذای خود که از یک ماه پیش آغاز کرده است، ادامه می‌دهد و از نظر جسمی و روحی خسته است.

این وکیل فرانسوی، که پیشتر اتهامات جاسوسی علیه موکلش را «تخیلی» توصیف کرده بود، پنجشنبه گفت که «ماهیت خودکامه» سپاه پاسداران «بصورت مشخصی» آشکار است.

به گفته فیلیپ والنت، خانواده بنجامین بریر خواستار آزادی فوری او هستند. او در ادامه افزود که آنها تصمیم گرفته بودند تا حکم دادگاه تجدید نظر را رسانه‌ای نکنند به این امید که قضیه بی سر و صدا حل شود.

بنجامین بریر در ماه مه ۲۰۲۰ بازداشت و به اتهام جاسوسی به ۸ سال زندان محکوم شد.

یکی دیگر از بازداشت‌شدگان در ایران، برنارد فیلن، شهروند فرانسوی ایرلندی است که از اول اکتبر در بازداشت است. او اخیرا با اصرار خانواده‌اش که نگران جانش بودند، اعتصاب غذای خود را که شامل امتناع از نوشیدن آب نیز می‌شد به حال تعلیق درآورد.

برنارد فیلن مشاور مسافرتی مقیم پاریس، در جریان سفر خود به ایران بازداشت شد و در مشهد زندانی است. او از ‌سوی حکومت ایران به تبلیغات ضدحکومتی متهم شده است،؛ اتهامی که آن را رد می‌کند.

در حال حاضر دستکم پنج شهروند فرانسوی در ایران زندانی هستند. وزارت امور خارجه فرانسه بارها ایران را به دلیل آنچه «دیپلماسی گروگان‌گیری» می‌خواند، محکوم کرده است.

شماری از کشورهای غربی معتقدند که جمهوری اسلامی، دوتابعیتی‌ها و یا اتباع خارجی را گروگان می‌گیرد و سپس از آنها برای مبادله با زندانیان خود در دیگر کشورها و یا امتیازات دیگر استفاده می‌کند.
+52
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  سپاه پاسداران شده گردن کلفت کوچه های خلوت کشورهای اروپای و مردم ایران.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  بی شرف ها تا کی میخواهند با گروگانگیری و باجگیری حکومت داری کنند . مردم ایران را گروگان گرفته اید ، کافی نیست ؟؟ به چهار تا جوان توریست و کوهنورد و غیره چکار دارید ، بعد هم باید میلیونی از جیب این ملت خسارت بدهیم ، ننگ و بی اعتباری هم به نام مردم ایران ثبت میشه
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.