دی‌ان‌ای چهار رئیس جمهور آمریکا به اعماق فضا پرتاب خواهد شد

به گزارش ثریا دی‌ان‌ای چهار رئیس جمهور شامل واشنگتن، آیزنهاور، کندی و ریگان به دی‌ان‌ای بازیگران و عوامل فیلم «پیشتازان فضا» خواهد پیوست و به فضا خواهد رفت.
 
دی‌ان‌ای چهار رئیس جمهور آمریکا به همراه دی‌ان‌ای چندین اسطوره دیگر سریال‌های آمریکایی به اعماق فضا پرتاب خواهد شد.
 
شرکت تدفین فضایی سلستیس(Celestis) مستقر در تگزاس از جورج واشنگتن، دوایت دی آیزنهاور، جان اف کندی و رونالد ریگان با اضافه کردن دی‌ان‌ای آنها به پرواز یادبود اعماق فضا تجلیل خواهد کرد. در این پرواز که در آینده انجام خواهد شد دی‌ان‌ای از چندین اسطوره درگذشته‌ی سریال پیشتازان فضا نیز تجلیل می‌شود.

علاوه بر بقایای سوزانده شده و نمونه‌های دی‌ان‌ای نیکل نیکولز(Nichelle Nichols)، دیفورست کلی(DeForest Kelley)، جین رودنبری(Gene Roddenberry) خالق پیشتازان فضا و همسرش ماجل بارت رودنبری(Majel Barrett Roddenberry)، جیمز «اسکاتی» دوهان(James "Scotty" Doohan) مهندس پیشتازان فضا و «۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی» و برخورد نزدیک از نوع سوم و چندین نفر دیگر، دی‌ان‌ای رئیس جمهورها نیز امسال در کپسول‌های ویژه در داخل موشک United Launch Alliance Vulcan به فضا پرتاب خواهد شد.

چارلز ام. چافر(Charles M. Chafer)، موسس و مدیر عامل شرکت سلستیس، در پست وبلاگی این شرکت نوشت: پرواز سازمانی ما با هر استانداردی یک ماموریت تاریخی است. هدف کلی سلستیس کمک به گسترش حضور بشر در سراسر منظومه شمسی است. با افزودن دی‌ان‌ای این اسطوره‌های آمریکایی به ماموریت ما پیشگام‌هایی به ماموریت‌های انسانی آینده اضافه می‌کنیم و به سابقه تاریخی اکتشافات انسان در اعماق فضا می‌افزاییم.

در ماه نوامبر گذشته، سلستیس دو نام دیگر را به سفر ادای احترام خود افزود. این شرکت گرگ جین(Greg Jein) که بسیاری از مدل‌های سری فیلم‌های Star Trek را خلق کرده بود و تهیه‌کننده Star Trek رابرت اچ. جاستمن(Robert H. Justman) که به عنوان «دست راست» جین رودنبری شناخته می‌شد را به این لیست اضافه کرد.

انتظار می‌رود که اولین پرواز سلستیس تا فاصله‌ی ۹۳ میلیون مایل تا ۱۸۶ میلیون مایل(۱۵۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون کیلومتر) در اعماق فضا سفر کند. این ماموریت یادبود افتخاری شامل بیش از ۲۰۰ کپسول حاوی بقایای خاکستر سوزانده شده، محتویات دی‌ان‌ای، پیام‌های شخصی مشتریان بین‌المللی خواهد بود.

علاوه بر انتقال این محموله گرانبها به بیرون از مدار زمین، هدف اصلی پرواز ولکان قنطورس، هدایت ماه‌نشین "پرگرین"(Peregrine) شرکت هوافضای آمریکایی "استروباتیک"(Astrobotic) خواهد بود. مرحله بالایی ولکان قنطورس به راه خود تا اعماق فضا ادامه خواهد داد و وارد مداری به دور خورشید خواهد شد تا به دورافتاده‌ترین پایگاه بشریت تبدیل شود و سپس، به "ایستگاه اینترپرایز"(Enterprise Station) تغییر نام بدهد.
+11
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  پیشنهاد میکنم دی ان ای دوست عزیز حضرت زرتشت خودمان را هم بفرستند . برای محافظت هم از گارد جاویدان عزیز میشه استفاده بهینه کرد .البته با اجازه فحاش محترم , سبکبال گرامی
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  با این همه گرسنه روی زمین این یک حماقت محض هست صحبت از حماقت شد یاد مموتی افتادم خوب مال اونم بفرستید شاید برای پیشگیری از حماقت بدرد خورد
  1
  6
  جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  با ارسال دی ان ای این چهار رئیس جمهور؛باورکنید فضا را به کثافت میکشانید.حالا اگر دی ان ای آقایان تسلا یا ادیسون یا انیشتن یا مادام کوری و و و بود یه چیزی.این چهار رئیس جمهور چه خدمات بشر دوستانه ائی انجام دادند؟این کار آمریکائیها مانند بقیه کارهایشان ,تهی بودن مغزشان را برای هزارمین بار ثابت میکند
  2
  9
  جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.