ممنوعیت ورود ۱۸ مقام جمهوری اسلامی از جمله مجتبی خامنه‌ای و محمدرضا نقدی به آمریکا لغو شد

ایندیپندنت فارسی: دولت آمریکا تاکنون درباره علت حذف ۱۸ مقام جمهوری اسلامی از فهرست ممنوعیت‌های مسافرتی و مهاجرتی توضیحی ارائه نکرده است

نام مجتبی خامنه‌ای و ۱۷ مقام جمهوری اسلامی از جمله صادق لاریجانی و غلامحسین محسن اژه‌ای از تازه‌ترین فهرست محدودیت‌های مسافرتی و مهاجرتی آمریکا حذف شد.

این فهرست، در واقع گزارش سالانه دولت به کنگره آمریکاست که در نسخه جدید آن محدودیت‌ سفر مقام‌های جمهوری اسلامی به خاک ایالات متحده از ۶۱ نفر به ۴۳ نفر کاهش یافته است.

۱۸ نفری که نام آنها در فهرست جدید حذف شده، در گزارش سال گذشته دولت آمریکا دیده می‌شود و هنوز مشخص نیست که علت حذف نام آنها چه بوده است.

مجتبی خامنه‌ای، مهم‌ترین و قدرتمند‌ترین شخصیت سیاسی پشت پرده جمهوری اسلامی است که گفته می‌شود هدایت دفتر پدرش علی خامنه‌ای را هم برعهده دارد، اما نام او و خانواده‌اش از فهرست محدودیت‌های مسافرتی آمریکا حذف شده است.

خامنه‌ای ۱۳ آبان ۱۳۹۸ از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به خاطر ایفای نقش در سرکوب‌های داخل و خارج از ایران، در فهرست تحریم‌های این وزارت‌خانه قرار گرفته بود.

نام غلامحسین محسنی اژه‌ای که سال ۱۴۰۰ با حکم علی خامنه‌ای به ریاست قوه قضائیه منصوب شد و در جریان سرکوب اعتراض‌های سراسری سال ۱۴۰۱ نقشی محوری و اصلی را ایفا می‌کرد، نیز از این فهرست حذف شده است.

نام محسنی اژه‌‌ای در فهرست سال ۲۰۱۱ اتحادیه اروپا دیده می‌شود. او به دلیل نقشی که در نقض گسترده حقوق شهروندان ایرانی دارد، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم شده است.

محسنی اژه‌ای زمانی که وزیر اطلاعات بود پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ در بازداشت، شکنجه و گرفتن اعترافات اجباری از صدها فعال، روزنامه‌نگار، مخالف و سیاستمدار نقش داشت.

مهر ماه سال ۱۳۸۹ نیز وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، محسنی اژه‌ای را به دلیل نقض جدی حقوق بشر در فهرست تحریم‌های خود قرار داده بود.

صادق لاریجانی، رئیس سابق قوه قضائیه و دبیر کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز از دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی است که ممنوعیت ورود او و خانواده‌اش به خاک آمریکا برداشته شده است.

صادق آملی لاریجانی که به‌طور مستقیم در بسیاری از اعدام‌ها و بازداشت‌ها از مرداد ماه ۱۳۸۸ تا دی ماه ۱۳۹۷ نقش داشت، در دی ماه ۱۳۹۶ در فهرست تحریم‌‌های وزارت خزانه‌داری ایالت متحده آمریکا قرار گرفت.

اتحادیه اروپا نیز سال ۱۳۹۱ لاریجانی را به‌دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی داشت، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد.

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، نیرویی که از مهم‌ترین ابزار‌های سرکوب اعتراض‌های خیابانی در جمهوری اسلامی محسوب می‌شود نیز در سال ۲۰۲۳ به همراه خانواده‌اش اجازه ورود به خاک آمریکا را یافته است.

اتحادیه اروپا سال ۲۰۲۱ پاکپور را به خاطر سرکوب اعتراض‌های مردمی آبان ۱۳۹۸ و نقض حقوق بشر در فهرست‌ تحریم‌های خود قرار و تمامی دارایی او در اروپا را مسدود کرده بود.

محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران از دیگر مقام‌های نظامی است که ممنوعیت سفر او به خاک آمریکا برداشته شده است.

نقدی سال ۱۳۷۸ در سرکوب اعتراضات دانشجویی در تهران نقشی فعال داشت و سال ۱۳۹۸ وزارت خزانه داری آمریکا او را به دلیل پیشبرد اهداف بی‌ثبات‌ کننده جمهوری اسلامی در منطقه و جهان در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

در ۱۳۹۰ هم شورای امنیت سازمان ملل، نقدی را به دلیل نقض حقوق بشر در فهرست تحریم‌های خود قرار داد  نام او در سال  ۲۰۱۱ در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا اضافه شد.

نام محمود علوی، وزیر سابق اطلاعات در دولت دوازدهم هم از فهرست ممنوعیت‌های مسافرتی به آمریکا حذف شده است.

نام علوی سال ۲۰۲۰ از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌دلیل ایفای نقش کلیدی در سرکوب اعتراضات مردم ایران در سال ۱۳۹۸ در فهرست تحریم‌های این وزارت‌خانه قرار گرفته بود.

محمدرضا زاهدی از فرماندهان ارشد نیروی «قدس» سپاه از دیگر نظامیان است که ورود او به خاک آمریکا بلامانع اعلام شده است. از زاهدی به عنوان یکی از فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی در سوری و لبنان نیز نام برده می‌شود.

نام محمد سلطانی، قاضی دادگاه انقلاب مشهد که در صدور احکام حبس بهائیان و بسیاری از فعالان مدنی نقش دارد نیز از تازه‌ترین فهرست ممنوعیت‌های مسافرتی آمریکا حذف شده است.

سلطانی سال ۱۳۹۹ از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به دلیل نقض گسترده حقوق بشر در فهرست تحریم‌های این کشور قرار گرفته بود.

نام محمد مُقیسه‌ای،رئیس شعبه و دادرس دیوان عالی کشور که مسئولیت محاکمه بسیاری از زندانیان سیاسی در ایران را برعهده داشته نیز در فهرست تازه‌ترین ممنوعیت‌های آمریکا دیده نمی‌شود.

نام این قاضی در فهرست تحریم‌های سال ۱۳۹۰ اتحادیه اروپا و ۱۳۹۸ وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارد.

 رمضان زیرآهی، فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه در بوشهر یکی دیگر از فرماندهان سپاه است که با وجود اینکه نامش در فهرست تحریم‌های سال ۱۳۹۸ آمریکا قرار دارد، می‌تواند در سال ۲۰۲۳ به آمریکا سفر کند.

نام رضا پاپی، فرمانده انتظامی ‌شهرستان ماهشهر که سال ۱۳۹۹ به خاطر ایفای نقش در سرکوب‌های آبان سال ۱۳۹۸ در فهرست تحریم‌ وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته بود، در فهرست جدید ممنوعیت‌های مسافرتی آمریکا دیده نمی‌شود.

یدالله بادین از دیگر فرماندهان نیروی دریایی سپاه در ماهشهر است که هرچند نام او در سال ۱۳۹۸ در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بود، اما نام او در فهرست تازه‌ترین ممنوعیت‌های مسافرتی این کشور دیده نمی‌شود.

سعید آقاجانی، فرمانده یگان پهپادی نیروی «قدس» سپاه که نام او به خاطر ایفای نقش در حمله پهپادی به کشتی تجاری «مرسر استریت» اسرائیل در سال ۲۰۲۱ به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شده بود، از دیگر نام‌های حذف شده در این فهرست تازه منتشر شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنان آقاجانی را مسئول حمله پهپادی به پالایشگاه نفتی عربستان سعودی معرفی کرده است.

مهر ماه سال ۱۳۹۹ هم دولت آمریکا محمد ساداتی، قاضی صادرکننده حکم اعدام برای نوید افکاری را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد که از قرار معلوم نام او از فهرست تحریم‌‌های مسافرتی و مهاجرتی سال ۲۰۲۳ آمریکا حذف شده است.

سال۱۳۹۶ نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا اداره کل زندان‌های استان تهران و سهراب سلیمانی (برادر قاسم سلیمانی) رییس سابق این سازمان، را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد، اما حالا به او و خانواده‌اش مجوز ورود به خاک این کشور را داده است.

نام قاسم سلیمانی و رستم قاسمی، دو فرمانده سابق سپاه پاسداران، نیز از این فهرست حذف شده است که این اقدام به واسطه مرگ آنها صورت گرفته است.

نام ولی‌الله سیف، رئیس پیشین بانک مرکزیپف هم در این فهرست دیده نمی‌شود که چندی پیش گزارش شده بود به استرالیا مهاجرت کرده است.

در این فهرست البته علاوه بر نام علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی، شماری از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، از جمله امیرعلی حاجی‌زاده، محمدعلی جعفری، اسماعیل قاآنی و علی فدوی دیده می‌شود که ورود آنها به آمریکا همچنان ممنوع اعلام شده است.

نام عبدالقاسم صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و حسین الله‌کرم، از بنیان‌گذار گروه انصارحزب‌الله، نیز در فهرست سالانه محدودیت‌های دولت آمریکا برابر قانون «کاهش تهدید ایران و حقوق بشر سوریه» قرار دارد.

آمریکا اعلام کرده که این افراد از مقام‌های ارشد حکومت جمهوری اسلامی به‌شمار می‌روند که در مجموعه‌ای از اقدامات مجرمانه از جمله «حمایت از تروریسم بین‌المللی»، «اشاعه تسلیحات کشتار جمعی» «فعالیت‌های هسته‌ای غیرقانونی» و «جرایم حقوق بشری» نقش داشته‌اند.
+44
رأی دهید
-387

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Free Press - لندن، انگلستان

  به شاه فقید ما نه تنها اجازه رفتن به امریکا بلکه هیچ کشور اروپایی را ندادند تا روزهای آخرش را به لطف انور سادات در مصر بگذراند هرچند آمریکا خواهان بازگشت او به ایران و قصابی اش توسط انقلابیون وحشی بود، ولی این آخوندها چون تخم خودشان است تا لحظه آخر حمایت. تنها گزینه و انتخاب درست برای آزادی شاهزاده رضا پهلوی آست و بس
  11
  400
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  اینطوری که بویش میاد پشت پرده آخوندها یه لبی دادند . یک بلاخ بزرگ از طرف امریکا به اپوزیسیونی که دل به کمک امریکا بسته بودند .
  14
  288
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  بله؛ با این پدرسوخته بازی‌ها کنار مردم آزادیخواه ایران ایستاده اند.
  8
  270
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  واقعا از دمکرات های امریکا حرومزده تر وجود نداره ممنوعیت. ورود این جانیان لغو میشه اونهم در این موقعیت بزرگ‌ترین دهنکجی رو به ملت ایران کردن
  8
  330
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. آیا تا بحال از این علامت مافیای مفعولی در مقامات ج.ا آگاه شدید!! وقتی به هم نگاه میکنند دستشون رو روی پستونشون میذارند.خوب میدونید که چندین مافیا داریم مثلا مافیای بانکداران، مافیای اسلحه و تجهیزات جنگی، مافیای بهداشتی درمانی، مافیای دینی و .. خوب حالا خاجه مجتبی و بقیه حیوانات ج.ا میتونند آزادانه سفر کنند و نه پنهانی.😆😆
  6
  180
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  یادمون نره که این رژیم رو آمریکا آورد درست مثل همون طالبانی که آورد گذاشت تو افغانستان حالا هم داره بهشون امان نامه میده که با سقوط رژیم زیر دست و پا له نشن و برگردن زیر دامن ارباب !!!
  2
  263
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  روزی که میگفتیم این بایدن تومنی هفت صنار با ترامپ فرق داره، یه سری فکر میکردن که کشته مرده ترامپ هستیم. این فرقه دموکرات وقتی قافیه رو تنگ ببینه ننه اش رو هم میفروشه. دو ساله دارن لاس میزنن برای برجام. حالا که به ٨٤٪؜ رسیده دارن شلوغش میکنن 😀. بابا به چه زبونی بگن جمهوری اسلامی برای گلوبالیست ها یک موقعیت تکرار نشدنی است.
  3
  231
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  این هم سند همکاری ابر قدرتها با نظامی که آنرا تروریست مینامیدن . این همان پیامی بود که وزریر خارجه ایران از طریق عراق دریافت کرد . به این میگن سیاستی که خواهر مادر نمیشناسد . یکروز تصمیم میگیرند تا شاه را سرنگون کنند و خمینی را بیاورند و بار دیگر زیر قراردادهای بین المللی و بین کشوری را میزنند . یک روز جنگ رروزدیگر آشتی ، بارها کزینه ها روی میز بود و حال م یبینیم که اصلا میزی وجود نداشته که گزینه ای روی آن باشد. این بدو بستانها از همان منشور اصلی سیاست است . هر کسی برای کشور خودش همه چی را زیر پا می گذارد و ما هنوز در حال بحث هستیم تا از محتوای قرارداد ۲۵ ساله و ۲۰ سر در بیاوریم . چرا این مخفی کاریها برای کشورما باید وجود داشته باشد ؟ اگر همه با هم متحد بودیم و از روز اول پشت هم و دست در دست هم برعلیه هر چه قانونی دیکتاتوری قیام میکردیم نه قیام مسلحانه ای بود و نه فرار مغز ها ، نه اعدامی بود و نه زندان سیاسی و نه ظلم و ستمی .
  7
  157
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  rood120 - منچستر، انگلستان

  چیز خاصی نیست،داستان جابجایی دزدان هست که هر چند ده سال اتفاق می افتد در منطقه خاورمیانه. یک روز شاهنشاه دزد کرباتی که با آقا در چاه در ارتباط بود را بردند و الان نمایندگان امام چاهی را دارند می برند، جالبه طرفدارها ی آقای رضا پهلوی که با میلیارد ها دلار دزدی از کشوری که در آن به دنیا آمده الان امید دارند که بیاید و کشور را از فساد پاک کنه و طرفداران رژیم فاسد اسلامی هم که میلیونی تو صف هستند که دست آقا را ببوسند و شفا بگیرند و دنیا را شیعه کنند . یک کم هم مجاهدی خائن، اصلاح طلب، چپ و راست هم داریم که بالا و پایین می پرنند، این هم داستان کشور عزیز ما با هزاران سال قدمت. خدا آخر و عاقبت کشور عزیز ما را بخیر کنه ولی جهان سومی هست و جعل و نادانی که به این سادگی درست شدنی نیست . چند ماه پیش در گردهمایی لندن شرکت کردیم ، سلطنت طلب ها با درگیری و ناسزا گویی با دیگران درگیر شدند ، مجاهدین یک سو ، اعراب اهواز با پرچم خود ، کرد ها با پرچم خود ، ترک ها یک طرف و همین رفتار را تو بروکسل هم دیدم ، کتک کاری سلطنت طلب ها ، وقتی مسیح صحبت می کرد اسم رضا پهلوی را آورد عده‌ای داد می زدند و .....
  156
  25
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  ماینر - اسن، آلمان

  واقعا گاهی مواقع زبان ناتوان از گفتن رکیکترین و بی‌ارزش‌ترین کلمه در وصف یک شخص و یا حتی دولت داره ،حالا شده این حکومت پست دمکرات که در زیر چهره حقوق بشر و مهملاتی که بهم می‌بافند بزرگترین خیانت رو به مردم نه تنها ایران بلکه خاورمیانه میکنند،کشوری که از کشتن مردمان کشورهای دیگه ارتزاق میکنه و بقای حیوان گونه خودش را در به جنگ انداختن دولت‌های دیگه جستجو میکنه،هرچند فرقی با جمهوری خواهان هم ندارند فقط در نحوه به قتل رساند با هم تفاوت دارند وگرنه سگ زرد برادر شماله.
  4
  125
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  rood120 - منچستر، انگلستان
  گرامی ، دل نوشته ی خوبی بود، ولی نگفتی راه حل چیست؟، شما اگر کامنت های این سایت را هم نگاه کنی، تقریبا آینه ای از همان چیزی است که شما آنرا به خوبی توصیف کردید. همه انتقاد می کنند، آی فلان، آی بهمان، بعد چند تا فحش آبدار به این و یا آن! حتی چهره های شناخته شده ای هستند که می روند در پارلمان اروپا و یا پارلمان یک کشور اروپایی سخن می گویند، ولی حتی ممکن است نبینند که آن پارلمان ها خودشان محصول »دموکراسی« هستند و هر نماینده ای نماینده ی یک حزب سیاسی است! کشور ما اگر آماده ی تحول باشد، زمانی خواهد بود که »دموکراسی« در اولویت باشد، نه اشخاص، نه قوم ها، و نه قبیله ها و سلبریتی ها!، زنده باد دموکراسی ایرانی
  66
  18
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران

  بح بح بح نامبارک است آقای شول بایدن بامید خدا تا چند هفته آینده هم نماز جمعه را با مجی جون برگذار میکنی,حتما در 5شنبه ها هم در دعای کمیل شرکت دارید.حتما یه حساب قرض و محکم هم در چیس بانک یا بانک اف آمریکا هم برایشان افتتاح میکنید که برای انتقالآن (چندرقاز)ثروتشان هم مشکلی نداشته باشند. آقای شول بایدن,اینطور که میبینم صورتت مملو از تف هموطنام شده برو برو آبی بصورتت بزن شاید تفها پاک شود ولی نمیدانم با آبروی تف آلودت چه باید بکنی.
  5
  79
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  عجب تخم‌حرومی هستن این دموکرات‌های آمریکا.اگر این بی شرفها جمهوری آخوندی اسلامی رو حمایت نکنند رژیم به راحتی و در کمترین زمان نابود خواهد شد.امیدوارم تا قبل از اینکه دیر بشه جمهوری خواهان از جلوی دمکراتها در بیان.دیوید .دیوید او اس آ
  1
  88
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  II PARSA II - هانوفر، آلمان

  این کثافت ها دارند زیر زیرکی خواسته های جمهوری اسلامی را انجام میدهند تا آخوند ها برگردند به برجام بایدن یکی از مشاوران کارتر بود که این آش رو برای ما پختند. ملت ایران تنها یک کارت داره اونم کارت پهلوی و شاهزاده هست
  4
  105
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  rood120 - منچستر، انگلستان
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  دوست گرامی ، . همانطور که عرض کردید دمکراسی .‌ امیدوارم که هر شخص یا حکومتی که برای کشورمان انتخاب می کنیم جوابگوی کار های خود باشد و خود را فراتر از قانون نبیند که متاسفانه بعد از هزاران سال قدمت نتوانسته ایم اجرا کنیم . در چندین سالی که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و یکی از سیاستمدار های بسیار خوب و برنده این کشور بود وقتی شروع به قانون شکنی کرد عمر سیاسی اش به پایان رسید ، جالب بود که بخاطر برکزیت خیلی در دل ایرانی ها هم محبوب شده بود در انگلیس ولی وقتی داشتند استیضاح می شد در یکی از دفاعیات اینگونه صحبت کرد که من برکزیت را انجام دادم ، اولین کشوری بودیم که واکسن کورونا را زدیم ، بیشترین کمک‌ ها را در دوزه کورونا انجام دادم ولی در میان حضار دختر خانم جوانی بلند شد و گفت ما به تو رای دادیم که کار کنی , هر کاری کردی وظیفه تو بوده ولی آنجای که کار نکردی و قانون‌ شکنی کردی باید جواب بدهی و دیگر لایق اینکه نخست وزیر بمانی نیستی .
  24
  11
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  یک سوال؟ شما دوست دارید حریف تان قوی باشد یا اسکل وزن و یابو؟ خب دولت های غربی هم دنبال کسانی هستند که بتوانند بچاپ شان
  3
  80
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش
  همین آقا مجتبى بعد از سرنگونى رژیم،یک روزى میاد که بیاد آمریکا ومیگه که باباى من دیوانه بود یا یه مترسک بیش نبوده و…😉
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  اگر غیر از این میشد عجیب بود !!
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  این بدین معناست که ، بیاین قدمشون رو چشم ماست ، قرار نیست که همه پولهای غارت شده رو ببرین کانادا ، ما حتی ابنیه تاریخی و اون تاج و نیم تاج شاه و فرح رو هم به قیمت روز ازتون میخریم !! دنیا رو چه دیدی شاید هم یک روز با سلام و صلوات به ایران و حکومت بازگردید !!!
  2
  19
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  معمولا آدم ها بچشون رو پشت در نمی گذارن و راه میدن خونه ! مخصوصا نوه که شیرین تره
  4
  19
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران
  دمکرات ها تا ایران را از بین نبرند ، آرام نمی نشینند . ولی با آتش بازی میکنند ، مسلمان ها همان هایی هستند که برج دو قلو را با ۳۰۰۰ نفر امریکایی منفجر کردنند . حمایت از مسلمانان خمینیسم ، ممکن است که منافع کوتاه مدتشان را تامین کند ولی در دراز مدت تیشه بریشه شان خواهد زد.
  6
  17
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  هموطن عصبانی نشو خون تو دل دشمن کن نه خودت! با شاه هم جیمی کارتر و دار و دسته شان شامپاین باز کردن بعد دیدیم چی شد. زرنگ باشید شما پدر و مادر ملاها رو در آورده‌اید. ببینید اینا حمایتشون میکنند عجیب هم نیست ولی سیستم روی بحرانه اصلا ربطی به غرب و تحریم هم نداره و این ناشی از گسل و شکاف مردمیه میخواهید بدانید سر رژیم چه آمده؟ همین الان دخترا بی حجاب راه میرن این حکومتیه که مردم رو برای روزه‌خواری شلاق میزد، آیا میدونید چه بلایی سر این حکومت آورده‌اید که دیگه زورش به دختر بچه نمیرسه؟ در اخبار میبینیم که ج ا داروخانه دکتر فلان را بخاطر حجاب بست این یعنی آخرین دست و پاهای مذبوحانه چند ماه دیگه چکار میکنند؟ دوره ج ا تمام شد دارد فرو میپاشد این دیدارها برای خالی کردن دل شماست خودتان را برای حرکت نهایی آماده کنید این بی پدر مادرهای غربی مجبورند به قیام مردم سلام کنند. من سالهای قبل میگفتم غرب نه دموکراته و نه دوست شما تو همین سایت بمن میگفتند سایبری، ارزشی دیدید؟ (طبیعیه بفکر منافع خودشانند ما هم باید همینجوری باشیم). شما دوست و یاور خودتانید شما پرقدرتید و دارید پیروز میشوید.
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  تو رو خدا یکی به من بگه این بایدن داره چه گو…. میخوره . همه سر کاریم
  0
  23
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران
  آمریکا پولشون را میخواهد ۰ با لگد بیرونشون میکنه۰۰ منظورم اینه سرشون را زیر اب میکنه۰۰
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  بعد مردم ایران و این سلطنت طلبان و رضا پهلوی فکر می کنند رژیم در حال سقوط است و ایران را دو دستی تقدیم اینها خواهند کرد. همانطور که انگلیس و آمریکا رضاخان و خمینی را سرکار آوردند تا زمانی که جایگزینی احمق و وابسته به خود در حال درست نکرده اند و پیدا نکرده اند اجازه سرنگونی جمهوری اسلامی را نخواهند داد. رضا پهلوی باعث جنگ داخلی و قدرت و حتی تجزیه ایران خواهد شد و نمی تواند پاسخ جنایت و دزدی های پدرش را بدهد. روی این مرد خط کشیده شده است و داره هر روز خودش را جر می دهد و هر روز مثل پدر و پدربزرگش نوکری خود را به آمریکا اعلام می کند اما آنها خیلی باهوش تر از همه هستند که بتواند با آوردن این مرد ضعیف کنترل ایران را از دست دهند و حتی ایران به چند کشور تجزیه شود.
  12
  5
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  سه راه، سه استراتژی 1- استراتژی اول : اینکه شاه برود، جمهوری اسلامی بیاید، و یا جمهوری اسلامی برود، شاه برگردد،( استراتژی دست به دست شدن) 2- استراتژی دوم: حزب طرفداران جمهوری اسلامی و حزب طرفداران پادشاهی و مجاهدان قجر - رجوی در یک پیوند و سیمبیوز اجتماعی و تاریخی که با هم دارند یک حکومت ائتلافی تشکیل دهند، سایر احزاب در اپوزیسیون غیر رسمی به حیات خود ادامه دهند! 3-استراتژی سوم: وارد جهان دموکراتیک شویم، به همدیگر احترام بگذاریم، قوم و قبیله و عنوان را کنار بگذاریم، تمام مردم و احزاب در یک دولت ائتلافی، بگونه ای اروپایی از رخت انسان های اولیه بدر آییم و بر پایه ی رای احزاب مجلس ملل ساکن فلات ایران را تشکیل دهیم. آشتی ملی و نه به اعدام را عملی کنیم و در برابر چشمان مردم دنیا سرفراز باشیم، به جای داشتن یک پادشاه، 80 میلیون پادشاه باشیم، با هم زندگی کنیم. از این سه استراتژی که بگذاریم راه های دیگری هم شای باشد، به گمانم تمام این هزارهی تاریخ ایران به سمت استراتژی سوم در حرکت بوده است و دیگر هیچ!
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.