فقط در روز چهارشنبه به ۲۶ مدرسه در ایران حمله شیمیایی شده است

ایران وایر: در ادامه مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در ایران، بر اساس آماری که گرو‌ه‌های حقوق بشری ایران منتشر کرده‌اند، امروز چهارشنبه ۱۰ اسفند، حداقل به ۲۶ مدرسه حمله شیمیایی شده است.

مدارس مورد حمله قرار گرفته در روز چهاشنبه، در شهرهای تهران، اردبیل، شاهین‌شهر، کرج و کرمانشاه بوده‌اند. این در حالی است که دولت یا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی آمار دقیقی درباره مسمومیت‌های ناشی از این حملات به مدارس دخترانه ارائه نکرده‌اند.

شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز روز چهارشنبه گفت: «تا الان قریب به ۹۰۰ دانش‌آموز از استان‌های مختلف کشور مسموم شدند و این آمار را امروز از یک منبع موثق دریافت کردم».

امروز همچنین وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی سعی کرد که وضعیت جاری در مدارس کشور را کم‌اهمیت جلوه دهد و گفت: «بخش اعظم این موضوع، ناشی از ایجاد جو روانی در جامعه دانش‌آموزان و خانواده ها بوده است».

با این حال علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، گفته که انتشار گاز «N2» عامل مسمومیت دختران دانش‌آموز است.این سم بلافاصله در بدن از بین خواهد رفت و به صورت ترکیبی و تلفیقی بوده و به همین دلیل تشخیص آن دشوار است».

او همچنین گفته: «براساس گزارش وزارت بهداشت، دُز سم منتشر شده بسیار پایین بوده است.»

ادامه روند این مسمومیت‌های سریالی باعث واکنش‌های گسترده‌ داخلی و خارجی شده است. در آخرین واکنش‌ها کانون صنفی معلمان روز چهارشنبه در بیانیه‌ای در این زمینه نوشت: «یک فرض قوی این است که در پی بازپس‌گیری دستاوردهای جنبش" زن، زندگی،آزادی " از طریق ایجاد هراس اجتماعی بین دختران و خانواده‌های آن‌هاست».

این کانون اضافه کرد که ضمن «محکومیت شدید این اقدامات و مسامحه دستگاه‌های مسئول در پیگیری و روشن ساختن این موضوع پس از پذیرش و اعلام عمدی و سازمان‌یافته بودن این حمله‌های تروریستی به مدارس دخترانه، منتظر اقدامات عملی و فوری نهادهای مسئول، در سطح مقابله با اقدامات تروریستی» خواهد بود.
+49
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  تحریک جوان‌ها به شورش، حمله تجزیه طلب های کرد و داعش به شیراز و جاهای دیگه، اخبار جعلی زیاد، مسموم کردن دانش آموزان، همه اینها نقشه دشمن های ایران زمین هست، مثل اوایل انقلاب که مجاهدین ‌خلق مردم رو میکشن و تجزیه طلب ها در شهرهای مرزی شلوغ بازی میکردن الان هم همون ماجرا ها هستش فقط اون موقع اینترنت نبود الان اینترنت هست و اخبار جعلی و fake زیاد هست تا مردم رو به خیابون بیارن و کشور رو شلوغ کنن. شک نکنید اگر این کثافاتها موفق بشن این گروه یعنی مجاهدین خلق سلطنت طلبها و تجزیه طلبهای اشغال باعث جنگ داخلی میشن و دیگه هیچ کسی به کسی دیگه رحم نمیکنه 100 برابر بدتر از سوریه میشه ایران، سوریه یه دشمن داشت اونم ترکیه بود ولی ایران توسط طالبان، سنی های افراطی در غرب و شرق، اعراب خلیج فارس در جنوب محاصره شده. ایران وقت رو نباید از دست بده و سریع اتمی بشه و گرنه این فشارها بیشتر و بیشتر خواهد شد
  9
  4
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Raminla - تهران، ایران
  محمد جواد اکبرین. @MJ_Akbarin. اگر کمیته حقیقت‌یاب ملی برای مسمومیت‌های زنجیره‌ای تشکیل شد از باند #سید_محمد_مهدی_میرباقری شروع کنند. او نماینده مجلس خبرگان رهبری و رهبر یک باند هیئتی-بسیجی در شهرهای مختلف کشور است. اولین بار در سال ۹۱ نسبت به طرح غرب برای «با سواد شدن زنان خاورمیانه تحت یک تعریف خاص» هشدار داد. میرباقری سالها برای مهار تحصیل دختران و «اسلام حداکثری» طرح و ایده داد. در میانه‌ی انقلاب #زن_زندگى_آزادى به تلویزیون آمد که «آنهایی که اسلام حداقلی را پیاده کرده‌اند عامل اتفاقات این روز‌ها هستند» و گفت «مخالف تحصیل و اشتغال زنان نیستیم، اما با الگوی غربی آن مخالفیم». حتی برخی از نزدیکان مصباح یزدی او را یکی از گزینه‌های رهبری آینده می‌دانند. رد پایش در پشت صحنه تئوریک سرکوب‌ها دیده شده. گاهی شب‌های قبل از عملیات گسترده سرکوب خیابانی برای آنها سخنرانی کرده است. نزدیکی آراء او به "ایمن الظواهری" رهبر القاعده مهم است. این ابتدای یک تحقیق است. @A_pajhohi
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  در جنبش اخیر خصوصا دختران دانش اموز بدجوری به سید علی توهین کردند ، این دیوانه سادیسمی خواهان انتقام از دختران ایران زمین است
  2
  6
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  دقیقا بخاطر همین شجاعت و بیداری دختران دانش آموز هست که رژیم مافیایی و ضد ایرانی سپاه شمشیر از رو بسته و خوی واقعی طالبانی / تروریستی خودش رو اینبار با مسموم‌کردن دختران ایرانی با گازهای شیمیایی نشان میده. فراموش نکنید سپاه نیروی مدافع نظام هست و نه نیروی مدافع ایران.حتی پر اسم این سازمان تروریستی اسنی از ایران نمیبینیم.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.