ماجرای توئیت عجیب عکس «جن» توسط رئیس جمهور مکزیک

به نظر می‌رسد که بیش از دو سال از عمر این عکس می‌گذرد تصویری به ظاهر مشابه در تاریخ ۹ فوریه در سال ۲۰۲۱ میلادی توسط یک کاربر مرد در توئیتر منتشر شده بود.

فرارو- "آندرس مانوئل لوپز" رئیس جمهور مکزیک با انتشار عکسی و طرح این ادعا که یک موجود افسانه‌ای جن مانند در عکس دیده می‌شود کاربران را متعجب ساخت. بسیاری پرسیدند چرا او این عکس را توئیت کرده است؟

به گزارش فرارو به نقل از واشنگتن پست؛ او با انتشار عکسی از موجودی با چشمانی درخشان که روی درخت نشسته بود نوشت: "همه چیز عرفانی است. این آلوکس است موجودی شیطانی در فرهنگ مایا".

علی‌رغم آن که لوپز اوبرادور به اندکی عجیب و غریب بودن شهرت دارد چرا که نشست‌های خبری روزانه و چندین ساعته و طولانی مدت را برگزار می‌کند و این که گفته بود طلسم‌های مذهبی می‌توانند کووید را از بین ببرند توئیت اش درباره جن عجیب بودن اش را به سطح جدیدی رساند.

"پابلو کالدرون مارتینز" استاد سیاست و روابط بین الملل در دانشگاه نورث ایسترن لندن می‌گوید: "حتی بر اساس استاندارد‌های شخص او نیز من فکر می‌کنم انتشار این توئیت بسیار عجیب بود". لوپز اوبرادور روز شنبه گفت که این عکس "سه روز پیش" توسط مهندسی که روی پروژه گسترده و گران قیمت قطار مایا کار می‌کند گرفته شده است.

با این وجود، به نظر می‌رسد که بیش از دو سال از عمر این عکس می‌گذرد تصویری به ظاهر مشابه در تاریخ ۹ فوریه در سال ۲۰۲۱ میلادی توسط یک کاربر مرد در توئیتر منتشر شده بود.

او گفته بود این موجود یک جادوگر است که در ایالت نوئوو لئون در شمال شرقی مکزیک مشاهده شده است. با این وجود، جستجوی عکس نشان داد که عکس حداقل چند روز قبل از آن در گردش بوده است. یک سایت خبری اندونزیایی دو سال پیش مقاله‌ای منتشر کرد که در آن ادعا شده بود این عکس در ۴ فوریه ۲۰۲۱ گرفته شده است.

این موضوع تعجب بسیاری را برانگیخت که چرا رئیس جمهور مکزیک نیاز به اشتراک گذاری آن عکس در توئیتر را احساس کرده است و آیا او باور کرده بود که این عکس واقعی است؟ آیا او می‌دانست که احتمالا بیش از دو سال از عمر آن عکس می‌گدرد؟ آیا این یک اشاره واقعی به فرهنگ مایا بود یا انگیزه‌های دیگری وجود داشت؟

"کالدرون مارتینز" می‌گوید: "کل موضوع عجیب است. چه کسی می‌داند که هدف و مقصود واقعی او از این کار چه بوده است".

"کالدرون مارتینز" می‌گوید یک احتمال آن است که لوپز اوبرادور قصد داشته حواس افکار عمومی را از جنجال اخیر احتمالا جدی‌تر تماشای جن منحرف کند: ده‌ها هزار مکزیکی یکشنبه به خیابان‌ها آمدند تا به قانونی اعتراض کنند که تهدیدی برای تضعیف موسسه انتخابات ملی یک از ارکان دموکراسی نوپای آن کشور است.

"کالدرون مارتینز" می‌گوید: "اگر یک گربه مرده را روی میز بیاندازید همه درباره گربه مرده روی میز صحبت می‌کنند درست است؟ پس این کاری است که او انجام می‌دهد. او شروع به صحبت در مورد آلوکس جن عرفانی در جنگل می‌کند".

این توئیت هم چنین توجهات به پروژه قطار مایا تحت هدایت لوپز اوبرادور را جلب کرد تلاشی جاه طلبانه و بحث برانگیز برای احیای جنوب مکزیک منطقه‌ای که مدت‌ها توسط رهبران دیگر فراموش شده بود. لوپز اوبرادور اهل جنوب مکزیک است.

لوپز اوبرادور گفت که این عکس در منطقه ساخت و ساز ترن مایا گرفته شده است پروژه‌ای ۱۵ میلیارد دلاری که برای ایجاد یک خط قطار توریستی به منظور اتصال استراحتگاه‌های کانکون، کوزومل و پلایا دل کارمن مقاصد محبوب گردشگران خارجی به سایت‌های مایا و جوامع در فقیرترین منطقه کشور می‌باشد. این پروژه مکزیک را تقسیم کرده است. ساخت و ساز شامل سوراخ کردن یک زمین فوتبال از طریق جنگل مایا و و از بین بردن ده‌ها هزار اثر است.

به نوشته نشریه‌ای مکزیکی اعتقاد عمومی در مکزیک بر آن است که آلوکس موجودی نامرئی است که زمانی که می‌خواهد به انسان کمک کند یا قصد دارد او را بترساند ظاهر می‌شود.

آن نشریه نوشته است هر کس که در جنگل‌های یوکاتان ماجراجویی کرده حضور آلوکس‌ها را به عنوان همراهان سفرش تجربه کرده است.

"مارتینز" می‌گوید: "لوپز اوبرادور نیز مانند سایر پوپولیست‌ها در آن چه می‌گوید و توئیت می‌کند با دقت بسیار زیادی این کار را انجام می‌دهد. اقدامات آنان بخشی از پیام و خواسته‌های شان می‌باشد".

بنجامین اسمیت" استاد تاریخ آمریکای لاتین در دانشگاه وارویک در بریتانیا می‌گوید این توئیت می‌تواند باعث تشدید شایعاتی مداوم درباره ابتلای لوپز اوبرادرو ۶۹ ساله به زوال عقل و مناسب نبودن او برای حکمرانی شود.

با این وجود، او می‌افزاید: "در عین حال لوپز اوبرادور یک بازیگر سیاسی باهوش است. فکر می‌کنم او از انتشار این توئیت به عنوان روشی هوشمندانه برای نشان دادن این که قطار مایا‌ها به نوعی مورد تایید خدایان مایا یا چیزی دیگر قرار می‌گیرند استفاده کرده است".
+11
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  این جن بزرگوار بیشتر شبیه مادر احمد خاتمی محترم و بیشرف خودمونه .
  0
  28
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.