منع شدن مهراب قاسمخانی از استفاده از پروازهای داخلی و شکایت حمید رسایی از او

مهراب قاسمخانی فیلمنامه نویس مشهور از منع شدن وی از استفاده از پروازهای داخلی و نیز مسدود شدن حساب بانکی خود خبر داده است.

طی ماه های گذشته و به دنبال وقوع اعتراضات در کشور، بسیاری از چهره های مشهور از ممنوع الخروجی و ممنوع المعامله شدن خود خبر داده اند.

با این حال، مهراب قاسمخانی روز گذشته با انتشار چند استوری در اینستاگرامش اعلام کرد علاوه بر سایر ممنوعیت ها، از سفر هوایی در داخل کشور نیز منع شده و همچنین حساب بانکی او مسدود شده است.

به گفته ی قاسمخانی او برای شرکت در جلسه ای کاری قصد سفر به مشهد را داشت که در زمان تهیه بلیت معلوم شد استفاده از پروازهای داخلی برای او ممنوع شده است. او همچنین گفت پس از انتقال پدرش به بیمارستان به دلیل بیماری، هنگام پرداخت هزینه های بیمارستان متوجه شد حساب بانکی اش نیز مسدود شده است.مهراب قاسمخانی که به واکنش های مجازی طعنه آمیزش به مسائل روز مشهور است، در ماه های گذشته نیز از جمله چهره های مشهوری بود که در شبکه های اجتماعی به اعتراضات اخیر کشور واکنش نشان دادند.

این واکنش ها البته پیامدهای دیگری نیز برای مهراب قاسمخانی داشت، از جمله شکایت حمید رسایی، فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس که برخی اظهارنظرهای وی در ایام اعتراضات با واکنش های زیادی مواجه شد.

ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسمخانی نیز از واکنش این فیلمنامه نویس مشهور به یکی از همین اظهارنظرها آغاز شد.

پس از انتشار ویدئویی از حضور زنی نیمه برهنه در یکی از تجمعات اپوزیسیون خارج از کشور که مهر ماه امسال در هلند برگزار شد، حمید رسایی در واکنش به این اتفاق در توییتر خود نوشت:

فکر می کنید جماعت اقلیتی که در برخی خیابان‌ها روسری را روی دست می چرخانند دنبال چه هستند؟ خیلی از آنها خودشان هم نمی‌دانند اما آن طرف آب در یکی از تجمعات، واقعیت این جریان خودش را نشان داده. یکی لخت شده رفته روی بلندی و سخنرانی می‌کند. تمام حرفش این است که چرا در ایران نمی‌گذارند ما لخت بگردیم. تمام خواسته اینها از آزادی همین است، هر شب با یکی بخوابند و مثل حیوان بچَرند…بیچاره‌تر از این جماعت، کسانی هستند که مثل سربازان بی جیره و مواجب، در فضای مجازی با استوری گذاشتن و لایک کردن و … به این آینده سیاه ضریب می‌دهند، در حالی که شاید اعتقادی به این آینده نداشته باشند.

این اظهارات رسایی جنجال برانگیز شد و بسیاری آن را توهینی به معرضان دانستند. مهراب قاسمخانی نیز در یک استوری اینستاگرامی واکنش تندی به صحبت های رسایی نشان داد و خواستار برخورد با وی شد.
پس از بالا گرفتن انتقادات، حمید رسایی با انتشار متن دیگری مدعی شد درباره ی صحبت های او قضاوت عجولانه صورت گرفته و منظور او نه معترضان داخلی، بلکه برخی معترضان خارجی بود.

با این حال، مهراب قاسمخانی اواخر بهمن ماه با انتشار تصویری از یک ابلاغیه ی قضایی در اینستاگرامش، از شکایت حمید رسایی از وی خبر داد.

قاسمخانی در این پست نوشت:

هیچ وقت فکرشو نمی‌کردم یه روزی باید مونولوگ دفاعیه بنویسم و خودم هم اجراش کنم. فقط هی دارم خودمو کنترل میکنم طبق عادت شوخی نویسی نکنم توی متن…
چند روز بعد، در اوایل اسفند ماه حمید رسایی با انتشار ویدئوهایی در توییتر خود توضیحاتی درباره ی جلسه ی دادگاه شکایتش از مهراب قاسمخانی ارائه کرد.

رسایی در این ویدئوها مدعی شد در حالی که مهراب قاسمخانی به همراه ۲ وکیل در دادگاه حضور پیدا کرده بود، او به دلیل ناتوانی از گرفتن حتی یک وکیل، به تنهایی در این جلسه حاضر شده بود.

رسایی همچنین گفت که در دادگاه متوجه شد با وجود اظهارنظرهای فراوان مهراب قاسمخانی در سال های اخیر درباره ی موضوعات مختلف، هرگز شکایتی از او سوی مقامات دولتی صورت نگرفته بود.

این چهره ی اصولگرا در انتها به فعالان عرصه های رسانه و سیاست توصیه کرد اهانت ها و افتراهای سلبریتی ها را بی پاسخ نگذارند و حتماً از آن ها شکایت کنند.

این صحبت های حمید رسایی با واکنش مهراب قاسمخانی مواجه شد و او با همان ادبیات کنایه آمیز همیشگی خود در یک استوری اینستاگرامی به ویدئوی او پاسخ داد.
مهراب قاسمخانی همچنین روز گذشته نتیجه ی شکایت حمید رسایی از وی را اعلام کرد. او در پستی اینستاگرامی ضمن انتشار تصویر رأی دادگاه اعلام کرد از اتهام نشر اکاذیب تبرئه شده است.
مهراب قاسمخانی اما تنها فردی نبود که در ماه های گذشته با شکایت حمید رسایی مواجه شد.

این نماینده ی سابق مجلس از زینب موسوی، طنز پرداز مشهور نیز به دلیل انتشار ویدئویی طنز در واکنش به صحبت های جنجالی او درباره ی معترضان نیز شکایت کرد.

این ویدئوی طنز پس از انتشار، در بسیاری از صفحات و کانال های مجازی از جمله کانال مهدی نصیری، نویسنده منتقد و پژوهشگر دینی بازنشر شد. مهدی نصیری چند روز قبل اعلام کرد به دنبال شکایت حمید رسایی از او به خاطر بازنشر این ویدئو، برای حضور در دادگاه ویژه روحانیت قم فراخوانده شده است.
+64
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Mostafa_123 - اوسلو، نروژ

  اینا دقیقا مثل باندهای مواد مخدر با مردم رفتار میکنن. بجای پاسخگویی سریع انتقام، سرکوب و وحشی‌بازی. همین عدم مدریت صحیح باعث شده که روی نفت خوابیده باشید ولی ارزش ارز ملیتون از پشگل هم کمتر باشه و مردم آرزوی مرگتونو داشته باشن. اقتدار پوشالی. به خر هم پول بدی میتونه یک مدتی واسه خودش ادعای پادشاهی کنه! اینا اگه نفت نداشتن با این مدریت افتضاح خیلی وقت پیش نسلشون منقرض شده بود‌. الانم دیگه وقتشون تموم شده‌. هرکاری کنن نمیتونن از سقوط فرار کنن. وضعیتشون بد خرابه! خیلی خیلی بد!
  1
  26
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Belgo - بروکسل، بلژیک

  به قول على کریمى فقط یه راه مونده جلو پاى ما و تماااااام، اینا فقط باید نسلشونو منقرض کنیم تا ٨٥ ملیون یه نفس راحت بکشن، لعنت بر افکار فاسد و دیانت دروغینتون😠 روز ازادى نزدیکه ✌️✌️✌️✌️
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  این یابو رسایی مثل سگ هار شده بهتره که محل سگ بهش نذارین تا خفه خون بگیره و بمیره.
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.