نظرات شاهزاده رضا پهلوی در باره «سازمان مجاهدین خلق»شاهزاده رضا پهلوی در ادامه سفر دوره‌ای خود به چند کشور اروپایی، روز سه‌شنبه نهم اسفند در جمع برخی اعضا و نمایندگان پارلمان بلژیک از احزاب مختلف حضور یافت و تاکید کرد عبور از جمهوری اسلامی باید هر چه زودتر صورت گیرد.

شاهزاده رضا پهلوی در جمع تعدادی از نمایندگان پارلمان بلژیک گفت: «گذار از جمهوری اسلامی هرچه سریع‌تر باشد، مشکلات کمتر خواهد بود.»

او افزود: «هر چه زودتر تحریم‌ها برداشته شوند ما سریع‌تر می‌توانیم سرمایه‌گذار خارجی جذب کنیم و وارد مسیر بازسازی کشورمان و تقویت صنایع شویم.»

به گزارش خبرنگار ایران‌اینترنشنال در بروکسل، رسانه‌های بلژیکی استقبال گرمی از حضور شاهزاده رضا پهلوی در بلژیک کردند.

دعوت از فرزند آخرین پادشاه ایران از سوی دریا صفایی، از حزب راست میانه بلژیک صورت گرفت.

در جلسه دیدار شاهزاده رضا پهلوی با نمایندگان بلژیکی از او درباره همبستگی میان نیروهای مخالف حکومت ایران و همچنین مذاکرات او در کشورهای مختلف سوال شد.

شاهزاده رضا پهلوی در این جلسه از منشوری که قرار است برای همبستگی و آزادی میان مخالفان جمهوری اسلامی تدوین شود صحبت کرد و گفت کسانی که در تهیه این منشور مشارکت دارند در داخل ایران هستند.

او تحرکات خود را مرتبط با فعالان داخل ایران دانست.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین بر گسترش اتحاد میان مخالفان جمهوری اسلامی تاکید و ابراز امیدواری کرد در جلسات بعدی در پارلمان بلژیک همراه با تعداد بیشتری از مخالفان جمهوری اسلامی شرکت کند.

او همچنین به زندانیان سیاسی از جمله زندانیان دوتابعیتی و خارجی در ایران اشاره کرد. این در حالی است که اکنون برخی از شهروندان بلژیکی در ایران در بازداشت و زندانی هستند.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین درباره سازمان مجاهدین خلق ایران، به نمایندگان بلژیک توصیه کرد در این زمینه با اعضای پیشین این سازمان صحبت کنند.

او این سوال را مطرح کرد که آیا این سازمان به این منشور خواهد پیوست؟

شاهزاده رضا پهلوی در پاسخ به این سوال نسبت به اجازه یافتن اعضای سازمان مجاهدین خلق برای مطالعه این منشور ابراز تردید کرد.

او تاکید کرد که به عنوان یک نیروی دموکرات و سکولار قصد ندارد هیچ گروهی را کنار بگذارد مگر آن که آن گروه خودش خود را کنار بکشد.

دامون گلریز، پژوهشگر مطالعات صلح و امنیت بین‌الملل درباره دیدارهای شاهزاده رضا پهلوی به ایران‌اینترنشنال گفت: «جلسات شاهزاده رضا پهلوی می‌توانند در فضای رسانه‌ای مفید و سازنده باشند.»

او افزود: «اما در فضای واقعی، گفت‌وگو با دولتمردان و مجریان سیاسی و نه قانون‌گذاران، باید در اولویت باشد.»

شاهزاده رضا پهلوی در روزهای اخیر علاوه بر شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ، با برخی از نمایندگان و سیاستمداران در پاریس و لندن نیز درباره تحولات ایران مذاکره کرد.
+288
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  چند سال پیش خانم رئیس جمهور عزیز افتاده بودند تو این پارلمان آن پارلمان صحبت میکردند , الان اعلیحضرت همایونی محترم خودشان را انداختند وسط و با های و هوی رسانه ای سعی میفرمایند انقلاب مردم را به نفع خود مصادره فرمایند . نتیجه ؟
  249
  49
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  به نظر من مجاهدین باید پوست بیاندازه. رهبران جدید باید موضع روشنی درباره عملکرد رهبران گذشته خودشون داشته باشند و نباید مثلا ولایت فقیه که مثلا خامنه ای مجبوره از عملکرد خمینی حمایت کنند چون نفر قبلی کارهای اشتباهی انجام داده چرا باید نفر بعدی مدافع رفتار و عملکرد قبلی باشه مگر اینکه بخواد کمبودها و کوچک بودن خودش رو از بقل مثلا بزرگی رهبر قبلی مخفی کنه. خمینی یک مرجع تقلید مسلم بود ولی خامنه ای یک طلبه بیسواد منبری بود و الانم مریم رجوی باید از زیر سایه مسعود رجوی و کارها و عملکرد غلط او بیرون بیاد و یا اینکه رهبر جدید انتخاب کنند با ایده و رفتار جدید که رفتار گذشته نقد و اصلاح کنه. این شجاعت میخواد که عموما گروههای تمامیت خواه ندارند نه ولایت فاسد فقیه داره نه مجاهدین دارند و نه خیلی از سلطنت طلبها ولی شاهزاده پهلوی شجاعتش رو داره . داریم می بینیم که از همین الان میگه منو بر اساس رفتار و عملکرد خودم قضاوت کنید نه پدرم این مهمترین قدم شجاعانه شاهزاده هستش و دوم اینکه میگه هیچکس نباید بخاطر افکار و سلیقه سیاسیش کنار گذاشته بشه و همه میتونند وارد بشوند و همکاری و همفکری کنند.
  67
  79
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران

  بزرگوار همه از ماهیت کثیف و منحوس این کرده مذهبی تروریستی آگاه هستند اینها همین آخوندها هستند ولی بدون عمامه. این گروهگ تروریستی مانند آخوندها در شورش ۱۳۵۷ فعالیت زیادی داشتند ولی چون خمینی دجال گولشون زد و بهشون سمتی و قدرتی نداد به مخالفت با رژیم منحوس خمینی اشغالگر روی آوردند. این سخنرانی شاهزاده پام هایی دارد یکی از آن پیامدها این است که رژیم منحوس اشغالگر ایران الان با سازمان تروریستی منافقین تماس میگیره و میگه دشمن هر دوی ما شاهزاده است خرابش کنیم. منتظر اخبار و عکسها و بطور کل خراب کردن شاهزاده از طرف این دو فرقه تبهکار باشید ولی این دفعه کور خواندند. شاهزاده بهترین گزینه است برای ریاست حمهوری و یا حتی پادشاهی. چون خاندان ایرانی دوست و ایران پرست پهلوی با خدماتشان به ایران و ایرانی ثابت کردند که هم و غمشان ایران و ایرانی است.
  81
  173
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  ایرانیان وطن پرست آگاه باشیم که احتمال ترور رضا پهلوی بشدت قوی میباشد، امیدوارم که تیم محافظت ایشان نهایت هوشمندی و زیرکی را برای حفاظت از ایشان در نظر بگیرند، دوستان این یکی از معدود شانسهایی هست که ملت ایران را میتواند متحد و یکرنگ در مقابل این تازی زاده های وحشی قرار بدهد،جمهوری اسلامی به هر صورت و طریقی حتی با توافق با غربی ها به دنبال حذف فیزیکی ایشان هستند چرا که بشدت احساس خطر میکنند تجزیه طلبان و مجاهدین و قسمتی از احزاب کرد بشدت به این سناریو علاقه‌مند هستند. ببینید چطور مرگ محمد رضا شاه رو آمریکایی ها و فرانسوی ها تسریع کردند و حتی به او پناه هم ندادند،جز سادات که یار شفیقش بود و جمهوری اسلامی بشدت تحویل شاه را درخواست میکرد.دیدید که بختیار هم که یک نیروی ملی بود چگونه سلاخی کردند در پاریس یا عبدالرحمان برومند را، ما به آقای پهلوی برای پیشبرد این خیزش ملی بشدت نیاز داریم، امیدوارم که ایشان و یا محافظانشاین مطالب را بخوانند. به امید آزادی ایرانی ملی و یکپارچه و متحد،یاد تمام شهدای ایران گرامی و جاودان
  41
  151
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  شما نگران این محترم نباشید.خدمتی که با تئاتر وکالت بازی به آخوندها کرد کس دیگری نکرد آن زمان که مردم برای تروریست اعلام شدن سپاه یکصدا به میدان آمده بودند , کل افکار ملت را از موضوع اصلی به بیراهه برد و باعث شقه شدن فعالان گردید .کلا در حالت فعلی بودن این محترم به نفع آخوند هاست و شانسی برای متحد شدن اپوزیسیون به نظر نمیرسد .
  82
  28
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  مجاهدین در گذشته هیچوقت ، مجاهدین اصلاح شده در آینده شاید پس از امتحان.
  34
  15
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  همه ماهیت این حزب تروریستی و مرتجع را دیگه باید بدانند. کمی به گذشته و کارهایی که مرتکب شدند فکر کنید بعد تصمیم بگیرید. همینطور که قبلان هم گفته بودم من از این حزب شخصا تجربه دارم و اینها هیچ فرقی با آخوندا ندارند بجز اینکه کراوات میزنند و مطمئنم در عمل به مراتب بدتر و پست تر از آخوندا هم هستند. اینا تو عراق بودند و هنوز دستشون به جایی بند نبود ولی اگر باهاشون هم نظر نبودی میگفتند همینی که هست و مخالف ها رو منتقل میکردند جای دیگه. خلاصه امیدوارم مردم گول اینا رو نخورند. در حال حاضر رضا پهلوی با گروه کمکیش بیشترین و بهترین کمک رو برای آزادی و رهایی ایران و ایرانی از چنگ آخوندهای دزد و فاسد و جنایتکار میتوانند انجام دهند.
  15
  61
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  غیر بشر بنظرم یاد بگیر نون پنجولت را بخور و از مرده خوری و مزدوری برای ملاها دست بردار چون اینها کلاً این پقیوزها خرشان که از پل بگذره همان بلای قطب زاده و موسوی و رفسنجانی و ووو را بسر تو می آورند .از اینها آبی گرم نمیشه خلاصه مراقب سپر شحمی خودت باش که با عمود لحمی حوزوی عرزشی .....نکنند .
  19
  38
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  دوست گرامی ، بقول ارمنی ها گاماس گاماس، هر حرکتی در نهایت باید با یک پشتوانه منطقی شکل و فرم بخودش بگیره، شما نگران نباش این جنبش داره دقیقا هوشمند تر میشود، و این جریان وکالت هم ناخواسته پته خیلی ها رو ریخت روی آب ،. طبق گفته شما مثل انقلاب ایران که به مانند تیر در کردن در طویله بود که رم کردن مردم رو به نفع آخوندهای تازی زاده دیدیم، گذار از این جنایتکاران باید هوشمندانه وبا کمترین تلفات باشه، .
  6
  18
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  چرا تو اینقدر مسائل رو سطحی میبینی؟؟!! ببین تروریستی اعلام کردن سپاه ربط به دولتهای اروپایی و مناسباتشان با جمهوری اسلامی داره !! آنها بر اساس منافع ملی خودشان دست به این کار میزنند نه بر اساس کاری که ما میکنیم!!
  9
  19
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  باز تو پیدا شودی؟ اول اینکه هم مسیح علی‌ نژاد هم حامد اسماعیلیون مخالف گذاشتن سپاه در لیست ترور بودند. بعد از نشست آمریکا توسط را پهلوی قانع شدند.دلیل آن را نمی‌‌دانم .من را به این جلسه راه ندادند. من هم مثل شما و پیرزن نگهبان دم در اتاق خواب پهلوی نبوددم که به همه اسرار این خانواده اشنا هستید. دوم اینکه هفته گذشته خودت را لو ندادی؟ رضا پهلوی می‌‌خواهد میخانه را آزاد کند و زنان مینی ژوپ بپوشند. تا ما بی‌ ناموس شویم. ۱۱ سال باید طلبه حوزه علمیه باشی‌ تا به این تفکر گهربار برسی. شوخی‌ که نیست. حالا خدا وکیلی؟ طلبه سال چندم هستید؟ هنوز به ترم لفاظی سقراط نرسیده ؟ فکر نکنم وگرنه به این آسانی خود را لو نمی‌‌دادی . سال اول؟
  9
  16
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Arya man - لندن، انگلستان
  اعضای فرقه رجوی در فردای ازادی ایران در صورت درخواست بازگشت به ایران ابتدا باید همگی بازداشت شده و در یک دادگاه بعد از اینکه ثابت شود مرتکب جنایت نشده اند بایستی توسط روانشناسان مجرب تست احمقی بدهند که مسلما در ان رفوزه میشوند چون یک انسان عاقل وسالم به هیچ عنوا ن جذب چنین فرقه احمقی نمیشود . در نتیجه این افراد یا به زندان خواهند رفت برای جنایت و خیانت علیه کشور و یا به تیمارستان که درهر دوحال باز از اردوگاهی که البانی هست فرقی نخواهد داشت . شخصا قبل ازا اعزام به سربازی سعی در فرار از کشور را داشتم که متاسفانه در مرز دستگیر شدم وبعد از زندان به سربازی فرستاده شدم و تمام ان هم در منطقه جنگی غرب کشور بود همین ارازل فرقه رجوی شب ها با رخنه در خط مرزی سر سرباز ایرانی که مشغول نگهبانی بودند را می بریدند و به عراق برمیگشتند و این باعث شده بود ما هر شب نگهبانی بدهیم . هر جا این گروه نا بکار را ببینم هر چه فحش و ناسزا بلدم نثارشان میکنم
  0
  3
  شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  حضرت امام در فراز سخنان گهربارشان فرمودند حالا یک عده در سوار اتوبوس رضا شوند بقیه هم از در و دیوار واگنهای قطار علی آویزان شوید تا خداوند همه شما را به بشکه هدایت فرماید.
  0
  0
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.