شناسایی یک فرمانده تروریست نیروی قدس سپاه

اختصاصی ایران بریفینگ: / امیر فرشاد ابراهیمی :
یگان ۴۰۰ نیروی قدس ، یگانی است که مسئولیت ترور و ضربه زدن به منافع اسرائیل را در آسیای میانه و آسیای شرقی به عهده دارد . این یگان در پادگان امام علی نیروی قدس در شمال کاخ سعدآباد ستاد دارد و در کرج نیز چند پایگاه آموزشی و پشتیبانی دارد ، پادگان امام حسن مجتبی در شرق کرج از جمله آنهاست.

اسکای نیوز ۱۱ فروردین، امسال درباره این یگان خبر داده بودکه این یگان نیروی قدس سپاه پاسداران در ترکیه قصد انجام حمله تروریستی علیه اهداف غربی، اسرائیلی و یهودی را داشته است.

منابع اطلاعاتی همچنین به شبکه اسکای‌نیوز در بریتانیا گفته‌ بودند که یگان ۴۰۰ نیروی قدس سپاه  عملیات تروریستی مهمی را در ترکیه تدارک دیده بودند و قصد داشتند «خیلی زود» نقشه خود را به اجرا بگذارد.

این عملیات با حضور به موقع نیروهای اطلاعاتی ترکیه کشف و در پی آن چند تن از عوامل آنها دستگیر و بازداشت شدند.

حامد عبداللهی و مجید علوی، از جمله فرماندهان ارشد یگان ۴۰۰ نیروی قدس هستند، مجید علوی از جمله معاونان وزارت اطلاعات است که در زمان دولت محمود احمدی نژاد از وزارت اطلاعات به نیروی قدس سپاه پاسداران رفته است.

سرگرد پاسدار حسین رهبان معاون عملیات یگان ۴۰۰ نیروی قدس، به فرماندهی سرهنگ پاسدار حامد عبداللهی است.

حسین رهبان یک  شبکه تروری را هدایت می کرده که علی فیضی پور و محمد رضا عربلو دو عضو دیگر این یگان نیروی قدس سپاه پاسداران در آن عضو بوده اند.

این شبکه در عراق و ارمنستان فعال بوده و در نظر داشت فعالیت خود را در اسرائیل نیز گسترش دهد.

در آبان ۱۴۰۱ حسین رهبان، فیضی پور را به شهر تفلیس گرجستان اعزام کرده بود که یک شهروند اسرائیلی را در گرجستان ترور کند. علی فیضی پو و محمدرضا عربلو  در ۲۲آبان۱۴۰۱ در شهر تفلیس در حالی که در یک خانه در حال تجهیز یک بمب آهن ربایی برای ترور یک بازرگان اسرائیلی بودند بازداشت شدند و به عملیات ترور اعتراف کردند.

مشخصات حسین رهبان :

شماره ملی ۲۲۴۸۸۷۱۵۱۱

تاریخ تولد ۱۳۵۶/۶/۱

ساکن شهرک البرز تهران خیابان گلستان۲ پ ۲۵
+135
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  من تعجب میکنم که چرا اسرائیل از سپاه چهارپایان به دلیل تروریستی بودنش شکایت نمیکنه تا اتحادیه اروپا مجبور بشه سپاه رو وارد لیست تروریستی کنه!!!؟؟ این امکان برای هر کشوری حتی خارج از اتحادیه اروپا وجود داره که یک چنین کاری بکنه و دادگاههای اروپا ملزم به رسیدگی به چنین شکایتی هستند
  4
  68
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  بسیار دردناک، این بدین معناست که کسانی‌که به این تروریستها و عمالشان در پایتخت یک کشوری مثل ایران که قدمتی چند هزار ساله دارد بی تفاوت هستند پس با این اعمال موافقند و در پایان جزیی از این تروریستها هستند...آسوده نخوابیم شهر در امن و امان نیست😡😤😠
  4
  49
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  جواب خیلی ساده هست اینا دستشون باهم تو یک کاسه هست فقط ملت رو سر کار گذاشتند زمان جنگ ایران و عراق کی به اینا اسلحه میداد ایران پر شده بود از یوزی
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.