توهین روزنامه کیهان به مردم ایران: مردم دچار «سندروم کوری» شده‌اند

 روزنامه کیهان مردم را دچار «سندروم کوری» دانست.صدای آمریکا: ارگان مطبوعاتی تحت مدیریت حسین شریعتمداری در واکنش به اخبار افزایش قیمت ارز نوشت: «برخی رسانه‌های داخلی اخبار نوسانات ارزی را پر اهمیت‌تر از اخبار غرور آفرین و امیدبخش پوشش دادند.»

روزنامه کیهان پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه و تولید موشک و سفر رییسی به چین در کنار تولید پهپاد را «موفقیت‌های نظام» دانست و نوشت: «روانشناسان می‌گویند، تمرکز بیش از حد روی یک «موضوع» یا یک «نقطه»، باعث کوری و دیده نشدن موضوعات و نقاط دیگر می‌شود و مردم بخاطر تمرکز بر روی مسایل دیگر دچار سندروم کوری شده‌اند و موفقیت‌های نظام را نمی‌بینند.»

به نوشته این روزنامه که زیرنظر نماینده علی خامنه‌ای اداره می‌شود «اتفاقات مهمی طی ماه‌های گذشته در کشور رخ داده که اهمیت آنها، کم از خبر «نوسانات ارزی» نبوده ولی چون برخی رسانه‌های داخلی و دوستان خارجی‌شان یا از اساس سانسورش کرده‌اند یا روی آن مانور کمتری داده‌اند، یا حتی به تحریف آن پرداخته و وارونه روایتشان کرده‌اند، آن‌طور که باید دیده یا شنیده نشده‌اند.»

نویسنده کیهان معتقد است جریان سیاسی «بدنام، بدسابقه و تمام شده‌ای» که، با نیم نگاهی به انتخابات پیش‌رو، نوسانات ارزی را «فرصتی برای احیای خود» می‌بیند و با ابزار رسانه و دروغ و شایعه، بر این نوسانات دامن می‌زند، آن‌قدر کور شده که متوجه نیست خود نیز در این جامعه زندگی می‌کند و نباید به تورم و نوسانات ارزی دامن بزند.

چند روز پیش، احمد وحیدی، وزیر کشور و رئیس شورای امنیت کشور با اعلام اینکه «رئیسی به‌شدت بر سر مسائل تورمی حساس است»، گفته بود که «اتفاقات اخیر» در بحث ارز و افزایش پر شتاب نرخ آن یک «توطئه» است.

همزمان با این سخنان وزیر کشور دولت سیزدهم جمهوری اسلامی که التهابات ارزی هفته‌های اخیر بازار ایران را «توطئه دشمنان» دانسته بود، بازار آزاد مبادلات ارز با ورود به رکورد جدید «۶۰۰ هزار ریال» برای یک دلار آمریکا، متوقف نماند و به قیمت‌گذاری دستوری ستاد جدید بانک مرکزی نیز توجهی نکرد.
+5
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  اتفاقا هجونامه کیهان بنوعی دارد راست میگوید. اگر مردم کور نبودند بساط شما بی شرفهای ویرانگر را خیلی پیش از اینها برچیده بودند.
  8
  50
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  از یه مزدور شیره ای که خودش دچار زوال عقل و سندروم وافور و منقله چه انتظاری میشه داشت !؟ آبگیری سد چمشیر که بگفته متخصصین محیط زیست و میراث فرهنگی عملی غیر تخصصی و ابلهانه در جهت نابودی ابنیه تاریخی منطقه و محیط زیست هست ، انتقال آب به دریاچه ارومیه هم تنها در حد حرف و حدیث از سالها پیش بوده و حرکتی در اینمورد نشده ! سفر لکوموتیر ران دولت به چین هم که قرار داد محرمانه ایرانفروشی بود که ملت نامحرم نباید از اینکه چه بلایی قراره چینیها بر سر این مملکت بیاورند مطلع بشن !! موشک و پهبادم که سرمایه مملکت هست و برای جنگ افروزی و بیضه مالی پوتین ، بصورت مجانی و مفت به روسها داده میشه !! اینها اخبار امیدبخش آقای حسین وافورمداری ، خرفت و بیضه مال مفعول احمق تر از خودشه !!
  3
  32
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  رک و راست - لندن، انگلستان

  نسل گذشته از قماش تریکو فروشهای منفرج کننده سال ۵۷ کور بودکه با خیانتشون به وطن اون عنقلاب رقم خورد. چشمان نسل جدید طالب تغییر از چشمان هر عقاب و شاهینی تیزبین تر.
  2
  33
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  شماها و اذنابتون و طرفداراتون هم به سندرم کو..ی مبتلا هستین برای ٤٤ سال.
  3
  32
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران
  آب که سر بالا میره غورباغه ابو عطا میخونه۰ شیره ای بالا زده۰
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.