رئیسی: «چطور ممکن است دلار در روز تعطیل گران شود؟»؛سخنگوی دولت:«کار دشمن است»

صدای آمریکا: دلار در هفته‌های اخیر خبرسازترین دوران خود در تاریخ ایران را پشت سر گذاشت و با رکوردزنی‌های پیاپی از مرز ۶۰ هزار تومان هم عبور کرد.

عصیان دلار در بازار اما انکار مدیران و مقامات را در پی داشت؛ انکاری همراه با گرفتن انگشت اشاره به سمت رسانه‌ها و کشورهای غربی به عنوان متهمان اصلی کاهش ارزش پول ملی.

ابراهیم رئیسی در جلسه روز یکشنبه ۷ اسفند هیأت دولت، از جنگ ترکیبی دشمن سخن گفت و اظهار داشت: «جنگ ترکیبی وجوه مختلفی دارد که جنگ روانی و تشویش اذهان عمومی یکی از ابعاد آن است و دشمن وقتی در اغتشاشات ناکام ماند، التهاب‌آفرینی در بازار را دنبال می‌کند.»

او همچنین در دیدار بانمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه، در اظهاراتی عجیب گفت: «چطور ممکن است که قیمت ارز در سه روز تعطیلی که هیچ معامله‌ای در بازار صورت نمی‌گیرد، افزایش پیدا کند. نمی‌گوییم که جهش قیمت این روزهای ارز صرفا به خاطر دشمنی‌هاست، اما بدانید همان جریانی که اغتشاشات خیابانی را به‌راه انداخت، در التهابات ارزی نقش دارد.»

سخنگوی دولت رئیسی هم در همین رابطه گفت: «در شروع دولت قبل دلار سه هزار تومان بود و در انتهای آن نزدیک ۳۰ هزار تومان شد و در یک مقطع زمانی به ۳۲ هزار تومان هم رسیده بود، اما این دولت حدود یک سال و سه ماه یک ثبات‌بخشی نسبی در بازار ارز ایجاد کرد تا آبان‌ماه که هم‌زمان با ناامیدی دشمن از آشوب‌های خیابانی، قیمت ارز شروع به افزایش کرد.»

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی هم پس از جلسه مشترک تیم اقتصادی دولت با مجلس گفت:« سرشبکه‌های اخلال در بازار ارز توسط نیروهای امنیتی شناسایی شده و بزودی با آنها برخورد خواهد شد.»

وی همچنین مدعی شد اخلال‌گران زیادی در بازار ارز دستگیر شده‌اند که تعدادی از آنها به صراحت به هدف و برنامه‌شان برای ایجاد اخلال در بازار ارز اشاره کرده‌اند.

احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری نیز با تأکید بر نقش آمریکا در شکل گیری جنگ اقتصادی همه جانبه علیه ایران، گفت:« مسئولان واقعیت‌های موجود را در مسائل اقتصادی می‌بینند، از گرانی‌های افسارگسیخته بی خبر نیستند و در پی علاج هستند.
+54
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  آقای بیسواد با شش کلاس، جمشید بسم‌الله بدبخت را که کشتید، حالا کی رو میخواهید بکشید، تف به ذاتتون، تازی زاده ها، شما ایرانی نیستید.
  4
  57
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  اخه ابله - اخه نفهم 🤣- روز تعطیل روز کاریه دنیاست فقط شما ابله ها از دنیا ٣ روز عقبید بعلاوه وقتی اقتصاد داغونه هیچ تولیدی نداری فقط مصرف کننده و تولید کننده یک مشت اشغال پاشغالی چه انتظاری داری - دلار ٨٠ هزار تومنی هم امسال نبینی سال دیگه میبینی حداقل تو این ٤ سال دیپلمتو بگیر شاید یک مقدار بفهمی حیوان 🤣
  4
  72
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  همانطور که شما با بی حیایی و خریت کامل ، بدون وقفه و بی تعطیلی اسکناس بدون پشتوانه چاپ میکنید و میریزند تو حساب ‌وحوشتون تا بهتر و بیشتر مردم رو سرکوب کنند ، نتیجه اش این میشه که لکوموتیر دلار ، روز تعطیل هم سربالایی میره ! خاکبرسر بی سواد و پفیوزتون با این مملکت داریتون !
  4
  61
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  دشمن افسانه ای به مدت چهل و چهار ساله که ما رو دنبال میکنه.
  4
  51
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  همونطور که کورونا شبها نمیرفت خونه اشون! بابا حرف نزنی والله چیزی نمیگن. از اون اقتصاد دانهایی که به خط کردی بپرس
  2
  45
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  جمعه ایران تعطیله و شنبه و یکشنبه دنیای اقتصاد بیرون! یعنی ۳ روز ایران با دنیای اقتصاد ارتباط نداره!. و هر از گاهی صحبت دو روز تعطیلی هفته در ایران میشه تمرکز به تعطیلی پنجشنبه است! یعنی ۴ روز بدون ارتباط با دنیای بیرون!. بختیار میگفت اینا برای ویران کردن ایران اومدن! روحش شاد! بد جوری هم کشتنش
  1
  27
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Mostafa_123 - اوسلو، نروژ

  وقتی نخبه‌های شاکی از اوضاع توی زندان باشن و یک مشت گراز تازه‌به‌دوران‌رسیده کشور رو مدریت کنن همین میشه جناب آقای شش کلاسه خرفت! نتیجه مدریت غلط و استفاده ابزاری از اسم دژمن همین میشه!
  2
  27
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  اتفاقا درست میگه کار دشمن هست.دشمن ایران.یا همون سپاه.
  1
  19
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  ماموران امنیتی اخوندها مانند الاغ میمانند برای همین جفتک میاندازند.
  1
  8
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.