مراسم بهترین‌های فیفا؛ لیونل مسی بهترین بازیکن سال شد

 لیونل مسی در مراسم بهترین‌های فیفایورونیوز: مراسم بهترین‌های سال فیفا دوشنبه شب در پاریس، پایتخت فرانسه با گرامیداشت یاد پله، بازیکن اسطوره‌ای فوتبال برزیل برگزار شد.

لیونل مسی، بازیکن و کاپیتان تیم آرژانتین در جام جهانی ۲۰۲۲ در این مراسم به عنوان بهترین بازیکن مرد سال معرفی شد. او نقشی کلیدی در قهرمانی آرژانتین در جام جهانی قطر داشت.

عنوان بهترین بازیکن زن برای دومین سال پیاپی به الکسیا پوتیاس از اسپانیا رسید. لیونل مسی، ۳۵ ساله پیش از این در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۹ به عنوان بهترین بازیکن مرد سال فیفا انتخاب شده بود.

لیونل اسکالونی، مربی تیم ملی فوتبال آرژانتین در این مراسم به عنوان بهترین مربی مردان معرفی شد. او دو ماه پیش توانست سومین عنوان قهرمانی در جام جهانی فوتبال را برای کشورش به ارمغان بیاورد.

قرارداد لیونل اسکالونی با تیم آرژانتین ساعاتی پیش از برگزاری مراسم دوشنبه شب تا پایان جام جهانی سال ۲۰۲۶ تمدید شده بود.

عنوان بهترین مربی زنان به سارینا ویگمن، مربی تیم زنان انگلیس رسید. او توانست با شاگردانش عنوان قهرمانی اروپا را کسب کند.

امیلیانو مارتینز، دروازه‌بان تیم آرژانتین در جام جهانی قطر نیز در این مراسم عنوان بهترین دروازه‌بان مرد را به دست آورد. مری ارپس، دروازه‌بان تیم انگلیس هم به عنوان بهترین دروازه‌بان زن معرفی شد.

شرکت‌کنندگان در مراسم دوشنبه شب یاد پله، بازیکن اسطوره‌ای فوتبال برزیل و جهان را که دو ماه پیش در سن ۸۲ سالگی درگذشت گرامی داشتند.
+9
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.