فرمانده سپاه پاسداران اروپا را تهدید به «ضربه اساسی» کرد

 حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامیصدای آمریکا: حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز دوشنبه کشورهای اروپایی را تهدید کرد و مدعی شد جمهوری اسلامی «توانایی افزایش برد تجهیزات نظامی و ضربه اساسی به آنان» را دارد.

سلامی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی اروپا علیه ایران و حضور مخالفان جمهوری اسلامی در کشورهای اروپایی گفت ایران هنوز به اروپا ضربه نزده است.

او در ادامه تهدیدهای خود گفت: «حیات اروپایی‌ها وابسته به نفت و امنیت است و باید مراقب باشند و خودشان را به خطر نیاندازند.»

تهدیدهای فرمانده سپاه در حالی است که مقامات ارشد اتحادیه اروپا به درخواست پارلمان اروپا، در حال بررسی شرایط قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمانهای تروریستی این اتحادیه هستند. اقدامی که باعث خشم مقامات سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی شده است.

چند روز پیش هم امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن رونمایی از موشک کروز با برد اعلامی ۱۶۵۰ کیلومتر گفت : «به احترام اروپاییهاست که برد موشک‌هایمان را به ۲۰۰۰ کیلومتر نمی‌رسانیم به شرطی که آنها نیز احترام خودشان را حفظ کنند.»

اتحادیه اروپا طی ماه‌های اخیر پنج بسته تحریمی را علیه مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی به دلیل مشارکت آنها در سرکوب مرگبار معترضان ایرانی و حمایت نظامی‌شان از لشکرکشی پوتین به اوکراین وضع کرده است.
+12
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  باز این شیره ای به عرعر افتاد ، بدبخت وجود شما کثافتها واسه اونها نعمته ! واِلا اگر اراده کنند ، سه سوت به فنا می رین و مردم هم تیر خلاص رو بهتون میزنند .
  2
  35
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  اقای اسلامی ، کرک و پشم قبلی دشمنانت را چه کردی ؟!؟ آیا باندازه یک کلاه نمدی کرک و پشم کندی ؟؟؟
  1
  30
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این را به پاسدار سلامی گوش زد کنید اروپا نە ارزشی برای تهدید سلامی می‌گذارد و نه به این تهدیدهای توخالی گوش می‌دهد. سپاه پاسداران باید خوب آگاه باشد اگر بر ضد منافع اروپا خطای بکند، نظام آخوندی چنین ضربه ای خواهد خورد که منجر به سقوطش خواهد شد.
  1
  11
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.