برای دومین بار طی چند ماه فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان تغییر کرد

 دوستعلی جلیلیان (عکس وسط) جایگزین محمد قنبری (عکس سمت راست) شد که خودش پیش از این جایگزین احمد طاهری (عکس سمت چپ) شده بود.صدای آمریکا: برای دومین بار در چند ماه اخیر، فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان تغییر کرد. روز دوشنبه با حضور احمدرضا رادان در زاهدان، دوستعلی جلیلیان جایگزین محمد قنبری شد که در اواسط آبان ماه سال جاری به این سمت منصوب شده بود.

احمدرضا رادان در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان که با حضور استاندار این استان و فرماندهان نظامی و انتظامی، علما و معتمدین، برگزار شد، گفت: «توصیه اصلی ما به فرمانده جدید انتظامی سیستان و بلوچستان محبت ویژه با مردم و قاطعیت هرچه تمام با مخلان امنیت است.»

جلیلیان پیش از انتصاب در سمت تازه، فرمانده انتظامی شهر ری بود. محمد قنبری اواسط آبان، یعنی کمتر از چهار ماه پیش و در بحبوحه اعتراضات چهلم کشته‌شدگان «جمعه خونین زاهدان»، به سِمَت فرماندهی نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان منصوب شده بود. پیش از قنبری، احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بود.

تغییرات در فرماندهی نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان هم‌زمان با تشدید سرکوب‌ها در زاهدان و دیگر شهرهای بلوچ‌نشین استان صورت می‌گیرد. زاهدان و چند شهر دیگر این استان هفته‌هاست که هر جمعه شاهد برگزاری تظاهرات مردمی علیه جمهوری اسلامی است.

در هفته‌های گذشته و بخصوص جمعه گذشته، فضای به‌شدت امنیتی در زاهدان حاکم بود و استقرار گسترده نیروهای امنیتی در مناطق مختلف شهر زاهدان که از بامداد جمعه پنجم اسفند تشدید شده بود، با تظاهرات هزاران نفری مردم زاهدان طی شامگاه جمعه و بامداد شنبه ادامه داشت.

پیکر ابراهیم ریگی، معترض ۲۴ساله، هم در چنین فضایی عصر جمعه در آرامستان زاهدان به خاک سپرده شد. بر اساس گزارش‌ نهادی حقوق بشری، او هفته گذشته بر اثر شکنجه نیروهای انتظامی در جریان دومین بازداشت کشته شد.

همچنین در روز جمعه گزارش‌ها قطعی اینترنت در زاهدان حکایت داشت که مانع پخش مستقیم اینترنتی سخنرانی مولوی عبدالحمید، امام جماعت مسجد مکی زاهدان شد.
+28
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  چهره ها یک از یکی خونآشامتر و حرومی تر !! ولی این جابجائیهای هیچ فایده ای نداره و رژیم رفتنیست !
  0
  20
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  شیر مرد کازرون - لندن، انگلستان
  محمد رضا رادان خیلی زیاد ... خورد با همه حامیان خاه منی
  0
  2
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.