با موافقت نمایندگان: واحد‌های مسکونی بالای ۲۰ میلیارد از پرداخت مالیات در سال آینده معاف شدند

با موافقت نمایندگان با این پیشنهاد، عملا واحد‌های مسکونی بالای ۲۰ میلیارد از پرداخت مالیات در سال آینده معاف شدند. ایسنا: نمایندگان مجلس یک درصد مالیات سالیانه برای خودرو‌های لوکس در نظر گرفتند که شامل خودرو‌هایی با قیمت بیش از ۳ میلیارد تومان می‌شود.

 نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه ۷ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با بند (خ) تبصره (۶) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بخش درآمدی بند (خ) تبصره (۶) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: انواع خودروی سواری و وانت دو اتاق (کابین) دارای شماره انتظامی شخصی در اختیار مالکین اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که قیمت روز خودروی آن‌ها بیش از سی میلیارد (۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال است نسبت به مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد (۱%) می‌گردند.

در ادامه نمایندگان مجلس در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در حین بررسی بند «ذ» تبصره ۶ لایحه که به اخذ مالیات از واحد‌های مسکونی و باغ ویلا‌های بالای ۲۰ میلیارد باز می‌گشت با پیشنهاد محمدمهدی مفتح مبنی بر حذف واحد‌های مسکونی موافقت کردند.

با موافقت نمایندگان با این پیشنهاد، عملا واحد‌های مسکونی بالای ۲۰ میلیارد از پرداخت مالیات در سال آینده معاف شدند.

در ادامه محمد باقر قالیباف تصریح کرد: با حذف واحد‌های مسکونی از این بند عملا ابهاماتی ایجاد شده است چرا که اکنون ویلا‌های غیرمجاز مالیات نمی‌دهند و ما در اینجا با اخذ مالیات برای باغ ویلا‌های مجاز عملا آن‌ها را جریمه می‌کنیم از سوی دیگر در این مصوبه ذکر شده که در شهر‌های بالای یکصد هزار نفر که اکثر باغ ویلا‌ها در شهر‌های کوچک هستند. این بند را به کمیسیون ارجاع می‌دهیم تا ابهامات آن مرتفع شود.

براساس جزء یک بند «ذ» تبصره ۶ که به کمیسیون ارجاع شد واحد‌های مسکونی و باغ ویلا‌های مجاز با احتساب عرصه و اعیان و زمین‌های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی – اداری و تجاری در محدوده شهر‌های بالای یکصد هزار نفر جمعیت که ارز روز آن‌ها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال می‌باشد مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات به میزان دو در ۱۰۰۰ می‌باشد.
+6
رأی دهید
-81

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  در واقع خودشون و فامیل هاشون رو از دادن مالیات معاف کردن
  2
  104
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.