آخرین فایل صوتی لیلا پهلوی در تشویق مردم برای کمک به دائره المعارف آقای یارشاطر


آخرین فایل صوتی لیلا پهلوی در تشویق مردم برای کمک به دائره المعارف آقای یارشاطر صحبت میکند.
 
+66
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  بانوی زیبا و مظلوم ، روحت شاد و در آرامش ابدی،هرگز فراموش نخواهی شد. افسوس که رفتی
  3
  44
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  این تنها نشان از عشق و علاقه یک ایرانی راستین به زبان و فرهنگ سرزمینش را میرساند. نکته دیگر اینکه؛ براستی چه اشکالی داشت اگر در نوشتارتان از پیشوند "شاهدخت" استفاده میکردید؟
  2
  18
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  آفتاب آمد دلیل آفتاب. من بالشخصه از بالا امدن این اخبار حمایت می کنم. باید سر مار شوینیسم فارس را کوفت و دست شوینیسم فارس را از جیب ملت های ایران و وطن ملت های کورد و عرب و بلوچ برید. ایدئولوژی بغایت ارتجاعی و واپسگرای شوینیم فارس در ردای شاه و شیخ(سیمبیوز شیعه-آریا) در گفته های همین دختر بینوای مردک گور به گور شده ای که با سیاست امحاء زبان ملت های ایران، در قتلگاههایی بنام مدارس، نه تنها زبان مادری خویش(تورکی) را برید بلکه زبان تمام مردمان ایران را برید و هولناکترین جنایت را در تاریخ تمدن هزاران ساله خاورمیانه رقم زد. در خراب شده ای که ملت عرب، ملت کورد، ملت تورک ملت بلوچ، از داشتن حتی یک کودکستان در وطن و در خاک و سرزمین مادری خود محروم هستند، این دختر مفلوک در حال جمع آور اعانه برای زبان بیگانه فارسی( زبانی که برای مردمان ایران زبان متجاوز است) بلند شده و برای ادامه همان سیاست هولناک زبانی و فرهنگی، برای احسان یارشاطر( که در سال ۱۳۴۷ دو میلیون دلار آنهم در آنزمان برای مؤسسه اش و ترویج نیمچه زبان الکن و بشدت نارسای فارسی ) بودجه در اختیارش گذاشته شده خیریه جمع می کند.
  13
  1
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اینها همگی به ملت های ایران یادآوری می کند که شوینیسم فارس خنجر را از رو بسته است و مترصد فرصت برای پالان گذاشتن بر مردم بشدت احمق ایران است. شوینیسم فارس دشن مشترک تمامی ملت های ایران است. این خراب شده باید تجزیه شود تا دست شوینیم فارس از جیب ثروت نفت ملت های عرب و کورد و تورک و بلوچ برده شود راه دیگری وجود ندارد. بریدن دست شوینیسم فارس از منابع نفت ملت عرب در ایران فعلی، یکی از مبرم ترین کارهایی است که باید انجام شود. ما بدرستی می دانیم که همانهایی که شعار زن-زندگی-آزادی بدون نفت ملت عرب خوزستان یکروز هم زحمت کار کردن و زندگی کردن با دسترنج خود را ندارند. شاه و شیخ دو روی سکه شوینیسم فارس هستند. یکی با عبا و لباده و حجاب اسلامی ، دیگری با مینی ژوپ. زیر این قبا و رداها رنگارنگ شوینیسم فارس پرویده می شود. برچیده شدن زبان فارسی از مؤسسات قتل عام فرهنگی که تحت پوشش مدارس به کمر به قتل زبان و فرهنگ و ثروت معنوی ملت های موجود در ایران بسته اند، یکی از مبرم ترین کارهاست. آزادی زنان بدون آزادی زبان را نمیتوان متصور شد.
  12
  0
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  حالا شما هی زیرتازیرت منفی بزنید، این نوشته ها پس گردنی هایی آبداری است برای بیدار کردن زومبی هایی که مثل ..... شوینیسم فارس به مفت خوری از جیب ملت ها ی موجود در ایران عادت کرده اند.
  10
  0
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گرامی ، ناسیونالیسم افراطی و شووینیسم از هر قومی باشه و در کل دنیا محکوم است ، اما شما در بسیاری از کامنت ها بطرز شگفت انگیزی کینه عمیقی از فارس ها و ظلم فارس ها به ترکان و آذری ها دارید که من به این بینش شما زاویه دارم ، ایران تاریخ فراز و نشیبی داشته ، و اتفاقا از لحاظ حکومتی در هزار سال گذشته اقوام ترک تبار بیشتر قدرت را در ایران داشته اند ، خوب یا بد زبان فارسی زبان رسمی ایران می‌باشد ، بنابراین باید همه آن را فرا بگیرند ، و اتفاقا برعکس اگر زبان‌ زیبای ترکی به هر علتی زبان رسمی بود ، من که فارس هستم با افتخار آن را فرا میگرفتم ، احساس داری که به ترک ها ستم شده ، تا حدی حق داری ، اما مگه به بقیه ستم نشده ، خود همین قاجارها که ترک تبار بودند و بنیانگذار اغا محمد خان ، آیا کم به خصوصا فارس ها جنایت کرد. این تفرقه قومی را کنار بگزار ، ما همه ایرانی هستیم و ایران نباید مثل اوکراین بشه
  0
  10
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  در ادامه باید بگویم که زبان فارسی جایگاه تاریخی و بسیار قویی در آسیا داشته ، و این جایگاه بسیار بالاتر از اکنون است ، اتفاقا همین استثمار انگلیس بود که بطور سیستماتیک فارسی را تضعیف کرد ، زبان اردو که گویش محدودی در شرق هندوستان ( پاکستان کنونی ) را تقویت کرد تا فارسی را محدود کند ، زبان فارسی بشدت در هندوستان نفوذ فرهنگی سیاسی داشت ، متاسفانه بعد از انقلاب علاقه به زبان فارسی در هند و پاکستان و حتی حتی در حد دانشگاه ها هم از بین رفت .
  0
  9
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  من از قوم لر و بختیاری هستم و با کردها نیز در تاریخ نسبت داریم ، هم از نظر ژنتیکی وهم تاریخی،اما بر این باورم همانطور که شاپور بختیار گفت ما اول ایرانی و بعد بختیاری هستیم ، اما مشکل ما زبان نیست بلکه فهم است ، زبان فارسی زبانیست بسیار متعادل میان همه ما برای داشتن فهم ،درک،ارتباطات و گفتار ،نوشتن و خواندن میان ماست ، البته زبان زیبای کردی و ترکی و ارمنی عربی و دیگر زبان‌ها زیبایی خاصی به فرهنگ ایرانی می‌دهد ، فهم لیلا پهلوی قابل تقدیر است که زبان فارسی یک پل ارتباطی میان همه ما زیباست که زنده بماند، و قول میدهم آنکه امروز به فکر ذکر تکرار مطلب لیلا شده یکی از اعزامی جمهوری اسلامیست و این سایت گه گاهی نیش میزند،نیش برای نفاق. زنده باد تمام اقوام زنده باد ایران و زنده باد یاد شادروان لیلا پهلوی
  1
  6
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.