وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی: صدای شلیک‌ها در کرج «عملیات جعلی دشمن» بود

العربیه:دو روز پس از شنیده شدن صدای انفجار و شلیک در نزدیکی کرج، اولین مقام رسمی جمهوری اسلامی در آن باره اظهار نظر کرد.

اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، شنبه 6 اسفند، در نشست شورای تامین استان خوزستان، شنیده شدن صدای انفجار و شلیک‌ها در نزدیکی کرج را «عملیات جعلی دشمن» خواند و مدعی شد که «یک تیم آموزش دیده» از دشمنان با این شیوه می‌خواهند «برای خودشان آبرو بخرند.»

پنج‌شنبه 4 اسفند، اخبار و ویدئوهایی در رسانه‌های اجتماعی از انفجارهای پیاپی و شلیک ضدهوایی در نزدیکی کرج منتشر شده بود.

ساعتی پس از انتشار این اخبار و تصاویر، رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی از جمله خبرگزاری «ایرنا»، به نقل از یک منبع آگاه اعلام کردند دلیل این صداها و انفجار، یک «مانور نظامی» در پادگانی نزدیک کرج بوده است که طی آن به مدت چند دقیقه اهدافی در شب مورد حمله پدافندی قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر خبرگزاری «تسنیم»، وابسته به سپاه پاسداران، به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرد که صداهای انفجار در اطراف کرج مربوط به «رزمایش نیروهای بسیجی» در «اردوگاه آموزشی شهید مطهری» بسیج و انفجار فوگاز در این تمرین‌های آموزشی بوده که «به صورت روتین» انجام می‌شود.

حال پس از دو روز وزیر اطلاعات دولت سیزدهم برخلاف اخباری که پیشتر منتشر شده بود، تایید کرد که واقعه پنج‌شنبه شب کرج هرچه که بوده٬ مانور نظامی یا رزمایش نیروهای بسیج نبوده است.

خبرگزاری «فارس» در پوشش خبر سخنان شب گذشته وزیر اطلاعات اما ساعتی پس از انتشار ضمن اصلاح خبر «کرج» را به اصفهان تغییر داد و نوشت: «در اصفهان یک تیم کشف شد و یک تیم هم با وجود آموزش هایی که دیده بودند، موفق به اجرای عملیات خود نشدند. همچنین یک عملیات را هم در کرج جعل کردند برای اینکه بتوانند با آن برای خودشان آبرو بخرند اما این جعلیات و خبرسازی ها عمر کوتاهی خواهد داشت.»

این در حالی‌ست که به گزارش وب‌سایت «خانه ملت»٬ ارگان رسانه‌ای مجلس٬ روز گذشته نمایندگان مجلس در نشستی با مقامات وزارت اطلاعات٬ «اتفاقات اخیر در اصفهان و کرج همچون حمله ریزپرنده‌ها و مرکز وزارت دفاع و اتفاقی که در کرج رخ داد» را مورد رسیدگی قرار دادند.
+5
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  دشمن جعلی عملیات جعلی موشک جعلی عجب خر تو اخوند شده
  2
  18
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  گویا عملیات جعلی دشمن اینبار هم به واقعیت پیوست!
  2
  16
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران
  در اینده معلوم خواهد شد که ، با این عملیات جعلی اسرایلی ها جعلی ، چند پاسدار جعلی کشته شده است؟
  1
  1
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.