پس‌لرزه‌های «نشست جرج تاون» در همایش کردهای ایرانی در بن


روز ۶ اسفند در شهر بن آلمان همایشی با حضور دو حزب از کردستان ایران و جمعی از چهرەهای دانشگاهی برگزار شد. موضوع شرکت عبدالله مهتدی در نشست دانشگاه جرج تاون و همکاری با چهره‌ها و جریان‌های سراسری بر همایش سایه انداختە بود.
 
+24
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  کاش این صدا به گوش احزاب کرد برسه. مشکل شما اینه که فقط برای خودتون و گروه خودتون حرف میزنید. شما ببینید این همه شهید در این چندین سال و چهارماه داشتیم اینا بجز مهسا امینی که اونم به زور میخوان بگن زینا هیچ اثری از شهیدان راه آزادی ایران نیست. چرا این همه آدم میان حرف میزنند ولی هیچکدوم حرف از مردم ایران و کل ایران نمیزنند و فقط دنبال تکرار خودشون و هی کرد کرد کردن هستند؟همش تلاش میکنند بگند واقعیات رو نژادی و مال خود بکنند چرا؟ اعتراضات از تهران و بیمارستان شروع شد و به بقیه کشور و دنیا کشید ولی شما حتی برای آزادی ایران هم شرط داشتید و پرچم و مکان جدا. تا زمانیکه کردها و احزاب کرد فقط نوک دماغ خودشون و خودشون رو ببینند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد ولی هر موقع اینا برای همه کشور و همه مردم سینه سپر کردند و برای همه ظلمها در سراسر ایران اعتراض کردن حق دارند از بقیه مردم ایران گله کنند و انتظار داشته باشند. کموله فرقی با مجاهدین نداره هر دو رفتند در پناه صدام که قصد اشغال بخشی از ایران رو داشت. باید یادبگیریم که عذرخواهی کنیم و گذشته رو اصلاح کنیم.
  15
  58
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  نشست یا پاشدهای شمایان یعنی دو حزب درپیتی به ظاهر دوستدار کرد و در باطن دشمن اصلی کردها، برای دزدیدن ارمانهای این انقلاب و مال خود کردن آن، مثل پیشتر از این، سرابی بیش نخواهد بود. به اربابانتان بگویید که این خیانت پیشگی اگر کارایی داشت در طی چهارصد سال کردهای ایران زمین که قومی بسیار سخت کوش، هوشیار و با ذکاوت است را از ایران جدا میکرد. ما به چه زبانی به شما انسان نماهای کج پندار، خاین، کرد کش، متعامل با اشغالگران ایران بخصوص مناطق کردنشین بگوییم که کردهای ایران از شما متنفرند و بر عکس با تمام دسیسه ها و ترفندهای شمایان عاشق ایران و برادران و خواهران هم میهن خود هستند؟ همه کردهای شریف ایران متفق القول هستند که شمایان اجیر شده بیگانگان هستید و برای منافع شخصی خود حتی خانواده خود ا نیز فروخته فدا میکنید. ننگ ابدی بر شما دروغگویان و از باعثان فتنه ۵۷. برافراشته باد پرچم سه رنگ ایران زمین با آرم باستانی شیرو خورشید تحت فرماندهی پیشوا شاهرضا پهلوی شاهنشاه ایران زمین هر بیژی ایران هر بیژی کوردستان او اورامان ...😡😤😠🤬
  10
  52
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اقای عبدالله مهتدی بدنبال این است که بعداز سقوط نظام اخوندی ایشان به درجه رئیس جمهوری ایران یا رئیس دولت اقلیم کردستان ایران برسد.
  7
  40
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  paksan - ایران، ایران
  مهربان با گذاشتن مهر تایید بر فرمایشات شما، به عنوان سربازی با پیشینه آذری که در دوره جنگ ایران و عراق فقط در مناطق کردنشین و خطوط مقدم جبهه به میهنم خدمت کردم، باید اذعان کنم، که این دو حزب و سمپاتهای آنها هیچگونه جایگاهی بین افراد ایرانی ندارند و طرفداران آنها در داخل و خارج کشور سعی در مال خود کردن این انقلاب هستند اگر مردم کرد با جدایی از ایران موافق بودند یقین بدانیم که تا باحال از ایران جدا میشدند. ما هر کجای دنیا که باشیم باید به این تفاله های بیگانه توسری زده و با کلام محکم با آنها صحبت کنیم و سرجایشان بنشانیم چون ذره ای از خاک ایران بخشیدنی نیست حتی به بهای جان تک تک ما. پاینده باشید کدبان، با مهر فراوان 🙏🤗
  6
  28
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  tabarzinn - اوپسالا، سوئد
  این احزابِ کورد باید چه بکنن یا چی بگن که ما بپذیریم تجزیه طلب هستن و میخوان کوردستان رو از ایران جدا کنن ، چطور میشه با حزبی اتحاد کرد که شرطِ عضویتش کورد بودن هست و از " تمامیت ارضی " ایران اسمی نمیبره ؟ با این احزاب همکاری نکنیم و اصراری به اتحاد با آنان نداشته باشیم که به اندازهِ سپاه پاسداران آسیب آور هستند . باید به این احزاب کورد یاد آور شد که کوردستان بخشی از ایران است و مالِ کوردها نیست .
  11
  29
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  من اصالتم ترکه والا در مقایسه با دنیا اقوام در ایران آزادی بیشتری در تاریخ داشته‌اند و برای این زبان و فرهنگشان ماناست. بسیاری از نقاط دنیا به نسل کشی و حذف زبانی و فرهنگی رسیده اما در ایران خیر بلکه ایرانیان ذیل فارسی فرهنگ بومی خود را هم نشر داده‌اند. مخاطب فرهنگ بومی من اول که اروپاییان نیستند همین ایرانیان هستند. دوم فکر میکنم اگر از ایران فرهنگ کلی را بگیرید فرهنگ نواحی مانند گلهای ساده قالی هستند مثلا بدون ایران فرهنگ محلی من چیست؟ علیف با دزدی و هزار جور حمایت اسرائیل و غیره الان چه . از دنیای هنر و علم شده. سوم تکلیف آدمهایی که در این دایره بصورت مخلوط متولد شده‌اند چیست مگر میشود به کسی فرهنگ بومی را بزور تنقیه کرد شاید کرد باشی ولی دوست داری راک فارسی بخواند. آیا کیهان کلهر یا شهرام ناظری انتخاب کرده اند که در اقیانوس هنر ایران شنا کند نخیر هنر ایران به او این اجازه را میدهد خود آنها هم ماهی چابکی هستند. آیا استادان نواحی که عمری دارند میخوانند به درجه استادی ناظری رسیدند یا در فرهنگ قوم خود هستند؟ آیا مردم ایران ویگن ناظری یا شجریان را بخاطر قومیت انتخاب میکنند ادامه
  5
  14
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  یک کشور تاریخی و قدیمی ملک اجاره‌ای نیست هرکه احساس استجاره میکند میخواهد جدا شود. والا صاحب خانه بسیار بخشنده‌است که به ماندن اصرار دارد. آیا صاحب خانه بیچاره که عمری برای نگه داشتن کودکان خانه جنگیده درخواست خاک کردها را دارد؟ آیا کردها میپذیرند ایران خاک کردستان عراق را اشغال نماید که جمیع ایرانیان باید جدایی خاک خود را بپذیرند (عجب مادر به). این گزارش بو میدهد پس از حرفهای بورل و آمریکا در مورد سپاه و اتمی فکر میکنم این آلمانیهای موذی میخواهند نفاق بیفکنند تا خواست جمعی اروپا و آمریکا که ماندن ملاهاست را تحقق بخشند. چرا اروپا و آلمان ملاها را میخواهند؟ جواب ساده است کنارش ملا محمد عمر را پذیرفته‌اند چرا ملایان تهران را نه؟ در کجای جهان شما کشوری ثروتمند تر از ایران سراغ دارید که ثروت آن مانند ایران بر باد برود (کجا میره این پولها). این شپشو‌ها پیر شده‌اند و در کردستان جایی ندارند. من ترکم شرط اول سرزمین پارس یکپارچه بودن است الکی بهانه زبان مادری و غیره نکنید ج ا فاشیست تو شورت شما هم کار داره ولی به زبان مادری خیر. دختره ابله وسط اروپا میگه حق گرفتنیه نخیر حق بر اساس دموکراسی است.
  7
  13
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  شتر در خواب بیند پنبه دانه
  5
  10
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  یک سوال چرا کوموله با منافقین پیمان بست آیا خواست مشترک دارند یا دیدگاه مشترک اونوقت تکلیف ایران پرستان با اینا چی میشه
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.