ابطحی در واکنش به «مسمومیت عمدی» دانش‌آموزان دختر: بوکوحرام هم از راه رسید

محمدعلی ابطحی، از چهره‌های اصلاح‌طلب و رئیس دفتر سابق محمد خاتمی، در واکنش به تأیید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی مبنی‌بر «مسمومیت عمدی» دانش‌آموزان دختر نوشت: «بوکو حرام هم از راه رسید».

او روز یکشنبه در توئیتی ضمن هشدار در مورد پیامدهای «افراطی‌گری دینی» در جامعه تأکید کرد: «نیروهای امنیتی برای معرفی عاملان و آمران این کار باید سرعت عمل نشان دهند وگزارش مورد قبول جامعه ارایه کنند».

اوایل روز یکشنبه به‌رغم سکوت نهادهای امنیتی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت عمدی‌بودن عامل مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان دختر برخی مدارس کشور را تأیید کرد.

این مقام حکومتی، با این حال، توضیحی درباره این‌که «این افراد» چه کسانی ممکن است باشند، ارائه نکرد.

در هفته‌های اخیر گزارش‌های مختلفی در مورد دست داشتن نیروهای تندروی مذهبی در مسموم‌سازی دانش‌آموزان دختر منتشر شده بود. به نظر می‌رسد این اقدام برای مانع‌تراشی جهت رفتن دختران به مدرسه باشد. مقام‌های جمهوری اسلامی هنوز هیچ گزارشی در مورد هویت و شناسایی عاملان این حوادث ارائه نکرده‌اند.

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان از نهم آذر ماه در قم آغاز شد و تاکنون صدها دانش‌آموز در ۶۰ مدرسه این شهر که عمدتاً مدارس متوسطه اول و دوم دختران بوده، دچار مسمومیت شده‌اند.

مسمومیت‌های دانش‌آموزان در ایران فقط منحصر به مدارس قم نیست و به مدارس دیگر شهرهای ایران از جمله بروجرد و تهران هم گسترش یافته است.
مسمومیت ۵۰ دختر دانش‌آموز در بروجرد؛ معاون وزیر بهداشت می‌گوید هدف «به تعطیلی کشاندن» مدارس دخترانه است
در ادامه ماجرای مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس دخترانه در ایران،‌ امروز ۵۰ دانش‌آموز دبیرستان دخترانه ۱۵ خرداد شهر بروجرد راهی بیمارستان شدند.

دیروز هم ۴۴ دانش آموز دبیرستان دخترانه احمدیه این شهر با علائم مسمومیت راهی بیمارستان شدند.
در تازه ترین اظهارنظر یونس پناهی،‌ معاون وزیر بهداشت ایران مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در مدارس دخترانه را ناشی از «ترکیبات شیمیایی در دسترس» خوانده و می‌گوید «مشخص شده افرادی دوست داشتند تمامی مدارس دخترانه» تعطیل شود.او روز یکشنبه در یک نشست خبری در مشهد گفت: «پس از مسمومیت چندین باره دانش‌آموزان در مدارس قم، مشخص شد افرادی دوست داشتند که تمامی مدارس، به خصوص مدارس دخترانه تعطیل شوند.»

این مقام وزارت بهداشت ایران یکی از اعضای اصلی کمیته علمی بررسی مسمومیت دختران دانش آموز است.هفته گذشته نیز محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران گفته بود که «احتمال اقدامات مجرمانه عمدی» در این رویدادها وجود دارد.
+30
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  بوکوحرام را 44 سال قبل خودتان با خمینی گوربگور شده به ایران آوردید بوکوحرام خود همین اسلام متعفن است که باید روش سیفون کشیدتا بره تو فاضلاب
  1
  47
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  هر وقت اسید پاش های اصفهان رو پیدا کردند این ها رو هم پیدا میکنند
  2
  15
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  بوکوحرام ، کله خشکهای جنایتکار اسلامی نیجریه هستند ! اینها در ایران برادران دینی بوکوحرام ولی با اسم تخم حرام هستند که این جنایات رو مرتکب میشن !
  2
  6
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.