شاهزاده رضا پهلوی: مردم ایران بر خلاف جمهوری اسلامی «متحد طبیعی» آمریکا هستند

 شاهزاده رضا پهلوی. آرشیوشاهزاده رضا پهلوی صبح روز یکشنبه به وقت شرق آمریکا در گفت‌وگویی با کانال خبری فاکس‌نیوز گفت مردم ایران «بر خلاف رژیم جمهوری اسلامی» ارزش‌های مشترکی با آمریکا دارند و «متحد طبیعی» ایالات متحده هستند.
او با اشاره به «تب انقلابی» در ایران و اعتراضات ضدحکومتی جاری ایرانیان گفت خامنه‌ای باید با این «واقعیت جدید» روبرو شود. به گفته شاهزاده رضا پهلوی، خامنه‌ای به سرکوب به عنوان وسیله‌ای برای ارعاب مردم متوسل شده است.

شاهزاده رضا پهلوی در ارتباط با اهمیت حمایت بین‌المللی از مردم ایران گفت جنبش‌های غیرخشونت‌آمیز و مبتنی بر نافرمانی‌های مدنی در نهایت با کمک جامعه بین‌المللی و به‌ویژه دولت‌های غربی به موفقیت رسیده‌اند.

او در ادامه، افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی را «حیاتی» خواند و در توضیح اهمیت این مساله گفت رژیم را بیش از پیش فلج می‌کند و دسترسی به دارایی‌های بلوکه‌شده بیشتری را فراهم می‌کند که می‌تواند برای تقویت اعتراضات مردم ایران مورد استفاده قرار بگیرد.
به گفته شاهزاده رضا پهلوی، اگر تا کنون تمرکزها بر «فشار حداکثری» بوده اکنون باید به طور موازی بر روی «حمایت حداکثری» از مردم ایران به شیوه‌ای ملموس متمرکز شد.

او با اشاره به سفرهای اخیر خود به منظور دیدار با سیاستمداران اروپایی گفت کشورهای غربی بالاخره تصمیم گرفته‌اند با مخالفان جمهوری اسلامی وارد گفت‌وگوهای سازنده شوند.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در یک گفتگوی اختصاصی با نشریه دیلی تلگراف که روز شنبه منتشر شد، گفت همه شرایط لازم برای سرنگونی رژیم فراهم است و این فرصت اکنون در مقابل اپوزیسیون جمهوری اسلامی قرار دارد.

او در بخشی از این گفتگو به اهمیت قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت اگر این اقدام از سوی اتحادیه اروپا صورت بگیرد، تاثیر حیاتی دارد و موجب جدا شدن سریع‌تر اعضای سپاه از این گروه خواهد شد.

در روزهای اخیر، چهره‌های سیاسی برجسته مخالف جمهوری اسلامی از جمله شاهزاده رضا پهلوی، حامد اسماعیلیون، مسیح علی‌نژاد، و نازنین بنیادی طی دیدارهایی که با مقامات اروپایی داشته‌اند، خواستار حمایت اروپاییان از معترضان ایرانی و افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی اتحادیه اروپا شده‌اند.
+168
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  الآن مدت طویلی است که همش از آق رض بینی بالانس عکس گذاشته میکنید! مگر آدم قحطی شده است؟
  151
  53
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  آریتما - استکهلم، سوئد

  بشین بابا فاسد دزد، تو کی هستی!!؟؟ پس گردنی ۵۷ یادت رفته!؟؟ تو خودت باید دادگاهی بیشی، اول مرک بر تو و بعد مرگ بر آخوند! بی سواد ذلیل!
  76
  18
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Ahmad1345 - گوتنبرگ، سوئد
  ای کاش این شاهزاده محترم, فقط برای یک بار هم که شده مرزبندی میکردند و میگفتند: "طرفداران من فحش ندهید, مارک نزنید, اتهام نزنید, تهدید نکنید, دموراسی یعنی گوش دادن به حرف مخالف!"
  40
  25
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ایرانی دبش - تهران، ایران

  شاهزاده محترم این حرف رو از شما انتظار نداشتیم آمریکا کی به فکر مردم کشور‌های دیگه بوده که الان به فکر مردم ایران باشه که ما متحد باشیم باهاش !!! مثل اینکه یادتون رفته انقلاب ۵۷ رو آمریکا و انگلیس راه انداختن الان هم مطمئن باشید که نقشه شومی برای مردم ایران دیدند
  37
  15
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه

  ایران متحدطبیعی آمریکا نیست.اشتباه به عرض رسوندن.دلیل اینکه چرا متحد آمریکانیست اینست که ایران از لحاظ جغرافیایی به روسیه نزدیکتراست و روسیه هم کم قدرت ندارد.یادمان باشد که ایران بااینکه فقط 1درصد مساحت خشکی های دنیاوسعت دارد ولی 5درصد منابع دنیا را دراختیاردارد.از این لحاظ فقط سه چهارکشور دردنیا همپایه ایران هستند.
  43
  14
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  ماینر - اسن، آلمان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  نادان حداقل ۶۰الی۷۰میلیون ایرانی طرفدار شاهزاده رضا پهلوی هستند،بدبخت تو توجه کن به سواد و معلومات که شخص داره تسلط کامل در دوزبان زنده دنیا داره،شرط میبندم تو دیکته به زبان مامانت منفی میگیری،اگر هم با عکسش مشکل داری اگه خودت مال دندانگیری یا دور اطرافیانت خب بزار تا لذتش رو ببریم.
  19
  39
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  ماهی جان - لندن ، انگلستان

  اقای پهلوی سرمایه ای هستند که پدر ایران پرستشان برای این روز مبادا سرمایه گذرای کردن ، مگر نه خودش به شخص رندگی راحت و رویایی داره مثل تمام شاهزاده ها نیازی نداره که برای خودش تلاشی کنه ، تحصیلاتش سیاسی اجتماعی اش و دیدگاهش میهن پرستیش همان چیزی که ما امروز احتیاج داریم ، ایران باید ازین سرمایه استفاده کنه تا اونجا که لازم باشه .
  15
  37
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  مدم ایران در این حد نیستند که بخواهند آینده خودشان را خودشان تعیین کنند. بازهم کشورهای غربی سروشت ما را تعیین خواهند کرد و فعلا برنامه برای تغییر رژیم ملاها ندارند تا زمانی که مطمن شوند جایگزین مطمن و وابسته درست نکرده اند. اگر رژیم ملاها به فرض سرنگون شود مردم ایران 30 سال بعد به دنبال جکومت دینی و ملاها خاهند رفت چون شعور سیاسی در ایران خیلی پایین است و حافظه تاریخی مردم ایران خیلی کوتاه است . اسن پسر شاه دزد و بی عرضه و فراری سابق داره خودشون به زمنی و اسمان می کوبه اما هیچ شانسی ندارد و انگلیس و آمریکا می دانند این مرد نمی داند وضعیت آشفته منجر به نابودی و جتی جنگ داخلی و تجریه بعد از ملاها سروسامان دهد و نیروهای مخالف زیادی دارد و روی این مرد کاملا خط کشیده اند اما شاید جریایات می تواند عوض شود اگر بتواند این را مثل پدربزرگ و پدرش نوچه خودشان کنند. من فکر می کنم جریان احمقانه این و طرفدارانش بازی را به نفع ملاها تمام می کند و حرکت اینها بیشتر در جهت منافع ملاها است و هزار بار گفتم این مرد توسط سپاه و سازمانیهای امنیتی داخل ایران هدایت می شود.
  26
  13
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  بخصوص در عکس پایین. اگر صفحه نمایشگر سه بعدی باشد، دچار چشم‌درد میگردیم.
  39
  12
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  رضا جون داداش ، اومدی نسازیا ، جنگ اول بهتر از صلح آخره ! این اشتباهه که از قول همه مردم این حرف رو بزنی ! مردم و یکیش هم من ، خیانتی که آمریکا در سال پنجاه و هفت به ایران و مردم ایران کرد و تا امروز ، طی بیش از چهار دهه ، با پشتیبانی غیر مستقیمی که از حکومت ملاها کرد و مملکت رو اینگونه تا مرز نابودی کشونده رو هیچگاه فراموش نخواهند کرد !! این سیاسی بازیها رو کنار بذار که قدرتهای جهانی هیچکدوم عاشق چشم و ابروی نه شما و نه ما ، هیچکدوم نیستند !
  25
  22
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  فاطی جون ، عکس تو که ملکه آفاتی را نمیشه گذاشته کنند ، اونوقت عالم و آدم بدنبال شکار تو روان میشوند ! در مورد چیزی که نوشته و گفته میکنی ، قبلش کمی فکر روان کن ، تُپُل من !
  12
  22
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  elnazpishu - لندن، انگلستان
  بعنوان یک چپگرا عرض میکنم چپ های ۵۷ شعور و فهم چپ هم نداشتند وگرنه محمدرضا پس از قباد ساسانی سوسیالیست ترین پادشاه ایران بود. همین الان هم چپ ها در عین ادعای روشنفکری از درک جامعه خود عاجزند. با این همه ادعا حتی یک رهبر شناخته شده و قابل اعتماد برای جامعه هم تولید نکرده اند. هنوز فکر میکنند باید امریکا را نابود کرد اما خودشان در دام امپریالیزم روسیه افتاده اند. امیدوارم لاقل تا سقوط جمهوری اسلامی از خر شیطان پیاده شوند و با رضا پهلوی همراه شوند.
  12
  26
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  شما دوست دارید چیز‌های دیگه گذاشته کنند به شما؟!
  11
  20
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  تن آدمی شریفست بجان آدمیت . نه همین لباس زیباست نشان آدمیت . . اگر آدمی بچشمست و دهان و گوش و بینی . چه میان نقش دیوار و میان آدمیت. . خور و خواب و خشم و شهوت شغبست و جهل و ظلمت حیوان خبر ندارد ز جهان آدمیت
  11
  19
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  تن آدمی شریفست بجان آدمیت . نه همین لباس زیباست نشان آدمیت . . اگر آدمی بچشمست و دهان و گوش و بینی . چه میان نقش دیوار و میان آدمیت. . خور و خواب و خشم و شهوت شغبست و جهل و ظلمت. حیوان خبر ندارد ز جهان آدمیت
  8
  9
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  آریتما - استکهلم، سوئد
  باز در شیشه رو باز کردند و تو اومدی بیرون و شروع به وزوز کردی !؟ دزدی ارباب‌های عمامه بسر و سپاهی و لاشخورای دیگه که توی مزدور ......، کوری و نمی بینی مملکت رو با جنایات و فسادشون به اینروز انداختند !!؟ بر خرمگس معرکه لعنت !
  10
  16
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  آریتما - استکهلم، سوئد
  اولا که ایشون زمانی که از ایران رفت یک جوون شانزده ساله بود چه جنایتی کرده که باید محاکمه بشه، ثانیا هر پولی که برده نوش جونش اگه میزاشت همون هم ملا خور میشد ثالثا همون آثار هنری که مادرش بفکرش رسید و همون موقع گفت بخرند الان ارزشش چند صد برابر شده پس دین اش رو ادا کرده و پولی که بردن حقشون بوده تو برو جلو اختلاسگرانی رو بگیر که قدمی برا ایران بر نداشته دارند مملکت رو حراج میکنند
  11
  17
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  به این میگن زبون دیپلماسی یعنی چارتا هندونه بزن زیر بغلشون بعد بپر ازشون سواری بگیر دمت گرم شاهزاده با همین فرمون برو گور بابای این سایبری های مزدور
  11
  13
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  iran1 - آرلون، بلژیک
  این افرادی که توسط حکومت مذهبیون شست و شوی مغذی شدن یا اینکه فاز روشنفکری گرفتن چپی شدن، تشریف ببرن یه مدت آمریکا ببینن آیا واقعا اطلاعاتی که از این کشور بهشون دادن درسته یا جعلیه. اینکه آمریکا قدرت تخریب اقتصاد کشورها رو داره درسته و اینکه اقتصاد ایران رو نابود می کنه هم درسته، حالا اینکه این انسانی هست یا نه درواقع انتخاب سیاستمدارهاشونه که آیا با کشوری که بر علیهشون اقدام می کنه وارد جنگ بشن یا اقتصادش رو خراب کنن که مسلما دومی دردناکه و مردم آسیب میبینن ولی مثل اولی نابودکننده نیست، با فرمانی که خامنه ای حرکت می کنه مسلما در نهایت به جنگ ختم میشه. وقتی آلترناتیو بهتری از آمریکا وجود نداره و تنها آپشن موجوده بهتره با واقعیت کنار بیان، چیزی به نام قدرت چین و روسیه بجز یه سری ابزار جنگی سطح پایین یا تولیدات کپی شده وجود واقعی نداره و چسبیدن به طناب اینها ایران رو به نابودی میبره. مردم اینو فهمیدن ولی خامنه ای و دارودستش هنوز منافعشون ایجاب نکرده
  4
  11
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  elnazpishu - لندن، انگلستان
  کامنت بسیار جالبی بود دوست عزیز. متاسفانه این چپفارسی های ما هنوز فرق جامعه سوسیال دموکرات چپ و اون چپ استالینی رو نمیدونن. واقعا عرض میکنم. ما جزو معدود کشورهایی بودیم که تحصیل مجانی، بیمه مجانی (یا بسیار ارزان) بیمه بازنشستگی مکفی داشتیم و در عین حال مردم با مالیات زیاد این خدمات رو نمیگرفتن. به محض استخدام شما یکماه مرخصی داشتی. همین الانش المان، سوئد، نروژ، کانادا و … دارن با مالیات کمر شکن بالای ٥٠ درصد این خدمات رو ارائه میدن. ضمنا در عین حال مردم میتونستن مافوق نظام سرمایه داری اندوخته داشته باشن. من خیلی توی نخ قیمتهای سالهای دهه ٥٠ هستم. یک امریکایی توی خواب نمیدید که بتونه یک خونه ٣٠٠-٤٠٠ هزار دلاری نقد بخره، در حالیکه خونه یا اپارتمانهای تهران توی رنج قیمتی ١٠٠ هزار دلار به بالا بودن. و ایرانی هایی هم که میخردین بصورت نقد معامله میکردن نه مثل همین نظام امریکا که بدهکار پرور هست. ما داشتیم به سمت یک ترکیب سوسیال سرمایه داری میرفتیم (مثل کشورهای عربی امروز، نه اون زمان) که همین چپفارسی های نفهم فرمون رو دادن دست اخوند.
  5
  11
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه
  آریتما - استکهلم، سوئد
  قیافه نکبت تو موقعی که با زوزه و ننه من غریبم درخواست پناهنده گی قلابی از سوئدیها میکردی یادت بیاد تو همون بدبختی, حالا یک کم آب زیر پوستت راه افتاده دم در آوردی.... جاسوس وطنفروش.
  8
  8
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  آریتما - استکهلم، سوئد
  تو و این فاطی دارید یواش یواش از ما فارسی رو یاد میگیرید دفعه قبل که نوشته بودی (پشت گردنی) بهت گفتم تو ایرانی نیستی این دفعه برای حفظ ظاهر هم که شد نوشتی (پس گردنی) .....
  7
  5
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اصلاً خودت یکبار بخوان از روی این چیزی که نوشتی یا بده یک آدم باسواد بخونه!! مدم ایران، سروشت، مطمن، جکومت، خاهند، اسن، زمنی، جتی، تجریه، جریایات. کسی که اینقدر بیسواده و چند تا جمله نمیتونه بنویسه چطور به خود احمقش اجازه میده که شعور سیاسی یک ملت رو پایین بدونه!؟ حالا تو خیلی شعور سیاسیت بالاست؟ و حافظه تاریخی خیلی بلندی داری آقای خودشیفته؟
  5
  3
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Momijii - توکیو، ژاپن
  با نظرت موافقم و میدونم که آمریکاییها خیلی راحت از پشت خنجر میزنند ولی در شرایط فعلی وقتی ننه نیست باید با زن بابا ساخت!! کاریش نمیشه کرد اگر یک قدرت خارجی که نفوذ زیادی هم داره نباشه که حمایت کنه آنوقت حکومت ایران که به طور کامل از حمایت روسیه و چین و همینطور اتحادیه اروپا برخورداره هر جنبش و انقلابی رو به راحتی سرکوب میکنه تنها راه زمین زدن این رژیم داشتن یک متحد قوی خارجی است که البته باید با آمریکا خیلی خیلی محتاط بود که از پشت خنجر نزنه!
  3
  2
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  البته آق رضا برای اتحاد با غرب هرکاری از دستش بر می آید کرده، عکس خانومش با یک ماساژور سمبل اتحاد طبیعی و ناگسستنی است.
  7
  3
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  هه هه! ببین چقدر اویزونی که به بند تنبون فاطی دست انداختی
  1
  3
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  کبوتر با کبوتر باز با باز / کند کفلی با فاطی همجنس باز
  0
  2
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  شاعرى کردى بسوزد جگرت / شاخ بزغاله………
  2
  0
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  حمید جون کمتر .... بزن
  1
  1
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.