وزیر اطلاعات صدای انفجار و شلیک در کرج را «عملیات جعلی دشمن» نامید

ایران اینترنشنال: دو روز پس از شنیده شدن صدای انفجار و شلیک در نزدیکی کرج، اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، آن را «عملیات جعلی دشمن» خواند و همچنین از کشف «یک تیم آموزش‌دیده» در اصفهان خبر داد.

خطیب شامگاه شنبه ششم اسفند در نشست شورای تامین استان خوزستان گفت: «دشمنان یک عملیات را در کرج جعل کردند برای اینکه بتوانند با آن برای خودشان آبرو بخرند، اما این جعلیات و خبرسازی‌ها عمر کوتاهی خواهد داشت.»

شامگاه پنجشنبه، گزارش‌های منتشر شده در فضای مجازی از صدای پی‌درپی انفجار و شلیک ضدهوایی در نزدیکی کرج حکایت داشت.

اما ایرنا به نقل از یک منبع آگاه دلیل این صداهای انفجار را یک «مانور نظامی» در پادگانی نزدیک کرج خواند که طی آن به مدت چند دقیقه اهدافی در شب مورد حمله پدافندی قرار گرفت.

همچنین خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه، به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد صداهای انفجار در اطراف کرج مربوط به «رزمایش نیروهای بسیجی» در «اردوگاه آموزشی شهید مطهری» بسیج و انفجار فوگاز در این تمرین‌های آموزشی بوده که «به صورت روتین» انجام می‌شود.
این صداها در حالی بود که در تیرماه سال ۱۴۰۰، یکی از ساختمان‌‌های سازمان انرژی اتمی ایران در نزدیکی کرج مورد حمله قرار گرفت و مقام‌های وقت دولت ایران از آن به عنوان «خرابکاری» یاد کردند.

علی ربیعی، سخنگوی وقت دولت، وقوع این حمله را تایید کرد.

همچنین گزارش‌های اخیر از کرج در حالی است که به تازگی به یک تاسیسات نظامی در اصفهان حمله پهپادی شد و جمهوری اسلامی، اسرائیل را عامل این حمله معرفی کرد. اما مقام‌های اسرائیلی در این زمینه اظهارنظر نکردند.

وزیر اطلاعات در این زمینه نیز گفت: «در اصفهان یک تیم کشف شد و یک تیم هم با وجود آموزش‌هایی که دیده بودند، موفق به اجرای عملیات خود نشد.»

جمهوری اسلامی همچنین پس از این حمله، اوکراین را نیز تهدید کرد.

سایت نورنیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به سفر وزیر خارجه اسرائیل به کی‌یف و سخنان سابق مشاور رییس جمهور اوکراین درباره حمله به مجتمع وزارت دفاع در اصفهان نوشت: «اوکراین نباید به‌دنبال آزمودن صبر ایران باشد.»

پیشتر ارسال پهپادهای ساخت جمهوری اسلامی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین، خشم مقام‌های کی‌یف را برانگیخته است.
+3
رأی دهید
-61

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خوب اگر شما هم عُرضه دارید ، کمی از این عملیات جعلی دشمن رو جواب بدید ! جعلی جعلی دانشمندان هسته ای رو ترور میکنن ، فخریزاده تونو میکشن ، تأسیسات اتمی و نظامیتون رو هر از گاهی منفجر میکنند ، پانصدکیلو اسناد اتمی رو تو روز روشن بشریت می برند و هزار بلای جعلی دیگه بر سرتون میارن ! شما هم مرتب عَر و گاز جعلی سر میدین و چند تا بیگناه رو بعنوان دشمن جعلی میگیرین و شکنجه و زندانی و گاهاً اعدام میکنین ! پس خاکبرسرتون با این رژیم و مفعول جعلیتون .
  3
  43
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.