میزگرد سیاسی فاکس‌نیوز با حضور شاهزاده رضا پهلوی، نیکی هیلی، گلن یانکین و سناتور جو منشن

برنامه «ساندی مورنینگ فیوچر» با اجرای ماریا بارتیرومو یکی از پربیننده‌ترین مجله‌های سیاسی در رسانه‌های بین‌المللی است
میزگرد سیاسی فاکس‌نیوز با حضور شاهزاده رضا پهلوی و یک سناتور دموکرات و دو گزینه احتمالی جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا
کیهان لندن: صبح یکشنبه ۲۶ فوریه (هفتم اسفند) در برنامه «ساندی مورنینگ فیوچر» شبکه فاکس نیوز، سناتور دموکرات جو منشن از مخالفان سرسخت برجام، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل در دولت دونالد ترامپ، گلن یانکین فرماندار جمهوریخواه ویرجینیا و شاهزاده رضا پهلوی مهمان خواهند بود.

یک هفته پس از برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ در شرایطی که پس از تداوم خیزش‌ علیه حکومت ملایان و همدستی جمهوری اسلامی با روسیه در جنگ علیه اوکراین، مسائل مرتبط با ایران در کانون توجه مقامات ارشد بین‌المللی قرار گرفته، دعوت از شاهزاده پهلوی در یکی از مشهورترین مجله‌های سیاسی فاکس‌نیوز نیز از اهمیت برخوردار است.

دو نفر از مهمانان «ساندی مورنینگ فیوچر» یعنی نیکی هیلی و گلن یانکین از گزینه‌های حزب جمهوریخواه برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ هستند. اگرچه چنین اعلام‌هایی تا زمان  انتخابات بعد به دلایل مختلف ممکن است تغییر کند.
سناتور جو منشن از جمله سیاستمدارانی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک سازمان تروریستی می‌داند. وی فروردین ماه ۱۴۰۱ در اوج تلاش‌ رژیم ایران و لابیگران آن در آمریکا برای خروج سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی در نامه‌ای به آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نسبت به هرگونه معامله با جمهوری اسلامی هشدار داد و گفت تصمیم علی خامنه‌ای تامین مالی تروریسم است و چنین معامله‌ای ضربه زدن به آمریکاست.‌ از جو منشن به عنوان «جمهوریخواه‌ترین سناتور دموکرات آمریکا» نام می‌برند.

گلن یانکین فرماندار ثروتمند ویرجینیا در سال ۲۰۲۱ در ایالتی پیروز شد که تقریباً در سال‌های اخیر به پایگاه رای دموکرات‌ها تبدیل شده بود. پیروزی او در این ایالات نوید ظهور یک سیاستمدار تازه‌نفس در حزب جمهوریخواه بود. وی از متحدان سابق دونالد ترامپ است و در انتخابات فرمانداری حمایت او را پشت سر خود داشت. اما اکنون توجهات درون‌حزبی به یانکین آنقدر زیاد شده که گفته می‌شود دونالد ترامپ به عنوان یک رقیب جدی برای انتخابات آینده آمریکا نسبت به او احساس خطر کرده است.

نیکی هِیلی از اولین سیاستمداران حزب جمهوریخواه است که اعلام کرد نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ خواهد بود. وی نیز از مخالفان سرسخت معامله با رژیم ایران و از حامیان کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی است. هیلی از حامیان خیزش مردم ایران است و در چند نوبت سرکوب اعتراضات توسط رژیم را محکوم کرده است. وی اواسط شهریورماه در نشست «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» گفته بود پول دادن به جمهوری اسلامی «ابلهانه» است.

این برنامه یکشنبه ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران و ۱۰:۰۰ صبح به وقت نیویورک از فاکس‌نیوز پخش خواهد شد.

در شرایطی که به باور تحلیلگران، رهبران کشورهای غربی در حال اتخاذ تصمیمات مهم در ارتباط با تدوین معادلات جدید در مورد مقابله با تهدیدات جمهوری اسلامی هستند، شاهزاده رضا پهلوی هفته گذشته در حاشیه نشست امنیتی مونیخ گفت جامعه بین‌المللی به این واقعیت رسیده که مذاکره با این رژیم بی‌فایده است اما از سوی دیگر می‌دانیم که هیچکس خواهان جنگ نیست.

او تاکید کرد «ما فقط یک راهکار داریم و آنهم تکیه بر مردم ایران است و جهان نیاز دارد که  روی آنها سرمایه‌گذاری کند چرا که مردم ایران هم‌پیمانان واقعی ما هستند. در حال حاضر آنها یک ارتش واقعی داخل ایران هستند و ما برای دستیابی به هدف احتیاج به دخالت یک ارتش خارجی نداریم. این همیشه وجود داشته و مطمئنم بسیاری از مقامات اسرائیل هم از آن آگاه هستند و ما هم این فرصت را داشته‌ایم که در موردش با آنها صحبت کنیم.»
+172
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  این جلسه گرفتنهای مقامات خارجی بخصوص مقامات امریکای به خاطر ان است که به نظام پست اخوندی بگویند ما برای بعداز شما گزینه داریم که کشور ایران را در اختیار گیرد پس تا به این نتیجه نرسیدیم که حکومت بعداز شما را تعین کنیم بیاید و در مورد مسئله پرونده هسته ای به توافق برسیم.
  4
  36
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  آنها می خواهند مطمن شوند که این مرد هم مثل پدربزرگ و پدرش در خدمت آنها خواهد بود یا نه ؟
  17
  3
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ghooloo - آبادان، ایران
  نمیدانم این اراذل شاه اللهی مثل اون گاری جاویدان و سبک عقل که ادعا میکنند این شازده خیلی طرفدار داره و این همه مثبت و منفی ها را مردم میدهند چرا وقتی خود وقیحشان تو یک صفحه نیستند مثبت و منفی های کاربران به 40 تا هم نمیرسد؟!! خیلی عجیبه 😦
  2
  4
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.