پاسخ معاون اقتصادی رئیسی به مجلس در مورد ارز: همینه که هست، بهتر از ما پیدا نمی کنید

احمد علیرضابیگی، نماینده مجلس، درباره جلسه غیرعلنی روز شنبه ششم اسفندماه با تیم اقتصادی دولت گفت: «مخبر به وضوح و بدون هیچ لفافه‌ای اعلام کرد که بهتر از ما برای اداره امور ارزی کشور پیدا نمی‌کنید، ما هم بهتر از شما پیدا نمی‌کنیم. یعنی هر دو به هم می‌آییم و همینه که هست.»
قالیباف:‌ به جمع‌بندی خوبی درباره ارز رسیدیمرادیو فردا:در ادامه افزایش هر روزه بهای دلار آمریکا در بازار آزاد ایران و همزمان با جلسه غیرعلنی مجلس در این زمینه، قیمت دلار با افزایش در روز شنبه، ششم اسفندماه، ۵۶ هزار تومان را هم رد کرد.

بر اساس گزارش وب‌سایت‌های غیررسمی که بهای ارزهای خارجی در ایران را ثبت می‌کنند، نرخ برابری پوند بریتانیا هم در روز شنبه ۶۷ هزار و ۲۰ تومان و هر یورو با قیمت ۵۹ هزار و ۳۷۵ تومان ثبت شد.

بر اساس همین گزارش‌ها،‌ هر سکه به قیمت ۳۳ میلیون تومان معامله می‌‌شود. سکه طرح قدیم نیز۳۰ میلیون و صد هزار تومان فروخته شد و بهای هر قطعه نیم‌سکه نیز ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد.

در حالی که مقام‌های اقتصادی جمهوری اسلامی از جمله رئیس بانک مرکزی امید داشتند که با راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا قیمت ارز کنترل شود، در پی تصمیم جدید بانک مرکزی از هفته گذشته قیمت ارزهای خارجی به‌شدت افزایش پیدا کرده است.

در حالی که وب‌سایت‌های غیررسمی روز شنبه بهای دلار را تا ۵۶ هزار و ۲۰۰ تومان هم نشان دادند،‌ حساب توییتری اسکناس وابسته به مرکز مبادله قیمت این ارز خارجی را هم‌چنان ۴۱ هزار و ۷۰۰ تومان نشان می‌دهد.

همزمان مجلس شورای اسلامی به دنبال افزایش قیمت ارز و سکه و تحولات بازار آزاد روز شنبه جلسه‌ای غیرعلنی تشکیل داد.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، درباره افزایش شدید قیمت ارز گفت: «با توجه به اهمیت مسائل ارزی در کشور که لازمه یک هماهنگی جدی و قوی بین دولت و مجلس برای سامان دادن این بازار است، امروز از ساعت هشت صبح، مجلس با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی جلسه غیرعلنی داشت.»

او در ادامه بدون اشاره به نتایج جلسه غیرعلنی تاکید کرد که «به جمع‌بندی خوبی در رابطه با بازار ارز رسیدیم».
با این حال بر اساس فایلی صوتی منتسب به احمد علیرضابیگی، نماینده مجلس، که در تلگرام منتشر شده معاون اقتصادی ابراهیم رئیسی عملا به نمایندگان گفته است «همینی که هست».

همزمان نظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، از تشکیل کمیته هماهنگی بین دولت و مجلس برای کنترل بازار ارز خبر داد.

به گفته آقای موسوی، موضوعات «سازنده‌ای» بین نمایندگان مجلس و دولت مطرح شد، از جمله این که «دشمن درصدد است از طریق تعیین نرخ‌های ساختگی بازار ارز را برهم بزند».

او گفت:‌ «برخی از سیاست‌های ارزی و اقتصادی شکست‌خورده گذشته سبب بی‌اعتمادی مردم شده و این زمینه را فراهم کرده تا در بازار غیررسمی و توسط عناصری که عمدتا از خارج کشور صحنه‌گردان هستند نرخ دلار را بالا ببرند و مداخله ساختارشکنانه در بازار ارز داشته باشند.»

با وجود این که هر لحظه بر قیمت ارزهای خارجی در بازار آزاد ایران افزوده می‌شود، محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی، هم گفته است: «با ایجاد سامانه واحد ارز و طلا قیمت واقعی دلار نیز در آن سامانه درج شده است و قیمت‌هایی که در فضای مجازی و در جاهای دیگر وجود دارد، غیر واقعی است.»

طبق اطلاعیه جدید مرکز مبادله ارزی از روز شنبه معاملات دلار و یورو در صرافی‌ها از سرگرفته می‌شود. بر این اساس مردم می توانند برای تأمین نیازهای ارزی خود از طریق صرافی‌ها اقدام کنند و قیمت معاملات در صرافی‌ها «نزدیک به بازار آزاد» است.
+18
رأی دهید
-117

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  باز خدا پدر پدرسوخته ات رو بیامرزه که در اوج بی شرفی قبول میکنی عُرضه و لیاقتتون همینه ، ولی بهتر از شما افراد پاک دست و با شرف و لایقی هستند که یا کنار گذاشته شده اند ، یا فرار کرده و خارج از کشورند و یا گوشه زندان ! ولی بساط این نا لایقیها و جُرم و جنایات و فساد نهادینه مذهبی دیر یا زود از ایران زدوده خواهد شد.
  1
  101
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  گاوتر از شما در زمینه اقتصاد دراین کره خاکی پیدا نمیشه .
  2
  99
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  ج ا همین فرمون رو برو درسته. خرابی دونوعه، زمان طولانی که ریشه رو میزنه یا شما مقطعی دارید به اوج میرسه که تخریب کمتر داره (ج ا الان به دومی نزدیک میشه). خدارو شکر ج ا کور، کر و لال شده و هر چیز بسیار بدوی براش یک چالش سیاسی و امنیتی میشه. اتفاقا پول دارند صادرات هم دارند چیزی که ندارند بنیه پردازشه ج ا فرسوده شده مثال در این شرایط بودجه نهادهای بی خاصیت رو چند برابر کردند (قبلا بد بود الان باید ذوق کنی) اگر ایرانیان باهوش و فرصت طلب باشند این همان لحظه‌ای است که گاوباز (ماتادور) گاو را پس از یک جدال طولانی خسته کرده گاو سیاه بی نوا هیچ راه حلی غیر از شاخهایش ندارند که آنهم دیگر بعلت فرسودگی جسمی و نیرو بکار نمی‌آید و تنها مانند تقلا میماند. ج ا تخریبش درونی شده یعنی شما اگر به آن کمک هم کنید پایدار نمیماند اصلا نیازی به تخریب مردم هم نیست. ما پیروزیم بنام خون بی گناهان بنام کودکان کشته شده.
  1
  79
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  قیافه ها مثل خوک طرز فکر مثل روباه و بی خاصیت مثل پشه روی گ...
  1
  95
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  بعلت دزدی های غیر طبیعی در سطوح بالای نظام یک دست ج.ا دلار بالا میرود ، و این بالا رفتن قیمت دلار بضرر مردم و بنفع مسیولان نظام است
  1
  28
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  تو مو بینی و مجنون پیچش مو / تو ابرو، او اشارت‌های ابرو--/ -- دل مجنون ز شکر خنده خونست -- / -- تو لب می‌بینی و دندان که چونست . فاطی را صدا کنید ، سفره عقد را بساط کنه
  1
  21
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه

  اون خمینی الاغ که رئیسشون بود آمد گفت اقتصاد مال خوانواده اش و آخوندها (خر) است این بیشرفها هم از همون موقع فاتحه مملکت رو خوندن و با زور اسلحه میخاند حکومت کنند ولی کلکشان کنده اس مردم این بیشرفان رو تکه تکه خواهند کرد.
  1
  30
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خر سوار سابق - آلبک، آلمان

  بابا ،،،،،،وقتى که خمینی دجال گفت اقتصاد ماله خره ،،،،،،. دیگه از این گوسفندان چه انتظاری دارید
  1
  28
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خر سوار سابق - آلبک، آلمان
  دوستان درود. منهم یک مالباخته از جمهوری ننگین اسلامی هستم. با وعده‌های دروغین خاتمی اندوخته خودم را به ایران بردم وبرای حدود بیست نفر (خوانواده )ایجاد اشتغال کردم و به دلایل معلوم الحال پس از ورشکستگی مابقی پول را در بانک گذاشتم. با قطع اینترنت ظرف چهار ماه گذشته حدود پانصد میلیون تومان‌ خسارت دیدم. آیا میتوانیم اشخاصی که داستان مشابه با من دارند با پیدا کردن وکیلی از جمهوری آخوندی شکایت و درخواست دریافت خسارت کنیم؟؟؟. امثال من در اروپا زیاد هستش. فقط بایستی همت کنیم و با اتحاد جمعی حق وحقوق مون را با گرفتن وکیلی در اروپا از آخوندها شکایت کنیم.
  2
  16
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  کافر۱۲ - لندن، یونان

  اقتصاد ما خر است یادتونه
  1
  26
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  جمهوری شیطانی الله ای، داره تمام تلاششو میکنه سقوط کنه. همین فرمون برو درسته احمق های کودن هاهاهاهاها
  1
  19
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  احسنت،اینو میگن شیعه اثنی عشری واقعی:نجاست کامل جمع تمام رذالتها شیعه مهدی شیعه عدل علوی به به واقعا ادم لذت میبره از این دین متعفن و البته شیعیان واقعیش و نایبه بر هغ عمام ذمانش:))))))))))))))))
  0
  2
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.