«پیروز» به بیمارستان انتقال یافت؛ آیا ایران این توله یوزپلنگ را از دست خواهد داد؟

 «پیروز»، توله یوز نر بوستان پردیسانرادیو فردا: مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست روز شنبه ششم اسفند اعلام کرد ، «پیروز»، توله یوز نر بوستان پردیسان، به دلیل «یبوست مزمن و مشکلات گوارشی» به بیمارستان دامپزشکی مرکزی منتقل شده است.

غلامرضا ابدالی گفته است:« با توجه به رادیولوژی، سونوگرافی و آزمایش‌هایی که انجام شد، موضوع انسداد روده‌ها که قبلا مطرح شده بود، منتفی شد اما مشکل دفع در سیستم گوارش وجود دارد.»

طبق این گزارش، وضعیت «پیروز» هنوز به «شرایط پایدار مورد نظر نرسیده است.»

«پیروز» پنجشنبه نیز دچار مشکل شده و به بیمارستان انتقال یافته بود. ولی این توله یوز نر پس از معاینات «لازم» به پارک پردیسان منتقل شد.

غلامرضا ابدالی همچنین اضافه کرده است: «پیروز» از ابتدای تولد مشکلات گوارشی و نارسایی کلیوی داشته اما با آن مدارا می‌کرده است.
یوز ماده «ایران» ۱۱ اردیبهشت سه توله را در مرکز تکثیر یوز ایرانی در پارک توران استان سمنان به روش سزارین به دنیا آورد اما در فاصله چند روز، دو توله تلف شدند و تنها «پیروز» زنده مانده است. برخی مقامات به خطاکاری مسئولان در این زمینه اذعان کردند.

ایران یکی از آخرین زیستگاه‌های یوزپلنگ ایرانی یا آسیایی است و سازمان ملل متحد از سال ۲۰۰۱ یک برنامه حفاظتی برای نجات این گونه در معرض انقراض تدوین کرد
+5
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.