برای بار سوم دهها دانش آموز دختر در بروجرد به دلیل مسمومیت در بیمارستانها بستری شدند

 مسمومیت دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه احمدیه در شهرستان بروجرد استان لرستانصدای آمریکا: مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در برخی شهرهای ایران ادامه دارد و در تازه‌ترین مورد، ۴۴ نفر از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه احمدیه در شهرستان بروجرد روز شنبه ششم اسفند برای سومین بار با علائم مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.

خبرگزاری ایرنا به نقل از مسلم مرادی، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد، گفت آنها «حالت تهوع، ضعف و بی‌حالی و سرگیجه» داشتند.

به گفته فرماندار بروجرد، این دبیرستان هم‌اکنون تعطیل است و موضوع توسط تعدادی از نیروهای ویژه مستقر در این دبیرستان در حال بررسی است.

در روزهای گذشته ۵۲ دانش‌آموز از همین دبیرستان به دلیل علائمی مشابه به بیمارستان منتقل شدند.

در هفته‌های اخیر موارد متعددی از دانش‌آموزان در استان‌های اردبیل، ساری، قم، و تهران با علائم مسمومیت و تهوع به بیمارستان منتقل شده‌اند.

مقامات جمهوری اسلامی در ابتدا مساله مسمومیت‌های مرموز دانش‌آموزان در نقاط مختلف کشور را تکذیب کرده و یا کم‌اهمیت جلوه می‌دادند.

اما در روزهای اخیر دادستان کل کشور از احتمال عمدی بودن مسمومیت‌های دانش‌آموزان در قم خبر داد.

به گفته جعفر منتظری، «اخبار واصله از یک جریان نگران کننده نوعی مسمومیت در بعضی از مراکز آموزشی قم نشان از احتمال اقدامات مجرمانه عمدی دارد که قابل توجه و پیگیری دقیق می‌باشد. ضروری است جنابعالی نیز از جایگاه مدعی العمومی با اهتمام بیشتر و سرعت و دقت موضوع را تحت پیگرد قانونی قرار دهید.»

این در حالی است که محمد سعیدی، امام جمعه قم، دو روز پیشتر از اظهارات منتظری رسانه‌های آزاد خارج از ایران را به «شایعه‌سازی از حوادث قم» متهم کرده و گفته بود: «خانواده‌ها به شایعات بی اساس در زمینه مسمومیت دانش آموزان توجه نکنند.
+22
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  این بی شرف ها خیلی آشکارا به جان فرزندان ما افتاده و قصد جانشان را کرده اند. چرا صدای کسی در نمیآید؟ پس این مردم منتظر چه هستند؟
  2
  15
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  گفته میشود فدائیان ولایت شاخه ای از انجمن حجتیه زیر نظر مجتبی خامنه ای مسئولیت مسموم سازی دانش آموزان دختر را در شهر های ایران بگردن گرفته و علتش ترس و وحشت طویله اسلام از شعار زن زندگی آزادی است که از شهریورماه گذشته شروع شده و ادامه دارد
  3
  10
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  این روش وحشیانه ای برای ترساندن دختران دانش اموز که بتوانند به این شکل مدارس را برای آنها تعطیل کرده و شروطی برای درهای آموزش وپرورش بروی دختران باشد . مرگ بر جمهوری اسلامی. زنده باد زن زندگی آزادی و زنده باد شاهزاده رضا پهلوی
  1
  10
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.