صدا و سیما از ارسال موشک به دمشق برای تقویت دفاع هوایی سوریه در برابر اسرائیل خبر داد

صدای آمریکا: تلویزیون دولتی ایران اعلام کرد تهران احتمالا موشک‌های زمین به هوا به سوریه خواهد داد تا دفاع هوایی نزدیک‌ترین کشور متحد جمهوری اسلامی در برابر حملات هوایی مکرر اسرائیل تقویت شود.

صداوسیمای جمهوری اسلامی روز جمعه ۵ بهمن اعلام کرد: «سوریه باید شبکه دفاع هوایی خود را بازسازی کند و برای هواپیماهای جنگنده خود به بمب‌های دقیق نیاز دارد.»

در این گزارش ضمن اشاره به اینکه تنها بخش‌هایی از توافق‌نامه دفاعی اخیر ایران با سوریه به طور عمومی منتشر شده، گفته شد: «برای تقویت نیروهای دفاع هوایی سوریه، به احتمال خیلی زیاد شاهد عرضه رادارها و موشک‌های دفاعی از جمله سامانه «۱۵ خرداد» از سوی ایران به سوریه خواهیم بود.»

اسرائیل تقریباً یک دهه است که انتقال تسلیحات و محل استقرار نیروهای ایران در سوریه را مورد حملات هوایی قرار می‌دهد. هر چند مقامات اسرائیلی به ندرت مسئولیت چنین عملیاتی را پذیرفته‌اند.

اسرائیل همچنین در ماه‌های اخیر برای مختل کردن استفاده روز افزون ایران از زنجیره تأمین نظامی سوریه برای ارسال تسلیحات جنگی به متحدانش در سوریه و لبنان از جمله حزب‌الله لبنان، حملات خود را به فرودگاه‌ها و پایگاه‌های هوایی سوریه تشدید کرده است.

کارشناسان نظامی اسرائیل می‌گویند که این حملات به منظور کند‌کردن نفوذ فزاینده ایران در سوریه بوده است.
+15
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Mostafa_123 - اوسلو، نروژ
  وقتی باسوادها و نخبه‌هامون توی زندان باشن و بی‌سوادها و کم‌شعورترین‌ها برای مملکت تصمیم‌گیری کنند توقع دیگری نمیشه داشت. ۴۴ سال هست که فقط همه مقصر شرایط فعلی هستند غیر از خودشون‌. زباله‌دان تاریخ هم جایی برای شماها نداره.
  7
  26
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  هدف این رژیم‌مستبد اشغالگر ضد ایرانی همین بود که هویت ایرانی محو بشه،بناهای باستانی تاریخی ایران نابود بشند و با فعالیتهای تروریستی سپاه بتونند منطقه ای فرامرزی با هویت “شیعه‌ اسلامی” شامل ایران،عراق ،یمن ،سوریه و لبنان برقرار کنند.هدف و ماموریت قاسم سلیمانی هم همین بود.در راستای این طرح باید جامعه ایران در فقر و مشکلات معیشتی گرفتار باشند،اختلافات قومیتی به حداکثر برسد (جلوگیری از اتحاد)،جمعیت چند برابر بشه (ایجاد فقر مادی / فرهنگی و گرایش متعصبانه مذهبی مثل جامعه پاکستان) هر نوع رفتار و فرهنگ غیر مذهبی و متمدنانه مثل آموزش زبان انگلیسی،موسیقی،هنر،نگهداری حیوانات خانگی و حتی تحصیل زنان ممنوع یا محدود بشه،ترویج خرافات،امامزاده ها،مراسم مذهبی شیعه شدیدا ترویج بشه.اما با قتل سلیمانی ،لو رفتن جنایت شلیک به هواپیمای مسافربری ،جفتک پرانی و خیانت دولت عراق ،و خصوصا جنبش انقلابی مردم بخش عمده این طرح مفتضحانه شکست خورده.
  2
  4
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.