نیروی انتظامی: بازداشت ابراهیم ریگی «اقدامی خودسرانه» و «بدون حضور مأموران انتظامی» بوده

 ابراهیم ریگی از معترضان اعتراضات زاهدان که در جریان دومین بازداشت جان باخترادیو فردا: یک مقام نیروی انتظامی کشته شدن ابراهیم ریگی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات زاهدان، در جریان بازداشت دوباره او را ناشی از یک «اقدام خودسرانه» توصیف کرد.

علی رحیمی، معاون فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، روز پنج‌شنبه، چهارم اسفند، تایید کرد که آقای ریگی شامگاه چهارشنبه به دست «چند نفر با یک دستگاه خودرو تویوتا هایلوکس» دستگیر و به کلانتری ۱۲ شهرستان زاهدان برده شده است.

این مقام نیروی انتظامی اضافه کرد که حکم جلب ابراهیم ریگی «به علت اختلافات خانوادگی از سوی مقام قضایی قبلا صادر شده» بود، اما او نه به دست پلیس، بلکه به دست شاکیانش دستگیر شده است.

رحیمی در ادامه مدعی شد که بازداشت ریگی «اقدامی خودسرانه» و «بدون حضور مأموران انتظامی» بوده است.

او افزود وقتی ریگی به کلانتری آورده شد «در وضعیت نامناسب» و «بی‌هوش» بود.

به گفته معاون فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان، عوامل اورژانس پس از حضور در محل و معاینه آقای ریگی «اعلام کردند که او بیش از یک ساعت از فوتش می‌گذرد».

ادعای کشته شدن این معترض به دست «افراد خودسر» در حالی است که پیشتر نیز نیروی انتظامی مسئولیت هیچ یک از معترضانی را که در جریان اعتراضات سراسری ایران با شلیک مستقیم گلوله ماموران کشته شده‌اند، نپذیرفته است.

تاکنون بیش از ۵۰۰ معترض در جریان اعتراضات سراسری ایران بر اثر مداخله خشونت‌آمیز ماموران حکومتی جان باخته‌اند.

مقام‌های جمهوری اسلامی علت کشته شدن برخی از معترضان را «خودکشی»، «سقوط از بلندی» یا عوامل دیگر اعلام کرده‌اند.

نیروی انتظامی پس از آن مجبور به توضیح شد که روز پنج‌شنبه منابع محلی گزارش دادند که ابراهیم ریگی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات زاهدان که با قید وثیقه آزاد شده بود، در جریان بازداشت دوم بر اثر «ضرب و جرح شدید» در کلانتری جان باخته است.
عکسی برگرفته از تصاویر ویدئویی درباره بازداشت‌معترضان توسط لباس شخصی ها  در زاهدانبه گزارش سایت محلی حال‌وش، آقای ریگی عصر روز چهارشنبه سوم اسفند بازداشت شد و یک ساعت بعد، مأموران پزشکی قانونی با حضور در کلانتری و معاینه جسد و مشاهده «پاره بودن لباس‌های او»، علت مرگ را ضرب و جرح اعلام کردند.

با وجود ادعای مقامات کلانتری مبنی بر وقوع ضرب و جرح آقای ریگی در خارج از این مجموعه، به نوشته حال‌وش، پزشکی قانونی تأیید کرده که «ضربات وارده به او به‌تازگی رخ داده بوده» است.

ابراهیم ریگی، ۲۴ ساله، روز ۲۱ مهر بازداشت و ۱۱ دی با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

استان سیستان و بلوچستان یکی از استان‌هایی است که در جریان اعتراضات سراسری در ایران بیشترین اعتراضات را داشته و بیشترین قربانی را داده است.

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان بارها خواستار برخورد با عوامل کشتار مردم معترض در زاهدان و دیگر شهرهای سیستان و بلوچستان شده، اما هنوز این عوامل به دست عدالت سپرده نشده‌اند.
+20
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  خانمها و آقایان؛ گور بابای این دکتر! بیاییم نسخه و راه و روش خشونت گری را بپیچیم. بهتر نیست به فکر تهیه مواد اولیه اسید و بشکه و چاقو و عکس مقعد قذافی باشیم? گویی این ساربان با این شتر سرکش خود, چراگاهی مناسب برای ریختن خون بلوچ ها یافته است.بدون شک خون تمام عزیزان در راه زن زندگی آزادی جاودانه باد.دوستان؛ بهتر است برای لحظه ای چاقو و قمه واسید را به کنار بگذاریم. چون امروز جمعه هست ببینیم در زاهدان چه خبر است. جانتان جور
  5
  37
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  بیخودی داریم کشته میدیم!! باید کاری کرد اگر بخواهیم اینطوری ادامه بدهیم هر روز چند نفر اینطوری کشته میشوند!! خب اگر قراره هر روز کشته بدهیم چرا در تقابل با این ولدزناها کشته نشویم! اگر هر روز چند نفری از این ساندیسخورها به درک فرستاده شوند آنوقت به این راحتی دست به قتل و کشتن جوانان این مملکت نمیزنند
  16
  33
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  همیشه یک راه فرار آبکی و مسخره واسه این بی ناموسها وجود داره ! خودسر ، آغاز این خودسری رو مفعول مقعدنشان حضرت ضحاکعلی با دادن دستور آتش به اختیار به وحوشش ، نقشه راه آدمکشی رو نشون داد !! پس مرگ بر خامه عنی !
  7
  16
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  koroshniknam - تهران، ایران

  تف بذات نجست سدعلی که اینجور مردم بینوارو تارومارمیکنی
  0
  23
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  بلوچ :رعد و برق دیکتاتوری در تمام ایران میزند و می کشد. ولی گویی خشونت آن بر مردم محروم غرش بیشتری دارد! در مناطق محروم و گرفتار چون بلوچستان که فقر و فلاکت ریشه در گذشته دارد، دکتر شدن با آنهمه تبعیض قومی و مذهبی راحت نیست. ولی غم از دست دادن اینگونه جوانان در تمام ایران واویلاست. تو بخوبی اشاره کردی گور بابای دکتر!! بیایم به فکر تهیه مواد اولیه برای ترویج قهر و خشونت باشیم، تا محکوم کردن عمل خشونت! بنده دیروز اشاره کردم که بیسوادی جرم نیست، ولی چرا هر چی بیسواد شارلاتان فاقد درک در فرقه سلطنتی جمع شده اند؟ این قشر دوست دارد با غم و آه مردم موج سواری بکند, و منتظر است که امروز رضا پهلوی چه میگوید تا برای همدیگه نوشابه باز بکنند. سر کلانتر زرتشت هم وقتیکه عملی در تناقض با امور همایونی باشد فوراً می گوهد:۵۷ تی چرا نیامد و نشد.محکوم؟ ولی حالا چی
  9
  14
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  فکر کنم تحقیقات بعدی نظام نشان خواهد داد که این دکتر بیچاره رو پشه مالاریا نیش زده است! هموطن بلند شو قبل از اینکه مار نیشت بزنه !
  0
  14
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  تو یکی‌ ... همان که امروز دارد بلوچ را کشتار می‌‌کند: همان است که سال ۵۷ می‌‌گفتید. ضد امپریالیست است.اشکال ندارد.درست می‌‌شود. آخر ... تو را چه به حقوق زنان. مگر فریاد نمی‌‌زدید. امام بیاد ما گونی بر سر می‌‌کنیم. حال اینجا اشگ تمساح می‌‌ریزی ؟ ۶ ماه است در ایران کشتار .شکنجه. یک بار ندیدم اینجا صدات در بیاد. اسم رضا پهلوی می‌‌یاد از سوراخ خود بیرون و مثل افعی فس فس می‌‌کنی‌.
  9
  15
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  با پوزش از آقای ملا نقطه ای! میخواستم بنویسم: یعنی آقای زرتشت فوراً می گوید, که در اشتباه تایپی می گوید تبدیل شد به می گوهد! بیکران بخشش و عفو ملوکانه.
  7
  6
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  رفیق؛ ز هوشیاران عالم هر که را دیدم غمی دارد____. دلا دیوانه شو دیوانگی هم عالمی دارد
  3
  9
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  دروغ واضح . یعنی خامنه ای تنها حسنش این بود که ولایت شیطان رو در ایران گسترش داد و دروغ و دروغگویی شد یه کار معمولی از بالا تا پایین.
  0
  6
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Mostafa_123 - اوسلو، نروژ
  اینا هواپیما به اون بزرگی رو جلو چشم همه وسط آسمون تهران زدند و یک مدت گردن نمی‌گرفتند. به‌قدری بی‌سواد بودن که فکرشو نمیکردند تصاویر ماهواره‌ای لیزر استفاده شده برای نشانه‌گیری و ره‌گیری رو دیده باشه و ثبت کرده باشه. همین که فکر می‌کردند ممکنه بتونن داستانو بپیچونن از نشانگر عدم اطلاعات و سواد و پایین در این مورد بود‌. حالا توقع دارید این شل‌مغزها توانایی اعتراف به جنایات بر علیه بشریت رو داشته باشند؟ فقط بلدن بزنن و انکار کنن! اقتدارشون در همین حد جواب میده
  0
  3
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ghooloo - آبادان، ایران
  ظلم و ستم در مناطق محروم بیشتر از هر جای دیگر به چشم می آید و گویا ریختن خون برادران و خواهران بلوچ ما برایشان عادی شده! ننگمان ننگمان / رهبر الدنگمان به امید اتحاد، به امید رهایی از چنگال دیکتاتور، به امید پیروزی! زن، زندگی، آزادی ✌️
  0
  0
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ghooloo - آبادان، ایران
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  پاچه خوار گرامی، شما از صبح تا شب دستمال برای پهلوی دست گرفتی و در حال توهین و فحاشی به مخالفانت و دستکاری مثبت و منفی ها هستی کی وقت میکنی جان بی ارزشت را فدا کنی؟ بعد میخواهی از آلمان و راه دور مبارزه کنی و کشته بشی یا فقط دستور حمله را صادر میفرمایید؟ خسته نشی یکوقت پاچه مال جان
  0
  0
  یکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.