جنجال تجلیل دانشجوی دکترای ایرانی در سوئد از قاسم سلیمانی در پایان نامه‌اش

استکهلمیان: یک دانشجوی ایرانی دکترا در دانشگاه استکهلم که در پایان نامه خود در رشته شیمی محیطی به حکومت ایران و سردار قاسم سلیمانی ادای احترام کرده بود باواکنش و انتقادات گسترده دانشجویان این دانشگاه روبرو شد.

این دانشجوی ایرانی مقطع دکترا که نام وی وحید سعادت طلب اعلام شده به گزارشگر تلویزیون اس و ت سوئد می‌گوید:« از چنین واکنش‌های شدید تعجب کردم. این نقض آزادی بیان من است.»

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط تلویزیون اس و ت، این ادای احترام به قاسم سلیمانی واکنش‌های شدیدی را در بین دانشجویان و همچنین دانشجویان دوره دکترا برانگیخته است و پس از فشارهای شورای دکترا، مدیریت این گروه اکنون جلسه فوق العاده‌ای را برای بعدازظهر چهارشنبه اعلام کرده است.

این پایان نامه دکترا که به زودی در گروه «مواد و شیمی محیطی» دانشگاه استکهلم ارائه خواهد شد، از زمانی که برای مطالعه عمومی منتشر شد، منجر به واکنش‌های شدید در دانشگاه شد. این دانشجوی ایرانی علاوه بر تشکر از خانواده خود، در دست نوشته‌ای به زبان فارسی نیز که در پایان نامه دکترای خود درج کرده است ضمن تجلیل از حکومت ایران مرتضی مطهری و قاسم سلیمانی را شهید خوانده است.
مرتضی مطهری ایدئولوگ ارشد انقلاب اسلامی تلقی شده و قاسم سلیمانی تا زمان مرگ از جمله رهبری نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را بر عهده داشته است.

به گفته وحید سعادت طلب دانشجوی ایرانی دکترا در دانشگاه استکهلم این دو قهرمانانی هستند که باید از آنها تجلیل کرد. وی به تلویزیون اس و ت می‌گوید:

- سلیمانی برای من مانند یک پدر است، مانند یک برادر است. او کشورم را نجات داده است، پس چرا پایان نامه‌ام را به او تقدیم نکنم. آنها قهرمان هستند. آنها کسانی بودند که بشریت را از شر نیروهای شیطانی در خاورمیانه نجات دادند.
فراخوان برای یک جلسه فوق العاده
بر اساس اطلاعات تلویزیون اس و ت، این ادای احترام واکنش‌های شدیدی را در میان دانشجویان و همچنین دانشجویان مقطع دکترا در این دانشگاه برانگیخته است. اینک پس از فشارهای شورای دکترای این دانشگاه، مدیریت این گروه جلسه فوق العاده‌ای را برای بعدازظهر چهارشنبه تشکیل می‌دهد.

دانشگاه استکهلم قبلاً اعلام کرده بود که پایان نامه وحید سعادت طلب در سمیناری در روز سوم مارس ارائه خواهد شد، اما به گزارش تلویزیون اس و ت این رویداد صبح روز چهارشنبه از تقویم وب سایت دانشگاه حذف شده است. گفته شده است که جمعی از دانشجویان دانشگاه تصمیم داشته‌اند که در صورت انجام شدن این سمینار در مکان برگزاری آن دست به تظاهرات بزنند.

بر اساس یک ایمیل داخلی که تلویزیون اس و ت مشاهده کرده است، درجلسه روز چهارشنبه اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت بوجود آمده و پیامدهای احتمالی به آن به اشتراک گذاشته خواهد شد.

وحید سعادت طلب هنوز اطلاعاتی در مورد اینکه دانشگاه چه تصمیمی خواهد گرفت دریافت نکرده است، اما می‌گوید که پایان نامه خود را بدون ادای احترام به این افراد ارائه نخواهد کرد.

دانشگاه استکهلم بزرگترین دانشگاه سوئد و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های اروپا بشمار می‌رود که بیش از ۴۰ هزار دانشجو از ۵۰ کشور جهان در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای حدود ۶ هزار کارمند و از جمله ۵۱۵ پروفسور است.
+73
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یه مزدور و جاسوس نفوذیه !
  27
  198
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران

  از چنین واکنش‌های شدید تعجب کردم. این نقض آزادی بیان من است.». آقای وحید سعادت طلب نظر شما در مورد نقض آزادی بیان 79 میلیون ایرانی داخل ایران چیست؟ انگل زاده ها همه جا پخش شدن. اونقدر به قاسم کتلت ارادت داری چرا ایران نموندی؟ این افراد هم به ایران گند میزنن هم به خارج
  120
  208
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  خیلی راحت بدون جنجال و داد و بیداد باید مثه سگ بیرونش کنن بفرستنش وره دل ننش و مملکت عمام ضمان
  21
  96
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  اقای سعادت ، تجلیل از افرادی که در قتل مردم بیگناه و غارت اموال همان مردم و جنایت علیه بشریت نقش دارند هولوکاست محسوب شده واین افراد از جوامع بشری حذف خواهند شد .جمهوری نکبت اسلامی توسط امثال قاسم سلیمانی بحق و حقوق بشر در دنیا تجاوز کرده است .
  42
  86
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  این دانشجویان بورسیه می‌گیرند و باید هم خوش رقصی کنند.
  17
  90
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  تو چقدر گاوی که هنوز نفهمیدی که مطهری یکی از گاوترین ها در زمان خودش بود حتی گاوتر از شریعتی و سلیمانی هم یه قاتل که دستش بخون هزاران نفر الوده بود و کتلت شدنش باعث نجات جان خیلی ها شد. انتظار تشویق هم داری مشنگ؟
  16
  88
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Herzl - امستردام، هلند

  تو کشور خودش کسی اعتراضی بکنه نصیبش گلوله کوری تجاوز مرگ و بازداشت آشپز معروف بخاطر پخت کتلت و میرزاقاسمی تو اروپا از آزادی بیان صحبت می کنه مرده شور قیافه و قاسم گور بگورشده ببره تو چه رشته حساسی تحصیل کرده شیمی خب اینقدر این گور بگور شده رو دوست داری و کشورت را نجات داده میموندی ایران از امنیت وضعیت اقتصادیش متنعم می شدی.
  18
  89
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ...تربیت نا احلان چون گردگان بر گنبد است. این هم نهتیتا یک دک...تر با سطح درک و فهمی در حد دک...تر رییسی دک...تر احمقی نجسیا دک...تر محسن خل الله رضایی میز مفعد(میر قاید سابق)است.جالبه از نقس ازادی بیان هم میگه. این و باید برای ادب کردن بفرستن خدمت مقعد السلام سعید طوسی تا بهس ازادی دوسر را یاد بدن
  16
  35
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  koroshniknam - تهران، ایران

  امثال این حـ... ها را بایدسریعتر به آغوش سید علی دیپورتش کنند تا همونجا بهش شدید بندکنه تا بفهمه قاسم کتلت چه جونوری بود
  19
  41
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Allen1983 - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  کلمه ایی بجز زنا زاده به ذهنم نمیاد . شاید هم بهتره بهش بگیم تخم هزار مرد
  13
  27
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  این نقطه کمال حماقت شماست. امیدوارم با مدرک دکترای خود هرچه زودتر شمارا در ایران ببینیم
  1
  2
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.