توصیف خامنه ای از نویسندگان نامه های هشدار: خودشان در معرض نابودی هستند، همه چیز را از این زاویه می‌بینند

 دیدار روز چهارم اسفند علی خامنه‌ای با اعضای خبرگانرادیو فردا: علی خامنه‌ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان ضمن آنچه حمایت‌های «مردمی از نظام» نامید، با اشاره‌ای تاریخی، نویسنده‌های نامه‌های هشدار به خود را، «در معرض نابودی و ویرانی» دانست.

رهبر جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه، چهارم اسفند، اشاره‌ای تاریخی به نامه‌ای هشدار آمیز در سال ۱۳۶۹ را تکرار کرد که در مهرماه گذشته همزمان با اوج اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» در دیدار با نخبگان از آن حرف زده بود.

اشاره او به نامه‌ای با ۹۰ امضا از جمله امضای مهدی بازرگان و یدالله سحابی و ابراهیم یزدی به اکبر هاشمی رفسنجانی است که هشدار داده بودند کشور در «لبه پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودی» است.

علی خامنه‌ای روز پنج‌شنبه بار دیگر با اشاره به این نامه گفت: «یک سال پس از رحلت امام بزرگوار، آن گروه در نامه‌ای سرگشاده و سراسر یأس‌آفرین نوشت کشور و ملت به لبه نابودی و ویرانی رسیده است. کسانی که خودشان و شخصیت‌شان در معرض نابودی و ویرانی است، همه چیز را از این زاویه می‌بینند.»
در بیش از پنج ماهی که از آغاز اعتراضات مردم به حکومت می‌گذرد، جمهوری اسلامی بیش از پیش، هم از نظر اقتصادی و سیاسی و هم از خارج تحت فشار قرار گرفته است.

با این همه مقام‌ها در تهران همواره اعتراضات را کار دولت‌های خارجی و رسانه‌های خارج از کشور دانسته‌اند و رهبر جمهوری اسلامی هم با نادیده گرفتن کامل معترضان همچون روز پنج‌شنبه از «بنیه مردمی نظام» حرف زده و آن را به رخ مخالفان خود کشیده است.

از میان هشدارهایی که انتشار عمومی داشته‌اند، اشاره خامنه‌ای می‌تواند به جدیدترین هشداری باشد که مستقیما خطاب به خود او منتشر شده است؛ هشدار محسن رنانی، اقتصاددان و استاد دانشگاه، در نامه‌ای که نتوانست به دست خامنه‌ای برساند.

آقای رنانی خطاب به رهبر حکومت هشدار داده بود: «باید بداند که با ثبات کنونی اوضاع، غره نشود و رجز نخواند، که فرصتش اندک‌تر از آنی است که گمان می‌کند؛ و بداند که حتی اگر با روش‌های سرکوب خشن این نسل را از نظر روان‌شناختی ناامید کند، اما این نسل به‌ مرحله امید وجودی رسیده و هر لحظه می‌تواند افق‌های امید‌بخش تازه‌ای را خلق کند.»
+6
رأی دهید
-97

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  چقدر این مردک حقیر و کوچکه برای همین درد خودش رو در جامعه تزریق میکنه.
  1
  72
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  دیگه مطمئن شدم که این مفعول تنها دچار زوال مقعد نیست و زوال عقل هم بهش اضاف شده ! ضحاک خرفت !
  0
  59
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  یا درود. این چلاقعلی پیر سگ در اوج خودخواهی این حرفها رو گفته !! سرنوشت قذافی و صدام در انتظارته مفعول که اون مافیای بین المللی هم قادر به حفاظتت نبست. 😆😆
  0
  51
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  از همون زمان میدونی چند هزار میلیارد دلار به کشور ضرر زدی؟ ویرانی یعنی چی؟ دیگه چیزی باقی نگذاشتی جز چهارتا پل و جاده فکستنی. دیگه مگه از این بدتر هم در تاریخ ایران داشتیم؟ مرتیکه دیکتاتور عوضی. یک عده پیر و پاتال شدند همه کاره در حالیکه هیچی از زندگی و وضعیت کشور و مردم نمیدونند.
  0
  49
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  ایرانِ سکولار بدون آخوند - زارچ، ایران
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  به سگ توهین نکن جناب نبات
  0
  17
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  انقدر نوشتیم و خواندیم و شنیدیم و دیدیم در مخالفت با این بی حیا جنایتکار , هرچه بنویسیم بر علیه اش تکراری است ولی تنها چیزی را که به ثبت رساند این بود که پیشاپیش به مجلس خبرگان هشدار داد که کارشان این است تضمین کنند ادامه رهبری و مراقبت کنند از این پس مانده هستند !
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  پیرخرفت که میگن مثالش ایشونه
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  ایرانِ سکولار بدون آخوند - زارچ، ایران
  داداش دمت گرم که گل گفتی ولی کمی شل گفتی ، با عذرخواهی از تمام سگهای کهکشان راه شیری 😁😁
  0
  1
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.