واشینگتن فری‌بیکن: خودداری دولت بایدن از تمدید تحریم‌ صدا و سیمای جمهوری اسلامی

وبسایت «واشینگتن فری‌بیکن» در گزارشی اطلاع داد که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از تمدید تحریم‌ها علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی، که از زمان آغاز خیزش انقلابی مردم ایران برقرار بوده است، خودداری کرد.

به گزارش این وبسایت، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، 15 فوریه اطلاعیه‌ای غیرعلنی در این باره به کنگره ارسال و به قانونگذاران اعلام کرد که تحریم‌ها علیه این نهاد تبلیغاتی جمهوری اسلامی را تمدید نمی‌کند.

به گفته فری‌بیکن، این معافیت که کمتر از یک ماه پس از تمدید معافیت از تحریم‌ها علیه همکاری هسته‌ای ایران و روسیه توسط دولت بایدن اعطا می‌شود، به صدا و سیما اجازه می‌دهد تا «معاملات مالی» انجام دهد.

این معافیت‌ها برای کسانی که با صدا و سیما تجارت می‌کند، مسیر قانونی باز می‌کند، و دسترسی این سازمان به زیرساخت‌های مخابراتی جهانی را فراهم می‌کند. بر اساس اطلاعات مندرج در معافیت، این شامل معاملات مربوط به ارائه خدمات اتصال زمینی و اتصالات فیبر نوری در خارج از ایران و همچنین تراکنش‌های مختلف مدیریت ماهواره‌ای می‌شود.

به گفته فری‌بیکن، این اولین باری است که تحریم‌های صدا سیما پس از آغاز خیزش انقلابی مردم ایران، که این نهاد تبلیغاتی جمهوری اسلامی نقش مهمی در سرکوب آنها داشته است، تمدید نمی‌شود.

در یک مورد که در میان مخالفان رژیم ایران زیر ذره‌بین قرار گرفت، تصاویری که صدا و سیما پخش شده بود، در فرایند محکوم کردن چند ایرانی متهم به ضرب و شتم یکی از اعضای نیروهای امنیتی مورد استفاده قرار گرفت. متهمان پس از شکنجه در زندان و مواجهه با «محاکمه فرمایشی» به اعدام محکوم شدند.

بر این اساس، تصمیم دولت بایدن برای تمدید معافیت‌ها، با توجه به نقش صدا و سیما در کمک به رژیم ایران برای سرکوب اعتراضات، واکنش کارشناسان را برانگیخته است.
+6
رأی دهید
-94

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  تاحرکت ملیونی نشه این کشورها هم منافع خودشونو میبینن. توپ توزمین وسط بازاو بی تفاوتاست.
  3
  65
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  هر احمقی که از دموکراتهای پست لجن و گلوبالیسم انتظاری غیر از این داره واقعا منگوله چاره ما فقط و فقط تکیه به شاهزاده و البته چاره کار هم انگلستان و مجلس خواص هست.
  8
  60
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  متاسفانه در خیلی از انقلاب‌ها که بعد از بوجود آمدن استعمار غرب(آمریکا و انگلیس)که به شکست منجر می شود دست این استعمارگران هویدا است و تا مادامی که ملت ها منافع ملی خود را با اعتماد به غرب و حمایت آن پیوند بزنند مشکلات همچنان پابرجاست
  1
  59
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  الانم که میخوان زندانی های آمریکایی رو در قبال پول های بلوکه شده تو کره معامله کنن. دیگه چجوری بگن ما حامی جمهوری اسلامی هستیم؟ چجوری بگن که ما هممون دستمون تو یه کاسس؟ میخواید بایدن بیاد تو تبویزیون ملی بگه: "مگه میشه هنوز نفهمیده باشید؟ بترسید بترسید ما همه با هم هستیم"
  2
  56
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Munchen - مونیخ، آلمان

  منافع آمریکا در حال حاضر در تضاد با سرکار بودن رژیم سپاهیان هست،ولی دولت دموکرات روش کارش همیشه انفعال و پرهیز از تقابل و زمان خریدن برای مشکلات بوده به هر قیمت و جز ضرر و رنج چیزی برای مردم کشورهایی مثل ایران که گرفتار دیکتاتوری هستند نداشته.یک مثال اخیر اون هم پرواز بالونهای جاسوسی چین بالای سر خود آمریکا که تحمل میکردند و اصلا واکنشی نشان نمیدادند فقط وقتی جنجال رسانه ای شد و جمهوری خواهان شروع به انتقاد و تحریک افکار عمومی کردند بود که بایدن مجبور به اقدام شد.
  0
  23
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  متاسفانه ایرانی جماعت دو طرز تفکر هم غرب و هم اسلامی را گم کرده اند،در غرب یک شهروند جهت منافع کشورش تا پای جان جلو می آید چه این شخص عادی باشد یا مسول بزرگ و اما در اسلام از دوران پیامبر که نزدیکترین اشخاص به او در راه عقیده و آرمانشان تا خود پیامبر پیشرو این نبردها و جنگ ها حاضر بودند
  0
  15
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  همین دیروز بود که ژنرال آمریکا شیش هفت ستاره ج م ه را مهترین دشمن آمریکا در منطقه خوانده بود!!!!!!!!!!!!
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  زنده باد ایران آزاد : در ضا هر به نظر میرسید که امریکا بهتر از شوروی میباشد ولی متاسفانه هر دو سر و ته یک کانال لجن هستند و به یک جا ختم میشوند منافع خودشان
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.