تلگراف: آمریکا مخالف قرار دادن سپاه در فهرست سازمانهای تروریستی توسط بریتانیا است

رادیو فردا: روزنامه تلگراف چاپ لندن روز چهارشنبه سوم اسفند در گزارشی نوشت، دیپلمات‌های آمریکایی معتقدند دولت بریتانیا بهتر است که سپاه پاسداران را در فهرست تروریستی قرار ندهد، چرا که چنین اقدامی نقش لندن را در ارتباط دیپلماتیک در قبال تهران تعضیف خواهد کرد.

این روزنامه می‌گوید، در حالی مقام‌های دولت جو بایدن با تروریستی دانستن سپاه از توسط دولت بریتانیا مخالف هستند، که دولت قبلی این کشور در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ سپاه پاسداران را در فهرست سازمان تروریستی قرار داد.

روزنامه تلگراف اضافه کرده است، وزارت خارجه آمریکا در حال بررسی احتمال از سرگیری مذاکرات متوقف شده هسته‌ای است و اعتقاد دارد لندن می‌تواند در این زمینه نقش ایفا کند و قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های غیرقانونی بریتانیا، باعث تضعیف چنین نقشی خواهد شد.

ماه گذشته روزنامه تایمز نیز گزارش داد که طرح دولت بریتانیا برای قرار دادن سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی را به دلیل نگرانی از آسیب رساندن احتمالی به کانال‌های ارتباطی دیپلماتیک بین لندن و تهران، به طور موقت کنار گذاشته است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که کمی پس از انقلاب ایران تاسیس شد، علاوه بر سرکوب و کشتار معترضان در داخل ایران، متهم به سازماندهی و انجام ترورها، حملات و سایر اقدامات تجاوزکارانه در سراسر جهان است.

قرار گرفتن احتمالی سپاه در فهرست تروریسم در بریتانیا، محدودیت‌هایی را در بریتانیا برای این نیروی نظامی ایدئولوژیک جمهوری اسلامی ایجاد می‌کند.

در نوامبر گذشته، کن مک کالوم، مدیر سازمان اطلاعاتی داخلی بریتانیا، سپاه پاسداران را متهم کرد که در سال ۲۰۲۲ حداقل ۱۰ بار برای ترور یا ربودن افرادی که در بریتانیا زندگی می‌کردند، طرح‌ریزی کرده است.

وارد کردن نام سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی مورد حمایت تعدادی از سیاستمداران ارشد بریتانیایی است
+4
رأی دهید
-63

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  موش و گربه بازی مسخره ! بقول اون هندیزاده گوربگور شده ، خیلی خرین !
  2
  43
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  اینکه باید با غربی‌ها چونه بزنیم که سپاه رو در لیست سازمان‌های تروریستی قرار بدن یا نمایندگانشون حجاب رو نرمالایز نکنند، فقط بدبختی ما ایرانی‌هاست. نمیگم بدترین بدبختیه، ولی مختص ماست. بقیه کشورها این نوع خاص از بدبختی رو تجربه نکردن. تو پکیج جدید تسلیحاتی که میخوان بفرستن اوکراین یه بمب بالدار هست، که یعنی وقتی رها شد بالش باز میشه مثل گلایدر سر میخوره تو هوا و اینجوری میشه از فاصله دورتر رهاش کرد و در رفت. اگه ارتفاعش کافی باشه، از ۷۵ کیلومتر دورتر از هدف میشه رهاش کرد. مثل اینه که آبیک رهاش کنی، تجریش بخوره زمین. یعنی غیر از کریمه تو بقیه جاهای اشغال شده هرچیزی رو میشه باش زد. اف۱۶ رو هم اگه این پا اون پا می‌کنند برای اینه که میگن باید اول پدافند رو ردیف کرد بعد پرنده تهاجمی فرستاد. یک سال پیش همه اینا تخیلی حساب میشد. هرچی که میفرستند با اینکه با نیاز روز آداپته میشه، از قبل طراحی‌شده‌ست، طوری که انگار بخشی از یک سریاله. از پهپادهای جیبی سوئیچ‌بلید شروع کردند و رسیدن به اینجا. فارغ از نتیجه جنگ، شاید یه روزی کل این برنامه به عنوان محتوای درسی تو دانشکده‌های نظامی آموزش داده بشه.
  2
  20
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  . دولت‌های این‌ها فقط در برابر مطالبات ما حالت ریتارد و منگل به خودشون می‌گیرن. در برابر اون چیزی که جزء برنامه‌شونه، میتونند مثل یک یوزپلنگ تیز عمل کنند. ما جزء برنامه‌شون نیستیم. کل ایران جزء برنامه‌شون نیست. حتی اهمیت نمیدن که توی ایرانی ازشون ناامید بشی. متأسفانه مردم هنوز متوجه این واقعیت نشدن: براشون اهمیت نداره که بفهمید طرف شما نیستند
  1
  25
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  دولت دموکرات در آمریکا یعنی همین.یعنی ضعف،انفعال و میدان دادن به شرارت.
  1
  40
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  amiryousef - ملبورن ، استرالیا
  همیشه گفتم بازم میگم فقط آزادی ایران با.....امکان پذیر خودمونو خسته نکنیم این پفیوز‌ها فقط دونبال منافع خودشون هستن ۴۴ ساله ۸ ملیون ایرانی‌ رو آواره کردن نون مارو خوردن ۴۴ سال پیش نمکدونو شکوندن حالا دیگه نوبت ماس باید آتیش بزنیمشون و کشورمونو از دست این غاصبین اوروپایی آمریکایی‌ عرب نجات بدیم
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  مرگ بر موجودیت آمریکا و سیاستهای صدگانه اش
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.