حامد اسماعیلیون و مسیح علینژاد در رُم: با یا بدون کمک کشورها، دیکتاتور را ساقط خواهیم کرد

 مسیح علینژاد و حامد اسماعیلیون در تجمع ایرانیان در شهر رم سخنرانی کردند.حامد اسماعیلیون و مسیح علینژاد عصر چهارشنبه ۳ اسفند در شهر رم در تجمع ایرانیان در پایتخت ایتالیا سخنرانی کردند.

حامد اسماعیلیون در این تجمع گفت: رفاه تنها در سایه آزادی بدست می‌آید. در سایه این آزادی عدالت اجتماعی، عدالت برای قربانیان جمهوری اسلامی و عدالت زیست محیطی را در نظر بگیرید. برای آزادی بجنگیم و بدانیم هر گروه، ناحیه، صنف و مجموعه‌ای صدایی دارد و باید حرف خود را بزند و دیگران باید بشنوند.

وی افزود: نوع حکومت آینده را باید به بعد از سرنگونی سپرد اما همه را به سکوت دعوت نکنیم. جامعه روشنفکری ایران را تحقیر نکنیم که سخن نگوییم و نقد نکند بلکه برعکس باید ناظران را دعوت کنیم که ببینند و بنویسند و سخن بگویند. درباره تاریخ معاصر ایران بیشتر بخوانیم.

اسماعیلیون گفت: احزاب را تقویت کنیم. فعالین سیاسی را ترغیب کنیم تا حزب تشکیل دهند و جریان های سیاسی اصلی را بسازند. عضویت در احزاب کار اشتباهی نیست. با بی اعتنایی به احزاب سیاسی، آنچه می‌خواهیم به دست نمی‌آید. درست است که اکنون چهره های مردمی و فعالان مدنی به کمک آمده باشند اما سیاست در آینده ایران متعلق به احزاب است.

وی افزود: پنج ماه زمان زیادی نیست. برای به ثمر رساندن خواسته ها باید ادامه داد. اگر بلافاصله بعد از یک تظاهرات بزرگ، سپاه را در فهرست گروه های تروریستی نگذاشتند، اصرار کنید، بر این درها بکوبید. بالاخره این درها گشوده می‌شوند.

اسماعیلیون گفت: قدرت اصلی از مردم می‌آید. ما حق خود را از کسی التماس نمی‌کنیم. هرجا لازم است حق را بگویید و نیاز به مصلحت اندیشی نیست. ما همه می دانیم که مردم ایران در برابر حکومتی ستمگر حق مطلق هستند. ما همه می‌دانیم غرب تا چه اندازه با قاتلین ما و قاتلین مردم ما مماشات کرده است؛ بگویید سپاه را در فهرست تروریستی بگذارند. بگویید سفرای حکومت فریب و دروغ را اخراج کنند. بگویید وابستگان به حکومت را اخراج کنند. بگویید در دستیابی به اینترنت آزاد به کمک ایرانیان بیایند. بگویید از همین دریچه های دیپلماسی که اصرار بر حفظش دارند، فقط آزادی زندانیان سیاسی را بخواهند.
به همه دنیا بگویید ما با کمک یا بدون کمک کشورهای دموکراتیک ما دیکتاتور را ساقط خواهیم کرد. هرگز شک نکنید که ایران به آزادی خواهد رسید و عدالت اجرا خواهد شد.

مسیح علینژاد نیز که صدایش گرفته بود، در یک سخنرانی کوتاه گفت: ما که سالها تنها جنگیده‌ایم، همه مان به جرم کرد بودن، بلوچ بودن، بهایی بودن، یهودی بودن، به جرم زن بودن، همجنسگرا بودن، انسان بودن، همه مان زیر سایه جمهوری اسلامی به اعدام محکوم هستیم. هنوز حکم اعدام ما امضا نشده است. ما اگر با هم نباشیم، یکی یکی کشته می‌شیم.

وی افزود: امروز آلمان دو دیپلمات جمهوری اسلامی را اخراج کرد. باید همه دیپلمات‌های جمهوری اسلامی و تروریست‌ها اخراج شوند. ما به تمام کشورهای غربی می‌گوییم جمهوری اسلامی دشمن دموکراسی است. پوتین در کنار خامنه‌ای رهبران جنگ طلب‌ترین رژیم های جهان هستند.

علی نژاد گفت: باید بر اصول‌مان پایبند باشیم. جمهوری اسلامی در دهه های گذشته ما را زخمی کردند و آنها از عدم اتحاد ما سوء استفاده کردند. ما باید متحد شویم. همه کسانی که دل در گرو ایران دارند، دشمن مشترک‌شان یک نفر است: خامنه‌ای.

وی در پایان گفت: ما ملت بزرگی هستیم. ما ملت متمدنی هستیم. الان وقتش است که تاریخ، تمدن و فرهنگ‌مان را به جامعه جهانی نشان بدهیم.

در روزهای اخیر شاهزاده رضا پهلوی به همراه حامد اسماعیلیون، مسیح علینژاد و نازنین بنیادی در سفر اروپایی سعی دارند توجه مقامات را به وضعیت ایران جلب کنند،، آنها چند هفته پیش یک نشست مشترک در دانشگاه جورج تاون واشنگتن برگزار کردند. آنها می‌گویند در حال تلاش هستند تا منشوری را برای «انقلاب ایران» آماده کنند.
 حامد اسماعلیون: دموکراسی یعنی حق حرف زدن اقلیت؛ در راهپیمایی‌ها صلح‌آمیز باشیم  مسیح علینژاد: همه محکوم به اعدامیم فقط جمهوری اسلامی حکم را اجرا نکرده است
+80
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  خانم علینژاد ، شما با اعتراف خودتان که در دانشگاه جورج توان به سراحت گفتید با گروه ویا سازمان نایاک اعلام وحدت کرده اید و از اعتلاف خودت و حامد اسماعیلیان با نایاک که با موسوی و جمهوری اسلامی در ارتباط هست را خودت با چنان افتخاری بیان کردی که نه تنها من بلکه میلیونها مبارز را براستی رنجاندید ، ولی ما ناامید نیستیم چرا چون تو را به عنوان یک فرد خاعن به وطن وبه ملت میشناسیم و همینطور پاسدار خاعن حامد اسماعیلیون را . زنده باد مردم مبارز ایران و مرگ بر تو و جمهوری اسلامی . زنده باد زن ، زندگی ، آزادی . زنده باد شاهزاده رضا پهلوی و زنده باد پرچم سه رنگ شیر و خورشید ایران
  18
  7
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  مدتهاست این مرد داغدیده و زحمتکش به حق نشان میدهد که مخالف رژیم است و فخرآور نسبت نایاک را به او میدهد
  5
  15
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  مسیح و حامد نایاکی برید خجالت بکشید ، تفی بر شرف سما و جمهوری اسلامی و نایاکیها ،. زنده باد ایران و ایرانی‌های مبارز ، زنده باد پرچم سه رنگ شیر و خورشید ، زنده باد زن زندگی آزادی ، زنده باد شاهزاده رضا پهلوی
  15
  11
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  خدا پشت و پناه شما عزیزان باشه که خستگی ناپذیر تلاش‌ به همبستگی میکنید
  5
  15
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  دقیفا ،با تجربه هایکه اروپاییان از حکومت تروراسلامی ایران دارند کمتر ریسک میکنند تا خود را در مقابل حکومت اسلامی قرار دهند همه دنیا شاهد گروگانگیری مداخله در امور کشورها به بهانه دفاع از مردم آن کشورها به بهانه های واهی ودر اصل گسترش ایدئولوژی سراسر مخرب وبی ثبلتی منطقه همه وهمه نشان از ترور پروری وتروریست حکومتی در تمام نقطه از جهانند واین برهیچکس پوشیده نیست و قدرتهای جهان دیر یا زود باید به ائتلافی برسند که جمهوری اسلامی را در همه عرصه ها بایکوت کنند مخصوصا از نظر اقتصادی که هماکنون کلید آن زده شده به امید ثبات وآینده ای روشن بعد از گذر از این حکومت اهریمنی.
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  در مدت کوتاهی حتی مردمی که در اعتراضات اخیر نبودن ( به علت بی پولی و فقر) به خیابانها خواهند ریخت. ما فاصله زیادی با این اتفاق نداریم ، رهبران گذار فعلی. باید به موازات پیگیری های جهانی و سیاسی از طریق. صاحب نظران و تی وی به مردم اموزش بدن که چگونه تو خیابانها دستگیر نشن ،اعتراضات نباید هر روزه باشه مردم خسته میشن کم میشن و قدرت دستگیری بالا میره. نود درصد بازداشت این ۱۸ هزار نفر از هفته دوم و سوم اتفاق افتاد چون جمعیت تحلیل رفت . هر بار نباید بیشتر از ۲-۳ روز طول بکشه. وقتی ۹۰ درصد جمعیت به خونه برگشتن بصورت گروهای کوچک به خیابان نیایید چون به راحتی شما رو دستکیر میکنن.
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  iran1 - آرلون، بلژیک
  دنیای امروز، دنیای زدوبنده و کار کردن با همدیگره، بهتره دیپلماسی مذاکره با غرب رو بجای جار زدن بدون کمک بقیه ما آخوندا رو سرنگون می کنیم یاد بگیرن، خود خمینیش هم بدون کمک غربی ها هیچ غلطی نمی تونست بکنه
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  شما نمی توانید تاریخ را ورق بزنید و کشوری را پیدا کنید که فقط با تکیه بر ملت خود بدون کمک کشوری خارجی دیکتاتوری را سرنگون کرده باشند یعنی چنین کشوری در تاریخ وجود ندارد تمام دیکتاتورها با کمک یک کشور خارجی ساقط شده اند اینکه بگویید بدون کمک کشور خارجی دیکتاتور را سرنگون میکنیم فقط خیال باطل است متاسفم که رک کینویسم ولی باید واقعیت را نوشت هرچند که تلخ باشد.
  9
  5
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  varied - ریزه، ترکیه
  دیوار برلین بدون هیچ دخالت حتا بدون یک برنامه از پیش تعیین شده اومد پایین. فقط با یک عامل ، حضور چند صد هزار نفری مردم. شما قدرت حضور یک جمعیت زیاد رو کاملا نادیده گرفتی‌. این اتفاقی‌ هست که کمتر از یک سال دیگه میفته ، نه بخاطر اتحاد مردم. نه بخاطر دانش سیاسی مردم یا غیره ، بلکه بخاطر فقر شدید ،بی‌ پولی‌ و. ورشکستگی کشور ، بهت قول میدم که حتا نبردی لازم نیست در بگیره. چون تمام دولتمردان با دیدن این همه جمعیت، ایران رو بلافاصله ترک می‌کنن. به نظرت وقتی‌ رئیس پادگان ، معاون رئیس فرار کردن ، سرباز وای میسته با مردم بجنگه؟. تمام ارگنها و سازمانها به راحتی‌ تسخیر می‌شه.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.