دو سناتور فرانسوی با شاهزاده رضا پهلوی در پاریس دیدار کردند

شاهزاده رضا پهلوی روز سه‌شنبه در سفری به پاریس با آندره والینی و ژاکلین اوستاش برینیو، دو سناتور فرانسوی، دیدار کرد.

آقای والینی پس از این دیدار با انتشار عکسی در حساب توئیتر خود نوشت: «باید از همه ابتکارات در حمایت از اعتراضات مردمی و احتمالا برای تسهیل سقوط دیکتاتوری آخوندها حمایت شود و فرانسه نیز باید در آن‌ها مشارکت داشته باشد».

این دیدار شاهزاده پهلوی پس از سخنرانی اخیر او در کنفرانس امنیتی مونیخ صورت گرفته است.

پیشتر امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه نیز با برخی از چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی دیدار کرده بود.

مسیح علی‌نژاد، فعال مدنی و سیاسی، در روز نخست کنفرانس امنیتی مونیخ، ویدئویی را از گفت‌وگوی کوتاه خود با رئیس‌جمهور فرانسه در حاشیه این کنفرانس منتشر کرد.

در آن ویدئو، مکرون ضمن استقبال از نشست اخیر مخالفان جمهوری اسلامی در دانشگاه جورج ‌تاون در واشینگتن اعلام کرد که به‌زودی با اعضای اپوزیسیون دیدار خواهد کرد و برای شنیدن خواسته‌های مردم ایران آماده است.

این اظهارات مکرون، خشم مقام‌های جمهوری اسلامی را برانگیخت.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ضمن انتقاد از رئیس‌جمهور فرانسه، چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی را «دلقک» خطاب کرد.
دیدار علی‌نژاد و اسماعیلیون با نمایندگان پارلمان ایتالیامسیح علینژاد و حامد اسماعیلیون، از چهره‌های شاخص مخالف جمهوری اسلامی با اعضای کمیسیون سیاست خارجی مجلس و سناتورهای ایتالیایی دیدار کردند.
 
گنجاندن سپاه در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا، اخراج سفرای جمهوری اسلامی از کشورهای عضو این اتحادیه، فشار بر حکومت ایران برای آزاد کردن زندانیان سیاسی و کمک به دسترسی مردم ایران به اینترنت آزاد" از جمله محورهای مورد بحث بود.
 
این دیدار یک روز پیش از گردهمایی مخالفان جمهوری اسلامی که قرار است روز چهارشنبه در شهر رم برگزار شود صورت گرفته است.
 
مسیح علی‌نژاد در توییت‌های خود تأکید کرده که "جهان نباید از جنایت‌های جمهوری اسلامی بگذرد."
+115
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  وزیر خارجه المان قطعا ملیونها یورو از سپاه پول گرفته. نیاز به هکرها هست که دست این حروم لقمه رو نشون بدن. المان یک دهه هست که بدجور فاسد و مافیایی شده. بعد سقوط رژیم باید کامل بایکوت بشه. نیمی بیشتری از دستگاهای شنود ایران از تلکوم المان. خریداری شد
  21
  43
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  انگار این نشست در آمریکا دارد آرام آرام نتیجه می‌‌دهد. فقط اگر مجاهدین از لگد زدن و گاز گرفتن دیگران دست بر دارند. رفتار این‌ها در مونیخ. تمام دنیا سخن عضو این نشست را گوش می‌‌دادند. مجاهدین لگد پرانی در خیابان . و چپی‌ها هم از خر شیطان پاهین و همکاری کنند. مگر دمکراسی نمی‌‌خواهید ؟ به خمینی وکالت دادید که برا شما دمکراسی بیاورد. به رضا پهلوی نمی‌‌دهید ؟ حکایت پزشگ کودکنان را شنیده ؟ جک نیست .جدا این را گفت. بعد از ۵۷ یک عده پزشگ کودکان را پیش امام بردند و گفتند این‌ها برای بیعت آمده. امام فرمودند. لاکن خوب است که شما کودکان را مدوا می‌‌کنید ولی بروید بیشتر درس بخوانید تا بزرگسالان را هم مدوا کنید. امام تصور داشت چون کودکان کوچکتر هستند پس پزشگ کودک درس کمتری باید بخواند. خوب این وکیل شما بود. نوبتی هم باشد نوبت دیگران. اگر نتوانست باشد دوباره خلق مستضعف .ملت محروم فلسطین.
  10
  44
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  این اروپایی ها هم مثل اخوندها فقط حرف مفت میزنن به وقتش که میرسه هیچ غلطی نمیکنن
  2
  11
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  حظرت زرتشت ,جهت یاد آوری نظام پادشاهی و سلسله پهلوی 44 سال پیش منقرض شده و جمهوری سر کار آمده . به چه دلیل باید به نماینده نظامی دیکتاتوری که منقرض شده و به تاریخ پیوسته وکالت داد . چرا نباید به نظامی مدرن و دموکراتیک که متناسب جامعه امروزی است وکالت داد ؟ ترس شما از حکومتی که بر مبنای حقوق بشر و دموکراسی بنا بشود چیست؟ لطفا از دوران صفوی و قاجار باز خونی نفرما .به سال 1401 بنگر .
  14
  4
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.