حکم ۱۸ سال حبس برای فاطمه سپهری، از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای خامنه‌ای

 فاطمه سپهریرادیو فردا: فاطمه سپهری، از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، در تماس کوتاهی که با خانواده خود داشت، اعلام کرد که از سوی دادگاه انقلاب به مجموعا «۱۸ سال زندان» محکوم شده است.

اصغر سپهری برادر این زندانی سیاسی روز سه‌شنبه دوم اسفند در حساب توئیتری خود نوشت در این تماس تلفنی، خواهرش خبر داد که این حکم از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب به ریاست قاضی منصوری صادر شده است.

آقای سپهری بر اساس گفته‌های خواهرش اضافه کرد که این حکم شامل «۱۰ سال برای تبلیغ علیه نظام، پنج سال برای همکاری با دول متخاصم، دو سال برای توهین به خمینی و خامنه‌ای و یک سال برای یک اتهام دیگر (احتمالا برای تجمع و تبانی علیه امنیت داخلی کشور)» است.

صدور این حکم در حالی است که در روزهای اخیر، جمهوری اسلامی تبلیغات گسترده‌ای را درباره آزادی برخی از زندانیان سیاسی به راه انداخته است.

اصغر سپهری پیشتر با انتشار تصویری از یک حکم قضایی علیه خواهرش اعلام کرده بود که شعبه ۱۴۲ به ریاست قاضی عرب، این زندانی سیاسی را به یک سال زندان و ۲۰میلیون تومان جریمه برای اتهام «نشر اکاذیب» محکوم کرده است.

بر اساس آن حکم، خانم سپهری به «توهین» به روح‌الله خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، و «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به‌وسیله سامانه‌های مخابراتی، همکاری با دول متخاصم علیه جمهوری اسلامی ایران، اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام و به‌نفع گروه‌های مخالف نظام» متهم شده بود.

فاطمه سپهری، کنشگر سیاسی، فعال حقوق بشر، دموکراسی‌خواه و زندانی سیاسی از جمله امضاکنندگان نامه درخواست استعفای رهبر جمهوری اسلامی است.

او روز ۳۰ شهریور امسال و در ابتدای اعتراضات سراسری ایران توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شد.

این فعال سیاسی پیشتر نیز در سال ۹۸ در حالی که در یک تجمع اعتراضی مقابل دادگستری مشهد شرکت کرده بود، بازداشت شد و پس از حدود ۹ ماه آزاد شد.

این بازداشت پس از آن صورت گرفت که خانم سپهری به همراه ۱۳ نفر از فعالان زن نامه‌ای را امضا و منتشر کرد و در آن با انتقادات گسترده از دوران حکومت‌ رهبر جمهوری اسلامی، خواستار «استعفای خامنه‌ای» و «گذار از جمهوری اسلامی» شد.
+7
رأی دهید
-98

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان

  لعنت بر تک تک شماها که ازین حکومت اهریمن پشتیبانی میکنید. این خانم محترم که هیچگونه رفتار و کردار و گفتار ناشایست و زشتی مثل شما بی وجودها و بی شرفها ازش سر نزده چطور تونستین بعد ازین همه سختی و مشقت و گرفتاری که براش درست کردین حکم ۱۸ سال زندان بهش بدین؟ روز حسابرسی مردم با شما نزدیک و نزدیکتر میشه. بترسید از اون روز
  3
  69
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این احکام فقط برای مصرف داخلیه. که القا کنه که ما تا ١٨ سال دیگه هم هستیم. بدبختها! فاتحه اتون خونده است در آینده نزدیک
  3
  22
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان
  دوست عزیز میدونم ناراحتید همه ما ناراحتیم ولی یک نکته است اگر برای یک بیماری افراد به شما میگویند بروید دکتر متخصص بعد شما تو دهن آنها میزنید و میگویید خودم قرص میخورم و هیچیم نیست نتیجتا تا آنجا کارتان پیش خواهد رفت تا روزی ۵۰ قرص بخورید و نهایتا خود را بکشید حکایت ج ا اینگونه است. برای این خانم همه ما غمگینیم اما ج ا دارد خودکشی میکند دیگر تخریب آن درونی شده یعنی حتی اگر به آن کار هم نداشته باشید خود را نابود خواهد کرد (قبلا اینگونه نبود)‌ آرام بنشینید و نادانیش را با لذت نظاره کنید یک تیپا میخواهد.
  6
  18
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.