نوزاد مشهور زلزله سوریه به فرزند خواندگی گرفته شد

خلیل السوادی، شوهر خواهر افرا که او را به بیمارستانی در عفرین رساند می‌گوید «او اکنون یکی از فرزندان من است»بی بی سی: عمه و شوهرعمه نوزاد دختری که در زلزله شمال‌غرب سوریه از زیر آوار بیرون کشیده شده و تنها عضو بازمانده خانواده‌ خود بود، او را به فرزندخواندگی پذیرفت.

هزاران نفر از سراسر جهان اعلام آمادگی کرده‌اند تا نوزادی را که در زلزله شمال‌غرب سوریه از زیر آوار بیرون کشیده شده به فرزندی قبول کنند.

او پس از آزمایش دی‌ان‌ای که نشان داد عمه‌اش یکی از اقوام خونی است، از بیمارستان مرخص شد.

هنگامی که این نوزاد دختر از زیر آوار بیرون کشیده شد هنوز با بند ناف به مادرش وصل بود. امدادگران او را آیه نام داده‌اند که به معنی معجزه است.

پزشکان اعلام کردند او وضعیت سلامت او خوب است.

این نوزاد اکنون به نام مادرش «افرا» نامگذاری شد.

مادر، پدر و هر چهار خواهر و برادر او در زمین‌لرزه شهر جندیرس جان خود را از دست دادند. این شهر در کنترل مخالفان دولت بشار و در نزدیکی مرز ترکیه است.

این نوزاد در حالی به بیمارستان رسید که بدنش کبود و زخمی بود. بنا بر گزارش ها، او حدود ۱۰ ساعت زیر ساختمان بود.

اندکی پس از زلزله ترکیه و سوریه ویدئویی از نجات او در شبکه های اجتماعی پخش شد.

ویدیوهای نجات آیه که به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده مردی را نشان می‌دهد که نوزادی پوشیده از گرد و خاک را که از زیر آوار یک ساختمان ویران بیرون کشیده شده، در آغوش دارد.

خلیل السوادی، شوهر خواهر افرا که او را به بیمارستانی در عفرین رساند می‌گوید «او اکنون یکی از فرزندان من است.»

اکنون اعضای فامیل این نوزاد که او را به خانه خود بردند می‌گویند که بهترین مکان برای «افرا» خانواده خود اوست، هرچند شرایط آنها سخت باشد.

خانه آقای سوادی و همسرش هالا نیز در زلزله ویران شد و آنها در کنار دیگر اعضای فامیل خود اقامت دارند.

تخمین زده می‌شود که ۹۰ درصد از شهر جندیرس ویران شده باشد.

امدادگران گروه کلاه سفیدها، که بیش از یک دهه در طول جنگ داخلی سوریه مردم غیرنظامی را از زیر آوار ساختمان‌های بمباران شده بیرون می‌کشیدند و با این نوع عملیات آشنایی دارند، از معدود کسانی هستند که به مردم جندیرس کمک کردند.
+46
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.