شاهزاده رضا پهلوی: اروپا نمی‌تواند شعار حمایت از حقوق بشر بدهد و سپاه را تحریم نکند

ایندیپندنت فارسی: نشریه پولیتیکو ضمن اشاره به اتحادی که میان شاهزاده رضا پهلوی با گروهی از چهره‌های شاخص اپوزیسیون ایرانی علیه نظام جمهوری اسلامی در ایران شکل گرفته است، در گفت‌وگویی مشترک با روزنامه آلمانی ولت، درباره منشور آینده ایران دمکراتیک با او گفت‌وگو کرده است.

شاهزاده رضا پهلوی که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده است، گفت خوشحال است که پس از ۴۳ سال، جهان برای نخستین بار با افرادی گفت‌وگو می‌کند که نماینده واقعی جایگزین این رژیم‌اند. او گفت که الگو عوض شده است، و این را در رفتار کشورهای جهان، از جمله آلمان، می‌توان دید.

در نشست مونیخ، مسیح علینژاد و نازنین بنیادی نیز حضور دارند. برای اولین بار، مقام‌های جمهوری اسلامی ایران به این نشست مهم بین‌المللی دعوت نشده‌اند.

شاهزاده رضا پهلوی گفت‌: «حرف ما این است که همه چیز بسته به این رژیم است؛ خواه تهدید اتمی، تروریسم و حمله پهپادهای ساخت ایران باشد، و خواه موج پناهجویانی که به اروپا سرازیر می‌شوند.»

او همچنین گفت که در صورت سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی در ایران، اروپا می‌تواند گاز مورد نیاز خود را از ایران تامین کند و نگران تهدیدهای پوتین نباشد. او تاکید کرد که همه این‌ها به پیروزی مخالفان نظام جمهوری اسلامی در این نبرد بستگی دارد.

شاهزاده رضا پهلوی درباره حمایت غرب از اپوزیسیون ایرانی، گفت که قدم بعدی می‌تواند هدف قرار دادن سپاه پاسداران و افراد خاص و سرمایه‌هایشان در خارج از کشور، ارائه دسترسی به اینترنت به مردم ایران، و ایجاد صندوقی برای حمایت از کارگران اعتصاب‌کننده‌ در داخل کشور باشد. او گفت که این سریع‌ترین راه برای فلج‌ کردن نظام حاکم بر ایران است.

شاهزاده رضا پهلوی گفت برای کمک مالی به [معترضان] ایران، می‌توان از سرمایه‌های مسدودشده جمهوری اسلامی که در واقع متعلق به مردم ایران است، بهره برد. او گفت: «ما از آلمان نمی‌خواهیم به مردم ایران پول بدهد. بدون شک راه‌هایی برای در نظر گرفتن برخی استثناها برای تحریم و ارسال این پول به مردم، و نه به دیکتاتور، موجود است.»

درباره تعلل اروپا در گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، شاهزاده رضا پهلوی گفت: «دوست اسپانیایی ما (جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) در این زمینه همکاری زیادی نمی‌کند. باید راهی قانونی برای این کار باشد و ما این توقع را داریم.» او سپاه پاسداران را «یک مافیای قانونی‌» توصیف کرد و گفت که سپاه «نه‌تنها اقتصاد را تحت کنترل دارد، بلکه یک ابزار شبه‌نظامی و ستون فقرات رهبری جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی تانک، سرباز و مهمات را نه‌ برای جنگ با دشمن خارجی، بلکه برای کشتن مردم ایران، اعزام می‌کند.»

شاهزاده رضا پهلوی، بر اساس این واقعیت، استدلال کرد که «اتحادیه اروپا نمی‌تواند شعار حمایت از حقوق بشر بدهد و در عین حال، بزرگ‌ترین بازوی سرکوب را تحریم نکند».

شاهزاده رضا پهلوی گفت که سطح ارشد سپاه پاسداران مانند «پولیت‌بورو» (هیات اجرایی کمیته مرکزی حزب کمونیست در شوروی سابق) است: «آنان از تسلط مالی و فساد سود می‌برند، اما این سود به سطوح پایینی نمی‌رسد». او گفت که بسیاری از اعضای سپاه و ارتش به [همراهی با] مردم معترض تمایل دارند، اما باید تصویر شفافی از نقش مهمی که می‌توانند در دوران گذار ایفا کنند، داشته باشند. ما برای گذار به دوران قانون و نظم به آنان نیاز داریم، اما در این راه پیش از هر چیز، آنان باید بدانند که جهان حامی تغییر است.»

 شاهزاده رضا پهلوی گفت که تدوین منشور دوران گذار تا ۹۵ درصد تکمیل شده است و تاکید کرد که پیش از اعلام آن، نخست باید به تایید افراد داخل ایران برسد. او «آزادی، مشارکت و کرامت انسانی» را ارکان این منشور دانست.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین خطاب به غرب گفت که بهترین راه از بین بردن خطر برنامه هسته‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران، حذف آن است. او با تاکید بر غیرقابل‌اعتماد بودن نظام جمهوری اسلامی، گفت که در دوران دولت اوباما در آمریکا «شاهد آزاد شدن پول‌های متعلق به ایران بودیم که به جای مصرف در خدمت منافع کشور، به نیروهایی در لبنان و سوریه سرازیر شد. وقت تنگ است و الان فرصتی است تا با خود مردم ایران، یک بار برای همیشه، به این مشکل پایان دهیم.
+251
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  شاهزاده، بعضی از ما، ماه ها یا شاید سال ها پیش فهمیده بودیم که این ها همشون با همن. کشور و دولت مجزا وجود نداره و همرو گذاشتن سر کار. شعار میدن و نقش بازی میکنن. همشون بازیگرن. تصمیم ها جای دیگه گرفته میشه. در واقع نظم نوین جهانی سال ها پیش اجرا شده. دولت واحد. باور کنید دارن بهمون میخندن. تو صورتمون نگاه میکنن میگن محکوم میکنیم از اونور میگن نه اونقدر ها هم سپاه بد نیست.
  8
  93
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  رضا جان داداش ، شما که خودت واردی ، تو این روزگار بی در و پیکر ، همه دولت‌ها ، خصوصاً دوول غربی شعارهای زیبا و پُر طمطراق حقوق بشر ، دموکراسی و تساوی و برابری حقوق زن و مرد وووو زیاد قرقره میکنند ، ولی وقتی پای منافع که پیش بیاد ، همه این شعارها پشم و آبکی میشه !
  24
  94
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  amiryousef - ملبورن ، استرالیا
  متاسفانه دولتهای اروپایی‌ عملا دارن از آخوند‌ها طرفداری می‌کنن با راه پیمایی ملیونی ایرانیان عملا اروپا نشون داد زور نزنید ما کاری نخوایم کرد پیشهاد این حقیر تنها یک راه باقی‌ داریم ۱۰۰ نفر از ملیونها ایرانی‌ در خارج از کشور از جان گذشته برای وطن میخواهیم با آتیش زدن مجالس اروپا نشون بدن ما هرجای دنیا هستیم ، ما داریم زمان از دست میدیم من بارها همینجا در اخبارها نظر دادم و همیشه هم هم نظرم همین بود دوستان دولتهای ارپیی به دونبال جنگ جهانی‌ سوم هستن و متاسفانه به جرات می‌تونم بگم ایران مثل جنگ جهانی دوم به اشغال متفقین خواهد افتاد این دقیقا خسته اروپا هست پس ما نباید اجازه بدیم این اتفاق بیفته من به شخص نه سنا اجازه این کماندو بازی رو میده و نه نزدیک اروپا هستم وألا خودم شروع کننده نظرم بودم فقط باید آتیش زد حتا داخل ایران هم با آتیش زدن موافق هستم نه تظاهرات ما به نقطه پایان رسیدیم پس سیاه سفید بی‌ معنا شده
  7
  16
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران
  مبارزات مردم ایران با خونخوار ترین و کثیف ترین حکومت جهان از ایرانیان مردمی انقلابی، با سواد و شجاع ساخته است و باعث این خواهد شد که آینده‌ای بهتر و روشنتری داشته باشیم
  16
  25
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  آریتما - استکهلم، سوئد

  این آدم ۱۰ درصد طرفدار نداره، نه کورد، نه تورک، نه بلوچ، نه گیلک، نه تالشی، نه عرب، نه مازنی و نه ۹۰٪ از فارس ها ایشون قبول ندارند، پول دزدیده یک شبکه مثل منو تو زده و ۲۴ تبلیغات خودشو میکنه و جواب افرادی مثل عرب نیا رو نمیده و درست طرفداراش مثل خزب‌اللهی به مردم حمله می‌کنند، بعد رفته اون بالا نشسته و می‌خواد برای مردم دمکراسی بیاره😂😂😂😂 نمی‌دونم واقعا چی بگم، دیگه شما مارو سانسور نکنید، ممنون🙏
  49
  19
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  کدوم موانع حقوقی؟)) خر خودتونید؟)) اگر هم کمکی می‌کردید جای شک بود. نه ،این شما هستید که بعد باید با حکومت و دولت منتخب مردم کنار بیاید و التماس کنید. من نمی‌فهمم چرا بعضی از این اپوزیسیون ها میرن دست به دامن کشورهایی میشن که عامل بدبختی ایران هستن؟بهتر هست درک کنیم ،ما خودمون هستیم و خودمون و خیلی راحت میتونیم این مادر به خطا هارو از بین ببریم. اما دوستان اینها به زودی مجبورمیشن که با مردم ایران کنار بیان. البته در نظر داشته باشیم که در آینده ای نزدیک واسه ایران خواب هایی دیدن که تیتر ۱ دنیا میشه ولی در نهایت پیروزی از آن مردم آزادیخواه ایران خواهد بود و این آخوند ها،آقازاده ها و سپاهی ها اگر تا یخ رو خوب بخونن حساب کار دستشون میاد،بعنوان مثال بعد از پایان جنگ جهانی دوم یهودی های قسم خورده تک تک ژنرال های آلمانی رو توی تموم نقاط دنیا پیدا میکردن و به بدترین شکل ممکن میکشتن و همین بلا هم به زودی به سر اینها میاد. پیروز و پاینده ایران
  7
  22
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  وقتی جوزف بورل میگه ما مدرکی نداریم که ثابت کنه سپاه تروریسته انگار داره میگه که ما اروپایی ها بودیم که صدها نفر از اپوزیسیون ایران را در خارج ترور کردیم نه سپاه و دارودسته اش!! باید دید اسرائیل چه عکس العملی نشان میده در قبال یک چنین ادعای مسخره ای کشوری که بارها توسط عوامل سپاه مورد هجوم واقع شده
  15
  29
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  elnazpishu - لندن، انگلستان
  همه یاری کنند ملت میخواد انقلاب داری کنه. اخه ملتی که بخواد انقلاب کنه چه نیازی به این الم شنگه داره؟ . همگی تشریف ببرید تو خیابون نظام ظرف یک هفته سقوط میکنه. بنشینید توی خونه تا ابد هم تغییر نمیکنه
  6
  15
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  رضا دماغ زنت و اون یارو دوست پسر فرانسوی چطوره، خوب جفتک میندازن به هم 🤣🤣🤣😅
  49
  21
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  آقا یکی به ما بگه این دماغ دراز بی غیرت توسط کی شاهزاده شده، کسی به این رای داده؟ پدر و پدر بزرگ ایشون توسط مردم ایران انتخاب شده؟ خدایی کی اینها رو به سلطنت رسیده؟ حرف چرند و شعار نویسی الکی نکنید سوال من این است اینها توسط کی و چه کسی و چه سالی انتخاب شدن؟
  49
  20
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  میدانیم که دولتها دنبال منافع شخصی میباشند .. ولی نباید نا امید شد و باید به اعتراضات ادامه داد به امید آزادی ایران از زنجیر اسارت حکومت ولایتی
  5
  24
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  hitman01 - استوکهلم، سوئد
  آره بشین تا تحریم کنن تا تو بیای. این‌از اتحادیه اروپا که سپاه رو تحریم نکرد اون هم از انگلیس که ایران اینترنشنال رو انداخت بیرون‌. امیدوارم مردنم به امید این و غربی ها نرن خیابون جون خودشون رو از دست بدن‌. این که معلوم دنبال ارث پدرش اروپایی ها هم فقط دنبال منافع خودشون هستن. مثلا عربستان یک روز ۸۰ نفر رو گردن زد ولی چون با غرب دوست بود یک صدا از کسی در نیومد.
  28
  13
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  کی تورو انتخاب کرد که سوال های گنده تر از دهنت بپرسی؟
  18
  28
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد

  آقای پهلوی: فراموش مکن! که ج.ا. گاو شیرده ایه که بیشترین نفع را برای غرب و امریکا به همراه داشته. باعث شده تا غرب بیشترین سلاح های جنگی و نظامی را به اعراب و اسراییل و کشورهای منطقه بفروشد, و بزرگترین پایگاه های نظامی را در این کشورها افتتاح بکند. بنابر این نباید به اینگونه آلترناتیوها زیاد دل بست! مگر نمونه این دل وابستگی در زمان پدرتان را بیاد ندارید؟ که چگونه این کشورها تا چند ماه قبل از سقوط و فرار، برایش فرش قرمز پهن کردند. ولی موقع فرار پروازش را به روی آسمان کشور خود هم بستند. حتی به اصول انسانی پایبند نشدند، و از مداوایش هم خود داری کردند. بنابراین تمام تخم مرغها را زیر این مرغ کُرچ مگذار، چون تا حالا این ماکیان خیلی از این تخم مرغها را شکسته و تبدیل به جوجه نشده اند.
  9
  29
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  تو که نه سر پیازی و ته پیاز و فقط یه مزدور بی جیره مواجب ساندیسخوری اینطور به هول و ولا افتادی ! اسم رضا پهلوی کک انداخته تو جونت و اینطور مثل جیرجیرک بالا و پائین میپری مزخرفات بلغور و جیرجیر میکنی ! حالا ببین اربابات به چه دریوزگی افتادن و چه وحشتی تمام وجود منحوسشون رو فرا گرفته که شب و روز بیچاره ها خواب به چشمشون نمیاد !! عجب سوزشی انداخته به اونجاتون که با یخ هم آروم نمیشه !!
  11
  24
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  آریتما - استکهلم، سوئد
  فکر کنم اگر به تظاهرات خیابانی ایرانیان خارج نگاه بکنی متوجه میشی که طرفداران پهلوی چه تعداد هستند!! درثانی اون 90 درصدی که طرفدار ایشون نیستند پس چرا هیچ کاری نمیکنند؟ و نماینده ای به جای شاهزاده نمیفرستند تا با سیاستمداران اروپایی و آمریکایی گفتگو کنند؟ یا منفعل هستند که کاری نمیکنند یا وجود ندارند و تو فکر میکنی 90 درصد هستند!!
  17
  24
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Reza222 - سیدنی، استرالیا
  آریتما - استکهلم، سوئد
  حالا تو یکی رو به مردم ایران معرفی کن که بیش از 10 نفر طرفدار داره ، نمایندتو بگو کیه شاید ما هم طرفدارش شدیم
  13
  21
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  این شاهزاده نیست این مرد پسر شاه سابق دزد و فراری سابق ایران است
  21
  16
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  sahandogli - لندن، انگلستان
  برو جفنگیاتت رو واسه اردوغان بنویس
  13
  18
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان
  آقا ، جیمى کارتر که زنده ست فرح دیبا هم که زنده ست یه آزمایش ژنتیک بدن و شفاف سازى کنن ، چه اشکالى داره ، خب میخوایم بفهمیم این اصلن شاهزاده ست یا کارتر زاده ؟ سؤاله دیگه
  14
  3
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  millionaire - منچستر، انگلستان
  همکامنتی: بنظر من زاویه گرفتن و دوری از واقعیتها، شیب رفاقت با تهمت و افترا و دروغ را در فرد خاطی سرعت می بخشد. شما نظر بنده را راجع به نظام پهلوی بخوبی میدانی! چه بهتر بیایم منطقی منتقد یکدیگر باشیم! ولی برای بدر کردن حریف, نباید تمام ضوابط ها را له بکنیم. حمل بر دخالت نشه، ولی این تهمت شما پسندیده و معقول نیست! با احترام
  8
  2
  ‌چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  چشم ، اونها هر چى از دهنشون در اومده همیشه به من و شما گفتن ، ولى ما ! چشم نمیگیم ، گر فراق بنده از بد بندگیست / چون تو با بد بدکنى پس فرق چیست ، ولی یادمه یه بار لیست کردى توهینهایى که بهتون کردن رو ، من هم اگه لیست کنم توهینهایى که این شاه لله ى ها کردن خواهید دید که چندین برابره ، ولى باز هم چشم ، بالاخره ایشون شاهزادهست و ما افراد عادى ما فحش بخوریم ایرادى نداره ولی ایشون واااااااااامصیبتا وا اسلااااااااااما زبونم لال زبونم لال توهین به قبله عالم ؟! وااااااااااااااى
  8
  1
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  millionaire - منچستر، انگلستان
  محترم: همانطور که عرض کردم قصد دخالت نداشتم. بنده نه به شاهش اعتقادی دارم و نه به شاهزاده اش! من ایشان را بنام رضا پهلوی میشناسم. بنده نظرم براین است که فحاشی از طرف هواداران پهلوی را ، باید به فال نیک گرفت. چون هرچه دریدگی و فحاشی و پاچه بگیری بیشتری بکنند، بیشتر تابلو و شناخته می شوند! سپاس
  9
  0
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اختراما : ممکن است . 1/ که شما یک الترناتیو دیگری با این شرایط موجود ایران معرفی کنی .2/ در ضمن چرا حقایق را همانند جمهوری ولایتی پنهان میکنی در هر شرایطی ایشان شاهزاده نامیده میشود چه بخواهیم و چه نخواهیم و ایشان مسئول کارهای خودش میباشد و مسئو لیتی در قبال گذشته ندارند اگر هم پدرش دزدی کرده در قبال خدمات شایان توجه او ارزشی ندارد مقایسه کن ایران را در دو زمان وقتی شاه شد با وقتی که بر کنار گردید .
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  دوست من ببخشید دخالت میکنم چون بارها این سؤاله آلترناتیو دیگه اى نیست مطرح شده اجازه میخوام بگم که دقیقن به همین دلیل ما به ایشان وکالت نمیدهیم ، چون ایشون شاهزاده ست و احتمال شاه شدنش هست و بنا به گفته خود شما قحطى آلترناتیوه بعد از این شاه کى جانشینش بشه و آیا اون جانشین همینقدر لایق خواهد بود ؟ و اگر رئیس جمهور هم بشه بعد از چهارسال که دوره ریاست جمهوریشان تمام شد ما چه کنیم ؟ باز سناریو نطفه مقدس پرستان و کمبود آلترناتیو؟ البته بعید میدونم که این شاه الله ى ها براى فقط چهار سال انقدر خودشونو جر بدن و میدن
  9
  2
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  اینکه باید با غربی‌ها چونه بزنیم که سپاه رو در لیست سازمان‌های تروریستی قرار بدن یا نمایندگانشون حجاب رو نرمالایز نکنند، فقط بدبختی ما ایرانی‌هاست. نمیگم بدترین بدبختیه، ولی مختص ماست. بقیه کشورها این نوع خاص از بدبختی رو تجربه نکردن. تو پکیج جدید تسلیحاتی که میخوان بفرستن اوکراین یه بمب بالدار هست، که یعنی وقتی رها شد بالش باز میشه مثل گلایدر سر میخوره تو هوا و اینجوری میشه از فاصله دورتر رهاش کرد و در رفت. اگه ارتفاعش کافی باشه، از ۷۵ کیلومتر دورتر از هدف میشه رهاش کرد. مثل اینه که آبیک رهاش کنی، تجریش بخوره زمین. یعنی غیر از کریمه تو بقیه جاهای اشغال شده هرچیزی رو میشه باش زد. اف۱۶ رو هم اگه این پا اون پا می‌کنند برای اینه که میگن باید اول پدافند رو ردیف کرد بعد پرنده تهاجمی فرستاد. یک سال پیش همه اینا تخیلی حساب میشد. هرچی که میفرستند با اینکه با نیاز روز آداپته میشه، از قبل طراحی‌شده‌ست، طوری که انگار بخشی از یک سریاله. از پهپادهای جیبی سوئیچ‌بلید شروع کردند و رسیدن به اینجا. فارغ از نتیجه جنگ، شاید یه روزی کل این برنامه به عنوان محتوای درسی تو دانشکده‌های نظامی آموزش داده بشه.
  0
  0
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  . دولت‌های این‌ها فقط در برابر مطالبات ما حالت ریتارد و منگل به خودشون می‌گیرن. در برابر اون چیزی که جزء برنامه‌شونه، میتونند مثل یک یوزپلنگ تیز عمل کنند. ما جزء برنامه‌شون نیستیم. کل ایران جزء برنامه‌شون نیست. حتی اهمیت نمیدن که توی ایرانی ازشون ناامید بشی. متأسفانه مردم هنوز متوجه این واقعیت نشدن: براشون اهمیت نداره که بفهمید طرف شما نیستند!. ___.
  0
  0
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.