زهرا گیتی نژاد، تعداد زیادی از مدارس خیرساز در فهرست املاک قابل فروش گذاشته شده


مدیرعامل یک موسسه خیریه می‌گوید دولت ابراهیم رییسی در چارچوب «طرح مولدسازی دارایی‌های دولتی»، تعداد زیادی از مدارس خیرساز را در فهرست املاک قابل فروش گذاشته است که این مسیله جای تعجب دارد.

زهرا گیتی، مدیرعامل موسسه «مهرگیتی»، در ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، می‌گوید ۷۰ درصد مدارس توسط خیرین ساخته می‌شود و ان‌ها وقت و مال خود را صرف بچه‌های این سرزمین می‌کنند و مسیول کسری بودجه دولت نیستند.

او افزود: وقتی خیرین با این مسیله مواجه می‌شوند که مدارس‌شان در فهرست فروش قرار گرفته است، اعتمادشان سلب خواهد شد.

خانم گیتی از رییس سازمان نوسازی مدارس کشور و وزیر اموزش پرورش خواست تا واضح و شفاف در مورد این فهرست صحبت کنند تا ما بتوانیم جواب قانع‌کننده‌ای به خیرین خود بدهیم.

طرح «مولدسازی دارایی‌های دولت» که به گفته مدافعانش، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی از ان حمایت می‌کند، قرار است زیر نظر یک «هییت عالی» متشکل از هفت عضو اجرا شود.

این هییت که «مصونیت قضایی» دارد، قرار است اموال دولتی را که مازاد تشخیص می‌دهند، قیمت‌گذاری کرده و به فروش برسانند. این در حالی است که سازمان خصوصی در فهرستی که منتشر کرده، مدارس خیرساز را نیز به عنوان اموال دولتی در نظر گرفته و بسیاری از ان‌ها را برای فروش گذاشته است.
 
+37
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  این مدارس برای رد گم کنیه، لقمه های چرب و نرم را وقتی رد کردند، بعداً میفهمیم.
  1
  4
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.