نهادی در جمهوری اسلامی، هزار متر زمین با ارزش رابه عامل حمله به سلمان رشدی اهدا کرد

 سلمان رشدی به‌دنبال حمله هادی مطر یک چشم خود را از دست دادرادیو فردا: یک نهاد جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه اول اسفند از یک جایزه بزرگ مالی که برای هادی مطر، مهاجم آمریکایی عامل حمله به سلمان رشدی، نویسنده کتاب «آیات شیطانی»، در نظرگرفته است، رونمایی کرد.

دبیرخانه نهادی که خود را «شبکه مردمی اجرای فتوای روح‌الله خمینی» در «مهدورالدم» نامیدن سلمان رشدی می‌نامد، اعلام کرد که یک‌هزار متر «زمین باارزش» به هادی مطر اهدا می‌کند.

این نهاد دینی نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی، حمله هادی مطر به سلمان رشدی را «اقدام شجاعانه جوان آمریکایی در جهت اجرای یک حکم تاریخی» نامید.

به گزارش رسانه‌های جمهوری اسلامی، نهاد یادشده افزوده است که «همین مقدار زمین» نیز تحویل کسانی خواهد شد که سرانجام جان سلمان رشدی را بگیرند.

هادی مطر ۲۴ ساله، زاده نیویورک از والدینی لبنانی‌الاصل، تابستان امسال زمانی که سلمان رشدی ۷۵ ساله خود را برای یک سخنرانی در نیویورک آماده می‌کرد، با پریدن به روی صحنه در برابر چشمان حاضران در سالن، ضربات پیاپی چاقو را به گردن، چشم و دست این نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل وارد کرد.

سلمان رشدی دو هفته پیش در نخستین گفت‌وگوی رسانه‌ای با نشریه نیویورکر گفت که حال‌ و روزش به نسبت حمله جدی که به او شد، «بد نیست»، احساس خوشبختی می‌کند، فکر می‌کند مردم بیشتر او را دوست دارند و در حال تفکر برای نوشتن کتابی در زمینه سوءقصد به جان خود است.

سلمان رشدی در همین حال، یک چشم خود را از دست داده و در حال بازپروری دستانش برای نگارش است.

آخوندی به نام محمداسماعیل زارعی، که رسانه‌های ایران او را مسئول دبیرخانه شبکه مردمی اجرای فتوای قتل رشدی معرفی کردند، ضمن اعلام جایزه برای هادی مطر، افزود: «ما معتقد هستیم که این حکم باید در هر شرایطی اجرایی شود».

زارعی گفت: «ما همه توان خود را برای اجرای این حکم به کار خواهیم گرفت».

نهادهای متعدد جمهوری اسلامی در گذشته نیز جوایز کلان مالی برای کسی که بتواند سلمان رشدی را بکشد، تعیین کرده بودند.

هر چند هادی مطر دست‌کم تا دهه‌ها بعد باید در زندان آمریکا باشد، اما اقدام نهادهای دینی حکومت جمهوری اسلامی در تعیین جایزه کلان برای ضارب، نشان دیگری از حمایت عملی تهران از این نوع رفتارهای مغایر با ارزش‌های جهانی حقوق انسانی است.
+8
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  منی که هفت جد و آبادم مال اون خاک و آبه یک سانتیمتر زمین تو ایران ندارم و آواره در غربتم.اونوقت این بی ناموسها خاک سرزمینم رو میبخشن به تروریست‌ها.
  1
  11
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  لبنانیهای شیعه خجالتی نمیکشان شدن مزدور و تروریست نظام پست اخوندی؟
  0
  11
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.