کوسه ۶ متری سر ماهیگیر مکزیکی را قطع کرد

العربیه: در اولین حمله مرگبار کوسه‌ای امسال که در سرتاسر جهان گزارش شده، یک کوسه سفید بزرگ شش متری به ماهیگیر غواص مکزیکی حمله کرده و در یک حرکت سر او را از بدن جدا کرده است.

به گزارش روزنامه «بیزنس اینسایدر»، این حادثه روز 5 ژانویه در خلیج توباری در سواحل مکزیک اتفاق افتاد، و حین آن کوسه به مانوئل لوپز، غواصی که کارش جمع‌آوری صدف خوراکی از اعماق آب بود، حمله کرد.
خوزه برنال، سخنگوی ماهیگیران منطقه در این باره به مطبوعات گفت که کوسه با سرعت زیاد به مانوئل حمله کرد و در یک حرکت سر او را قطع کرد و شانه‌هایش را گاز گرفت.

به گفته وی، مقامات محلی پیشتر درباره خطر کوسه‌ها هشدار داده بودند، و به همین دلیل هم بیشتر غواصان در روزهای منتهی به حمله از ورود به آب خودداری می‌کردند.

با این وجود، از آنجایی که لوپز تنگدست بود و به درآمد برای گذران زندگی نیاز داشت، خطر کرد و به آب زد تا صدف خوراکی برای فروش جمع کند. نوع صدفی که او برای جمع کردنش رفته بود، در عمق هجده متری آب زندگی می‌کند و رسیدن به آن سر و صدایی ایجاد می‌کند که می‌تواند کوسه‌های مهاجم را به خود جلب کند.

در راستای این حمله و حملات مشابه، برخی زیست‌شناسان محلی به غواصان توصیه کرده‌اند که لباس تیره نپوشند، چرا که کوسه‌ها ممکن است آنها را با فک‌ها اشتباه بگیرند. همچنان به غواصان توصیه شده روی لباس خود نوارهای سفید نقاشی کنند تا آنها را شبیه یک مار مرجانی سمی کند که کوسه از آن هراس دارد.

برخی از سازمان‌های ماهیگیری نیز از دولت مکزیک خواسته‌اند تا دستگاه‌هایی را که می‌توانند از حمله کوسه‌ جلوگیری کنند، مانند سپرهای کوسه یا دستگاه‌هایی که پالس‌های الکتریکی برای فراری دادن کوسه‌ها متصاعد می‌کنند، را به کار گیرند.
+34
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Abukhalid - دبی، امارات متحده عربی
  کفتار خرفت تو تموم نمیشی جرا ؟
  3
  6
  ‌سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این کوسه که سر این ماهی گیر را قطع کرده از داعشیها هست باید تحت تعقیب پلیس انترپل قرار گیرد.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.