مسکو خطاب به ماکرون: وقتی از تغییر حکومت صحبت می‌کنی ناپلئون را فراموش نکن

 تصویری از ناپلئون بناپارت که توسط ژاک-لویی داوید، نقاش مشهور فرانسوی نقاشی شدهیورونیوز: روسیه روز یکشنبه ۱۹ فوریه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را به‌خاطر اظهاراتی مبنی بر اینکه می‌خواهد شکست روسیه را ببیند سرزنش کرد و گفت که مسکو هنوز سرنوشت ناپلئون بناپارت را به یاد دارد. مسکو رئیس جمهوری فرانسه را به دیپلماسی دوگانه با کرملین متهم کرد.

ماکرون به روزنامه لوژورنال دو دیمانش گفت که فرانسه می‌خواهد روسیه در اوکراین شکست بخورد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که فرانسه «با ماکرون آغاز نشد و بقایای ناپلئون که در سطح دولتی مورد احترام است در مرکز پاریس قرار دارد.»

او افزود: «به‌طور کلی، [سخنان] ماکرون بی‌ارزش است.» وی تاکید کرد که اظهارات ماکرون نشان می‌دهد که غرب درگیر موضوع تغییر رژیم در روسیه شده است در حالی که ماکرون بارها به دنبال دیدار با سران روسیه بوده است.

آقای ماکرون با انتقاد برخی از متحدان ناتو به‌دلیل ارائه پیام‌های متناقض درباره سیاست خود در جنگ بین اوکراین و روسیه مواجه شده است و برخی پاریس را حلقه ضعیفی در ائتلاف غربی می‌دانند.

آقای ماکرون روز جمعه از متحدان غربی خواست تا حمایت نظامی از اوکراین را افزایش دهند اما همزمان تاکید کرد که به تغییر رژیم اعتقادی ندارد و در مقطعی باید مذاکراتی انجام شود.

وی گفت: «شفاف بگویم، حتی یک ثانیه هم به تغییر رژیم اعتقاد ندارم و وقتی می‌شنوم افراد زیادی خواستار تغییر رژیم هستند از آن‌ها می‌پرسم برای چه تغییری؟ چه کسی نفر بعدی است؟ رهبر شما کیست؟»

او در توضیح این اظهارات گفت که معتقد نیست که پس از گذشت سال‌ها و با سخت تر شدن موقعیت و درگیری مسکو، راه حلی دموکراتیک از درون جامعه مدنی در روسیه پدیدار شود. وی افزود که هیچ جایگزینی برای پوتین نمی‌بیند و باید به میز مذاکره برگردد.

وی تصریح کرد که همه گزینه‌ها غیر از ولادیمیر پوتین در سیستم کنونی برای او بدتر به نظر می‌رسند.
+21
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  آقای مکرون فکر کنم دانش سیاسی شما ته کشیده در حال حاضر آقای پروخونف بهترین جایگزین برای پوتین است
  16
  43
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  سگ سبیل - کنت، انگلستان

  خوب جوابه ماکرون رو داده.کوبیده تو دهنش.این ماکرون خجالت نمیکشه زنش دوبرابرخودش سن داره?
  43
  10
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  حالا به سر ناپلئون چی اومد بکنار ولی روسها همچین شق و القمری نکردند فرار کردند و تمام آذوقه را آتش زدند شهر مسکو را هم خودشان سوزاندند (کلا روسها به تاکتیک زمین سوخته خیلی علاقه دارند) نتیجه هم مرگ میلیونها روس بود! در جنگ جهانی دوم هم ۲۶ میلیون کشته دادند فیلم Enemy at The gate پروپگندای هالیوود نبود مثل گوسفند ملت رو هی می دادند سمت ژرمن ها میگفتن تفنگ رو از دشمن بگیرید! در جنگها ایران هم که ایران از یک سر با انگلیس سر دیگر با عثمانی درگیر بود تازه جنگها ۲۵ سال طول کشید و نسبت جمعیت ایران به روسیه یک به ۶ بود! گور بابای شرق و غرب ما فرض محال میگیم تبلیغاتشون علیه روسیه دروغه، اما یک سوال، کشوری به وسعت یک قاره با این همه منابع آبی و معدنی و . و جمعیتی حدود ۱۴۰ میلیون که برای هر رشدی مناسبه چرا بیشترین میزان فاحشه جهان رو داره؟ خوشگلند؟ اوکراینیها هم از لحاظ منابع فقیرترند و هم خوشگلتر! ته داستان حالا چرا یک ساله داری زور میزنی شهر باخموت رو به وسعت ۴ کیلومتر نتونستی بگیری از خوشه‌ای و فسفری هم استفاده میکنی عوارض زمین هم مثل افغانستان نیست؟ مشکل کرم از درخته فکر کنم.
  0
  8
  دوشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.