مدیرعامل یک موسسه خیریه:دولت رئیسی تعداد زیادی از مدارس ساخت خیرین را درلیست فروش گذاشته

مدیرعامل یک موسسه خیریه می‌گوید دولت ابراهیم رئیسی در چارچوب طرح «مولدسازی دارایی‌های دولت»، تعداد زیادی از مدارس خیرساز را در فهرست املاک قابل فروش گذاشته است که این مسئله جای تعجب دارد.

زهرا گیتی، مدیرعامل موسسه «مهرگیتی»، در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، می‌گوید ۷۰ درصد مدارس توسط خیرین ساخته می‌شود و آن‌ها وقت و مال خود را صرف بچه‌های این سرزمین می‌کنند و مسئول کسری بودجه دولت نیستند.

او افزود: وقتی خیرین با این مسئله مواجه می‌شوند که مدارس‌شان در فهرست فروش قرار گرفته است، اعتمادشان سلب خواهد شد.

خانم گیتی از رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و وزیر آموزش پرورش خواست تا واضح و شفاف در مورد این فهرست صحبت کنند «تا ما بتوانیم جواب قانع‌کننده‌ای به خیرین خود بدهیم».

طرح «مولدسازی دارایی‌های دولت» که به گفته مدافعانش، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی از آن حمایت می‌کند، قرار است زیر نظر یک «هیئت عالی» متشکل از هفت عضو اجرا شود.

این هیئت که «مصونیت قضایی» دارد، قرار است اموال دولتی را که مازاد تشخیص می‌دهند، قیمت‌گذاری کرده و به فروش برسانند. این در حالی است که سازمان خصوصی در فهرستی که منتشر کرده، مدارس خیرساز را نیز به عنوان اموال دولتی در نظر گرفته و بسیاری از آن‌ها را برای فروش گذاشته است.
+48
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  خیرین ، ملی و یا شخصی برای اینها فرقی مگر میکنه ؟ مالک همه چیز از جان ومال و ناموس ملت و کشور احتصاص به ولایت فقیه و اسلام است و ما فقط بردگانی بیش نیستیم. اگر کسی حرفی بزند و اعتراضی بکند ، یا اعدام یا حبس ابد . الان که درامدی نیست اجناس را گران میکننند یا مال مردم را میفروشند. فردا تنبال فاطی را هم حراج می زارند
  9
  28
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  غارت کشور تحت نام مولد سازی از کی تا حالا مدارس آنهم مدارس خیریه جزو اموال راکد دولتی بحساب میاد طویله اسلامی حداقل به قانون اساسی که خودش نوشته متکی باشد طبق اصلل 44 قانون اساسی بنگاههای خیریه قابل خرید و فروش نیستند
  2
  33
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  متاسفم که اینو میگم ولی با بررسی روند وقاحت و بینامووسی این حرااامزادگان، اگه مردم ایران یکبار برای همیشه این جانی ها رو بیرون نندازن، مرحله بعد فروش ناموس ایرانی خواهد بود. اونم به اجبار. یه چیزی تو مایه های ترکیبی از فاشیست+کمونیست با چاشنی کره شمالی و خشونت داعشی...
  2
  14
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.