روزنامه اصولگرا از دلیل انتقال تلویزیون اینترنشنال به واشنگتن میگوید

روزنامه جوان نوشت:انتقال پخش برنامه‌های اینترنشنال از لندن به واشنگتن را باید در علتی دیگر غیر از آنچه خودشان اعلام کرده‌اند، جست‌وجو کرد.

لندن اگر جای ناامنی بود، این حجم از اپوزیسیون و تروریست‌های قدیمی را در خود جا و امنیت نمی‌داد.

چند علت محتمل می‌توان برای این جابه‌جایی برشمرد؛ اول آنکه نوعی رقابت بین اینترنشنال با بی بی‌سی که ارگان رسمی وزارت‌خارجه انگلیس است، به وجود آمده بود و به نظر می‌رسد همان افشاگری رعنارحیم‌پور علیه اینترنشنال که از دستور سعودی به آنان برای مصاحبه با رهبران تجزیه‌طلب در ایران خبر داده بود، نوعی تضعیف رقیب در پوشش لورفتن یک مکالمه تلفنی بود. حالا نیز به احتمال زیاد لندن عرصه را برای کار اینترنشنال تنگ کرده است. به‌ویژه آنکه این تصمیم درست در پایان آشوب پاییزی و ناامیدی از سرنوشتی که این شبکه‌های لندنی برای آن متصور بودند، گرفته شده است.

علت دیگر را می‌توان احتمال تغییر رویکرد، همزمان با این تغییر مکان دانست. رؤسای سعودی اینترنشنال از یک‌طرف تلاش می‌کنند بحرانی را که با تجاوز به یمن در منطقه و بر سر خود آوار کردند، از سر بگذرانند و به روابط دیپلماتیک با ایران بازگردند و از طرفی می‌دانند با این دشمنی که در رسانه‌های وابسته به خود انجام می‌دهند، چنین بازگشتی ممکن نیست. از طرفی ناکارآمدی رسانه‌های فارسی‌زبان سعودی در هدایت آشوب در ایران برای گردانندگان اینترنشنال با اهمیت است و این تغییر مکان باید سرآغازی برای تغییرات دیگری هم باشد.
+8
رأی دهید
-112

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  با همین ارزیابی های آب دوغ خیاری مملکت رو دارند میگردانند همه چیزشون شبیه به هم شده!! سیاستشون، اقتصادشون، دینشون، ارتش و سپاهشون و خبرگزاری ها و تعبیر و تفسیرهاشون همه چیزشون همینطور الکی و سطحی و خیالبافانه
  5
  47
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  ایرانی آگاه باش و مگذار یک رسانه بیگانه با تغذیه دشمن دیرینه ایران زمین زمام اطلاع رسانی در مورد سرزمینت را بدست بگیرد.بی بی سی بنگاه خبر رسانی عنگلیس روباه مکار و بانی اخوندیسم، ایران اینترنشنال رسانه ای با پشتیبانی آل سعود،. اینها در سر بزنگاه اخبار را طوری وارونه جلوه خواهند داد که مثل فتنه ۵۷ حد اقل ۴۰ سال دیگر طول خواهد کشید تا بفهمیم چرا و چگونه فریب خوردیم.هزینه شروع و نگهداری یک کانال تلویزیونی بسیار بالاست و هیچ کشور یا نهاد غیر ایرانی عاشق چشم و ابروی من و شما نیست که هزینه گزاف کند صرفا بخاطر کشف حقیقت برای ما. پس فقط و فقط به رسانه های کاملا ایرانی بی طرف و بدون قصد و غرض اکتفا کرده زمام فکری و عقلی خودرا به بیگانگان مسپاریم.عربستان حتی یک لیوان آب بدون اجازه آمریکا و عنگلیس نمی‌خورد، بدانیم که مجوز کار اینترنشنال را هم غولهای خبری بین المللی از جمله بی بی سی صادر کرده اند چون آنها حتی از تعداد شنوندگان و بینندگان خود آگاهند و میدانند بی بی سی دیگر جایی بین مردم ایران ندارد. بیدار شویم و یکدیگر را بیدار کنیم. بنام سرزمین مان ایران
  8
  18
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.