رضا پهلوی: بین جمهوری و نظام سلطنتی، جمهوری را انتخاب می‌کنم

ایران اینترنشنال: شاهزاده رضا پهلوی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با اشاره به شکاف‌های فزاینده در بدنه جمهوری اسلامی و لزوم آماده‌سازی برای گذار به سمت دموکراسی گفت بین جمهوری و نظام سلطنتی، جمهوری را انتخاب می‌کند.

شاهزاده رضا پهلوی در عین حال خاطرنشان کرد اگر بخشی از مردم خواهان گزینه‌ای هستند، نباید امکان صحبت کردن درباره آن گزینه را حذف کرد.

او همچنین گفت: «اینکه گفته شود چون شاه پدرم بوده، من برای آنچه در زمان او رخ داده مسئولم، نظری منطقی نیست.»

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به ریزش بدنه جمهوری اسلامی گفت: «طبق شواهد و اطلاعاتی که برای ما افشا شده، شکاف‌هایی در رژیم شکل خواهند گرفت که علنی‌تر خواهند شد. خامنه‌ای به دنبال جایگزینی پسرش (مجتبی) به جای خود است، که نهایتا می‌تواند به واکنش علیه خامنه‌ای منجر شود.»

او همچنین خاطرنشان کرد: «طیفی خاکستری از مقامات دولتی در ایران هستند که درباره اعلام حمایت علنی از اپوزیسیون احتیاط دارند. اکنون روند به سمت جدا شدن تعداد بیشتری از مقامات از حکومت پیش می‌رود. کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که در را برای بیشترین مشارکت ممکن باز بگذاریم.»

شاهزاده رضا پهلوی گفت: اگر طیف خاکستری حکومت اصول و ارزش‌های مشخص شده برای اتحاد اپوزیسیون را به عنوان مبنای همکاری در پیش بگیرد، می‌توان طیف بیشتری از این افراد را در فرایند گذار مشارکت داد.

او با اشاره به بیانیه اخیر میرحسین موسوی و تقاضای او برای قانون اساسی جدید و همه‌پرسی آزاد در ایران، گفت: «آنچه موسوی دو هفته پیش گفت، نشان می‌دهد مواضع او فرق کرده است. این در حالی است که او قبلا یک مخالف وفادار به حکومت در چارچوب قانون اساسی کنونی به شمار می‌آمد.»

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به لزوم لغو مجازات اعدام در ایران آزاد، تاکید کرد در همین حال باید حق دادخواهی مردم علیه سران جمهوری اسلامی و سپاه که در جنایت علیه مردم نقش داشته‌اند محفوظ بماند و این مقامات در دادگاه‌های قانونی و منصفانه محاکمه شوند.

شاهزاده رضا پهلوی در ارتباط با وضعیت نیروهای سپاه پس از گذار از جمهوری اسلامی گفت: می‌توانیم به آنها بگوییم به ارتش ملحق شده یا در بخش‌های غیرنظامی کار کنند.
+281
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  حرف های خوب و بموقع شاهزاده مانند همیشه درست و منطقی است و مشت محکمی است به دهان تفرقه اندازان و مزدوران رژیم اشغالگر اسلامی
  61
  145
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مهدی52 - روتردام، هلند

  این رو باید آن هموطنهائی که حتی مخالف نام پهلوی هستند دقت کنند که ایشان حتی از اونچه که حق طبیعی خودشون هست نه تنها دفاع نمیکنند بلکه خود نیز برای یکصدا شدن هر بیشتر اپوزیسیون با مخالفین خود همصدا میشود ، پس دیگر از این به بعد فقط مانع تراشان و مزدیگیران ج.ا اسلامی سعی خواهند کرد بین مردم نفاق پراکنی کنند
  25
  128
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  با اینکه سلطنت طلب نیستم, رضا پهلوی را انسانی میهن دوست و بهترین گزینه (حد اقل در این برحه از زمان) برای نه تنها گذار بلکه اداره کردن کشور ایران بعد از سقوط نظام اسلامی میدانم.
  38
  136
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  باید شاه بشی ! لطفا!
  39
  50
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  اولا به کوری چشم آخوند ها و ملا ها، دوم به کوری چشم پیر و پاتیل های مجاهدین خلق و به کوری چشم گروهک های ورشکسته کمونیست ها وبه کوری چشم جدایی طلب ها. شاهزاده با اقتدار پیش میرود.
  35
  69
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  پرنده ابی - لندن، انگلستان

  دیگه شکم یقین شدکه اصلاح طلبوهابخشی ازاین پروژه براندازی هستن.این حرف هم که جمهوری بهتره ازسلطنت حرف اصلاح طلبوهاست.درمورد خط دادن و فراخوان دادن هم که این آقو گفته از داخل هستش.پس اصلاح طلبوها بخشی ازکارن.
  49
  20
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان

  بعضی ها اصلا به اسم پهلوی حساسیت دارند و هر چی ایشون بگه انگار یاسین در گوش خره باز هم به مخالفت خودشون ادامه میدند
  18
  67
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه

  حساسیت نداریم.ایشان را بهیچوجه لایق نمی دانیم.سابقه مدیریتی اش چیست؟از اقتصادکلان مملکتی چیزی بلداست؟موضع ایشان در قبال مخالفان خودوخاندانش(ازهرطیف وگروه) چیست؟اعدام وحبس و تبعید؟یا اره برقی ومرگ به سبک خاشقچی؟کارهای پدرش را تاحالانقدکرده است؟کسیکه ازهمین امروزدست بدامن خارجی شده معلومست که کسی درداخل ازاواستقبالش نمیکند.
  53
  22
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  tarafdari - تفلیس، گرجستان

  ازدیشبCDNهاقطع شده ووصل شدن به اینترنت از ایران یه جورایی ناممکنه.فکرمیکنم تاچندوقت دیگه برای اینترنت باید مجوز بگیری.مردم هم از اینترانت یعنی شبکه داخلی استفاده میکنن.به هرصورت حرف هیچکس ازخارج به داخل نمیرسه.
  1
  25
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک
  مهدی52 - روتردام، هلند
  مشکل اونا رضا پهلوی نیست ،مشکل تفکرات پوسیده ای مثل شماست که با وجود زندگی در هلند به عنوان یکی از مهدهای دمکراسی جهان هنوز پادشاهی رو یک حق طبیعی و نه یک شیوه ی حکومت منسوخ حصر حجری می‌پندارید. به نظر بنده تنها دلیلی که می‌تواند مردمی را به دنبال شاه و شیخ بکشاند و علمدار رهبری آنان بر جامعه گرداند امید به جیره خواری در پناه تملق و چاپلوسی است و بس، حالا چه در لباس بسیجی و عرزشی و چه شاه الهی. وگرنه بنده به شخصه ایشان را تنها گزینه ی مناسب مدیریت و رهبری این انقلاب میدانم تا روزی که پای صندوق رای برویم. و اگر ایشان باز بر صندلی پادشاهی نشست و بعد ده سال شد خامنه‌ای با لقب شاهی تنها و تنها دلیلش را طبق گفته های خود ایشان فرهنگ دیکتاتور پروری ایرانیان و مردم خاور میان/ جهنم میدانم.
  23
  18
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  سابقه مدیرتی ایشون فکر نکنم خیلی‌ از کسی‌ بدتر باشد که معتقد بود. اقتصاد مال خر است. اگر فراموش نکرده شما و امثال شما ایشون قبل از ۵۷ و بعد از ۵۷ به امام می‌‌گفتید. فیلسوف شرق. با عقل ‌ترین مردی که جهان از بدو ایجاد به خود دیده. فقط یک جمله از این فیلسوف شرق و با عقل‌ترین مرد جهان. اگر مردی آلت تناسلی خود را در مرغ فرو کند. مرغ حرام نمی‌‌شود. نمی‌‌دانم.مثل شما پیش امام تحصیل نکردم ولی شاید تخم مرغ دو زرده شود. بعد خیلی‌ عجیب است. طرز تفکر شما به ایشون که تخصص ندارد. ؟زمان ۵۷ هم حتما هم صیغه هم کباب مرغ داشتید. به قول امام فیلسوف شرق شما . هم دو تا موجود لازم نبود.صرفه جو بودید. اول صیغه بعد به سیخ می‌‌کشیدید
  15
  33
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  ببین تو حتما آخوند دوزاری رو لایق میدونی و رئیسی شش کلاسه رو از اعدام و حبس و تبعید و شکنجه هرچقدر خواستی بدونی یک سر برو بیت رهبری و اگر رهبرت دست به دامن چین و روسیه نشده بود تا حالا صد دفعه رفته بود توی چاه فاضلاب برو این چرندیات رو واسه خودتون بگو انگار که کارنامه ای پاک و بدور از خیانت داشته اید
  14
  21
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  این در و پی تی موقعی که می بینه هیچ کس تحویا نمی گیردش هر روز نظرش را عوش می کند و توهم این را دارد و فکر می کند فردا چند روز دیگر شاه خواهد بود. چند ماه می کفت حکومت سلطنتی مشروطه و پارلمانی بعد به دنبال امضای من وکلالت نی دهم افتاد دید کسی آدمش حساب نمی کند الان با چند در پی تی مخالف سر میز نشتند و برای ایران آینده تصمیم می گیرند. هویت و کیستی همه آنها روس اینترنت است و در عالم وافعی قدرت و اعتباری ندارند . و هیچ یک از کشورهای تاثیر گذار در سیاسیت ایران آنها را اصلا آدم حساب نمی کند. همانطور که آنها رضاخان و خمینی را سرکار آوردند تا در جهت منافعشان باشد امروز هم تا زمانی که جایگرین و وابسته له خود را در ایران درست نکرده اند این رژیم مانی خواهد بود با هر شرایطی. همه آنها می دانند ایران و ایرانی ها دارای شعور سیاسی لالایی نیستند که بخواهند برای خود تصمیم بگیرند. تنها ازادی که می خواهند حجاب و ازادی مشروبات الکلی است. مردم شعور داشتن یک جامعه دموکران که قانون و حقوق بشر در آن جاکم باشد را ندارندو خودتان را فریب ندهید
  27
  8
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  این حجم از بی دانشی و کم عقلی در بین شما عادی نیست وناشی از نوشیدن الکل و استعمال موادروانگردان است.درفروردین58 که نخستین هیئت دولت تشکیل شدافراد مجربی مانند طالقانی وبهشتی و هاشمی وبازرگان وقطب زاده وسنجابی وغیره حاضربودند.همه با سن بالا وباتجربه برای کشورداری.این گروه متشکل از خانم علینژادوبنیادی وآقای مهتدی(حزب کومله!)و کریمی(فوتبالیست!)وفرخ نژاد وامینی(کمدین!)با هیئت دولت اولیه قابل قیاسند؟؟؟
  21
  4
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  بااین توضیح اضافه تر که حزب دموکرات کردستان=حزب کومله.
  17
  0
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  دو سیستم کاملن متضاد: مردمسالاری ضد دین سالاری! طالقانی وبهشتی و هاشمی بهیچ عنوان سواد مدیریتی نداشتند اگر هم تحصیلکرده هایی از دوره رضاشاه یا محمدرضاشاه بورس گرفتند و نمکدان شکستند مانند بازرگان و قطب زاده و سنجابی انها با احساسات تصمیم گیری میکردند و بالاخره چوب ضد خردورزی را از همان طالقانی وبهشتی و هاشمی خوردند. 😖 رضا پهلوی به هیچوجه با بیسوادان و بیشعوران ج.ا قابل قیاس نیست. او نه تنها به چندین زبان مسلط است برعکس خمینی که به «هچ» زبانی مسلط نبود! رضا پهلوی ۴۴ ساله قسمتی از اپوزیسیون را مدیریت میکند. اگر وزیری (= مدیر سطح بالا) در آلمان از کار کناره گیری کند، میتواند با سخنرانی ساعتی چندین هزار یورو حقوق دریافت کند. برو به سخنرانی های رضاپهلوی گوش کن! نه در ارتباط با آمیزش با دختر بچه شیرخواره 😡 یا هر فضاحت و فلاکت دینی، بلکه خردورزی برای آزادیهای نسبی و توسعه همه جانبه که پایه های دموکراسی هستند! گرفتی؟!
  5
  12
  دوشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  علینژاد و بنیادی و کریمی و اسماعیلیون "صدای معترضین" هستند! آنها با هیئت دولت و اوهامات مذهبی هیچ سنخیتی ندارند! 🤦‍♀️😖🤦‍♂️
  3
  11
  دوشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  محمداسماعیلی - ایران، ایران
  یعنی دمت گرم. قطعا احترام خانواده پهلوی برای همیشه حفظ خواهد شد
  8
  10
  دوشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  این هم از شاه زاییده تون گفت جمهوری پس طرفدارانش دیگر ببندن 😄
  0
  2
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.