برجسته کردن باسن به سبک برزیلی از مرگبارترین جراحی‌های زیبایی است

در این جراجی چربی را از قسمت‌های مختلف بدن، مثل ران، بازو، شکم، کمر و پهلو استخراج و به باسن تزریق می‌کنندایندیپندنت فارسی: در سال‌های اخیر جراحی‌های زیبایی بسیار پرطرفدار شده‌اند و جراحی باسن نیز یکی از آنها است.

«لیفت باسن برزیلی» که به نام بی‌بی‌ال (BBL) نیز شناخته می‌شود به معنی بالاکشیدن باسن و حجیم‌ کردن آن است و یکی از پرتقاضاترین جراحی‌های زیبایی است. بر اساس گزارش انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، در سال ۲۰۲۱، ۶۱ هزار و ۳۸۷ عمل بزرگ کردن باسن به این روش در آمریکا انجام شد و تعداد آن رو به افزایش است.

جراحی بالاکشیدن باسن به سبک بزریلی یکی از خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین عمل‌های زیبایی است که کمتر کسی درباره عوارض آن صحبت می‌کند.
لیفت باسن برزیلی چیست؟
در جراحی بالاکشیدن و حجیم کردن باسن برزیلی، جراح چربی را از قسمت‌های مختلف بدن، مثل ران، بازو، شکم، کمر و پهلو استخراج و به باسن تزریق می‌کند.
این روش دو مزیت دارد: اول به دلیل استخراج چربی، در قسمت‌هایی که چربی برداشته می‌شود کاهش سایز اتفاق می‌افتد، و دیگر اینکه باسن برجسته‌تر می‌شود. علاوه بر این، بزرگ کردن و بالا کشیدن باسن به این روش، به نسبت استفاده از ایمپلنت‌های سیلیکونی طبیعی‌تر است.

هرچند روش جراحان مختلف ممکن است متفاوت باشد، اما روش کار تقریبا یکی است. قبل از جراحی، پزشک خطوط راهنما را روی بدن رسم می‌کند تا بداند از کجا چربی بردارد و به کجا باید تزریق کند. پس از اینکه بیمار بیهوش شد، جراح چربی را استخراج می‌کند، سپس از طریق یک فرایند پاکسازی، سلول‌های چربی زنده از مایع لیپوساکشن جدا شده و از طریق برش‌های کوچک به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود.
دوران نقاهت چگونه است؟
هرچند این جراحی چندان مشکل نیست، دوران نقاهت دشواری دارد که سخت‌ترین بخش آن است. البته آستانه تحمل درد افراد مختلف متفاوت است، اما دوره نقاهت می‌تواند بین دو تا شش هفته متغیر باشد.

در دو هفته اول اجازه ندارید بنشینید، به پشت دراز بکشید یا به هیچ وجه عضلات باسن خود را روی سطوح سخت قرار دهید. در واقع شما باید به شکلم یا پهلو بخوابید و برای تمام فعالیت‌های روزانه، به جز رفتن به دستشویی، ایستاده بمانید.
پس از اینکه جراح به شما اجازه داد، می‌توانید با استفاده از بالش‌های دونات شکل مخصوص که فشار روی باسن را کاهش می‌دهند بنشینید، و بعد از هشت تا ۱۰ هفته می‌توانید به صورت معمولی بنشینید.
انتظار چه چیزی را داشته باشید؟
نتایج این جراحی اغلب نیمه‌دائمی‌اند و این احتمال وجود دارد که برای بازگشت به شکل اولیه بدن به جراحی نیاز داشته باشید. تنها ۷۰-۸۰ درصد چربی تزریق شد در ناحیه مورد نظر باقی می‌ماند و بقیه آن جذب بدن می‌شود که ممکن است به کاهش اندازه یا تغییر شکل منجر شود.

سلول‌های چربی تزریق شده به باسن درست مثل بقیه سلول‌های چربی بدن عمل می‌کنند. یعنی اگر وزن اضافه کنید، سلول‌های چربی بیشتری در این ناحیه جمع می‌شود و باسنتان بزرگتر می‌شود، در مقابل اگر وزن کم کنید، تعداد سلول‌های چربی کاهش یافته و کوچکتر می‌شود.
خطرات
به گزارش چاینا مورنینگ پست، میزان مرگ و میر ناشی از جراحی لیفت برزیلی به اندازه یک در ۳۰۰۰ تخمین زده می‌شود که نسبت به خیلی از جراحی‌های زیبایی دیگر درصد بالایی است.

علت اصلی مرگ پس از این جراحی، آمبولی چربی است. آمبولی چربی زمانی اتفاق می‌افتد که چربی وارد جریان خون شود. این چربی می‌تواند از طریق جریان خون حرکت کند و باعث انسداد رگ شود. اختلالی که می‌تواند کشنده باشد.
در یکی از روش‌های لیفت باسن برزیلی چربی به فضای زیر جلدی -فضای بین عضلات و پوست- تزریق می‌شود. اگر این کار به درستی انجام نشود، ممکن است به طور تصادفی به عضله تزریق شود. در اثر این اتفاق چربی ممکن است به ریه‌ها یا قلب شما برود که می‌تواند عواقب مرگباری داشته باشد.
تخمین زده می‌شود که حدود سه درصد عمل‌های لیفت باسن برزیلی در سراسر جهان عوارض دارند.
+9
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  باسن زیبا برای یک زن خیلی اعتماد به نفس زیاد میاورد و مردان طبعیتا باسن زیبا را دوست دارند. این را باید گفت چون آنچه که اعیان است چه حاجت به بیان. این طبعیت همینطوری خلق کرده مردان را چون باسن جزی از زیبایی یک زن است و طبعیتا مرد جذب زیبایی های زن میشود. آن چنان باسن زیبا، طبیعی و خوب که با ورزش میتوان ساخت با هیچ عمل جراحی نمیتوان آنرا به دست آورد. ورزش همه اجزای بدن انسان را و تمامی عضلات را به طوری طبیعی نارمل ساخته و مقدار های عضله و چربی را تنظیم میکند. از همین خاطر بدن یک زن ورزش کار خیلی جذابتره نسبت به زنی که جراحی کرده چون تفاوت شان خیلی آشکار است. مثل همون یارو که به بدن خود سنتول تزریق میکرد تا بازو هایش بزرگ شوند، آیا این بازو ها از نگاه جنسی برای یک زن جذاب است؟ هرگز نه. همینطور بدن زن وقتی میره زیر تیغ جراحی آن جذابیت اصلی خود را از دست میدهد و برای مردانیکه نارمل اند و از عقل سلیم برخوردار، دیگه جذاب نمیتوانند باشند.
  0
  10
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.