معلم قائمشهری که اخراج شده بود، توسط باشگاه نساجی استخدام شد

خانم صفرزاده، آموزگار قائمشهری به دلیل ترانه‌خوانی‌ دانش‌آموزانش از آموزش و پرورش اخراج شدرادیو فردا: در پی انتشار ویدیویی از اقدام معلم یکی از معلمان مدارس قائمشهر در پخش یک ترانه و همخوانی دانش‌آموزان با آن، و واکنش شدید آموزش و پرورش مازندران که به اخراج این آموزگار منجر شد، باشگاه نساجی مازندران اعلام کرد که این معلم زن را استخدام کرده است.
روابط عمومی باشگاه نساجی با انتشار اطلاعیه‌ای تاکید کرد که «در راستای وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی، خانم صفرزاده، آموزگار قائمشهری را که اخیرا به دلایلی مورد بی‌مهری قرار گرفته به استخدام باشگاه در می‌آورد تا از توانایی او در امور فرهنگی بهره ببرد.»

در اطلاعیه باشگاه نساجی مازندران آمده است که این باشگاه «متعلق به مردم قائمشهر، مازندران و همه نقاط ایران است و وظیفه حمایت از مردم ایران را روی دوش خود می‌بیند و تا حد توان برای دستیابی به این هدف تلاش خود را ادامه خواهد داد.»

بعد از انتشار ویدئویی از دانش‌آموزان یک مدرسه غیر انتفاعی در قائمشهر در شبکه‌های اجتماعی که در آن دانش‌آموزان ترانه «گنگستر شهر آمل» را در حضور معلم خود همخوانی کردند، مدیر آموزش و پرورش مازندران از اخراج این معلم و احتمال «لغو مجوز مدرسه» خبر داده بود.

حسین کمالی روز پنج‌شنبه ۲۷ بهمن از ترانه‌ای که توسط دانش‌آموزان قائمشهری همخوان شده بود به عنوان «آهنگ مبتذل» نام برد و گفت که «بر اساس تصمیم و رای شورای نظارت آموزش و پرورش استان مازندران به مدیر مدرسه تذکر کتبی داده شده و احتمالا مجوز فعالیت این مدرسه لغو خواهد شد».

مصطفی بابایی، مسئول روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، نیز در پی انتشار این ویدیو در توئیتی از فضای شاد کلاس با عنوان شکسته شدن «حرمت کلاس» و «هنجارها» نام برد.

باشگاه نساجی مازندران که تیم فوتبال قائمشهر است اما در واکنش به اخراج این معلم، از استخدام او خبر داد و با حمایت ضمنی از این آموزگار، تاکید کرد که استخدام او بخشی از «مسئولیت‌های اجتماعی» این باشگاه است.
+62
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان
  مطمئنا برای این باشگاه هم مشکلاتی بوجود می آورند. ج.ا. برای اینکه ما نتوانیم دست همدیگر رو بگیرم از هر ترفندی استفاده میکنه
  1
  12
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  هموطن عزیز دوره مشکلات برای این و آن بوجود آوردن گذشته. اینها در واقع مشکل بوجود آمده برای ج ا هستند (قبلا برای مردم بود الان فرق کرده) ببینید الان سیستم دارد به یک فلج اطلاعاتی و سیاسی نزدیک میشود و دلیل آن این است که هر موضوع کوچکی به چالش امنیتی و اطلاعاتی تبدیل میشود همیشه هم برای این رفتارها یک جواب مشخص دارد زور. زور تا جایی کارگر است که میزان چالش از میزان زور شما بیشتر نشود از یک جا مانند دست و پا زدن و تقلا زدن بیخود میشود. در یک مملکت درست و حسابی اتفاقا در همین ایران خودمان پیش از انقلاب یک هیئت برسی تشکیل میشود معلم از خود دفاع میکند مثلا میگوید قصدش شاد کردن کلاس درس بوده ولی خوب چیزی برای سن کودک مناسب نداشته یا والدین مشکلی با فیلم برداری ندارند (که البته آنهم باز مقصر معلم نیست باید قرارداد مدیر و والدین ذیل قوانین کلی باشد) اگر همه اینها از سر نیت مثبت بوده حتی معلم را تشویق باید کرد که با ابزار دم دستش ولی نه بصورت ایده‌آل سعی به تغییر و ابتکار آموزشی کرده اگر هم که کار غلط بود که بنده خدا قتل نکرده باید اخطار داده شود. ج ا دارد خودش را میکشد بهتر!
  4
  5
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  کار باشگاه نساجی کار ارزشمندیست چون یک نهاد مردمی محبوب مردم منطقه باید باشد و اینگونه رفتارها باید در تمام ایران ترویج داده شود (این کار باشگاه ترویج فرهنگ جوانمردیست) فرهنگ ما بر اساس اخوت است حکومتها میایند و میروند ما صاحب خانه هستیم. کار این باشگاه و رفتارهای مشابه مرا خیلی به آینده امیدوار میکند و قدرت بازسازی ایرانیان را نشان میدهد. کلا مردم خوبی داریم برای همین حکومتها سعی میکنند بین ما دیوار بکشند اما زمان سختی که میاید رفتار جمعی ناشی از برادری و حمایت از سرتاسر ایران میبینم. ما پیروزیم
  4
  6
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.