مهندسی که روسری‌اش را در مجمع سازمان نظام مهندسی پرت کرد، تحت پیگرد قضائی قرار گرفت

 زینب کاظم‌پورصدای آمریکا: پس از انتشار ویدئو اعتراض یک مهندس زن در مجمع سازمان نظام مهندسی تهران و برداشت و پرت کردن روسری، خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه خبر داد که برای او به دلیل «هتک حرمت» به حجاب اسلامی پرونده قضائی تشکیل شده است.

این عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در انتخابات هیئت مدیره این سازمان و پس از محرومیت از نامزدی، روسری خود را روی سن پرت کرد و رفت.

زینب کاظم‌پور گفت که به چنین مجمعی که در آن به شأن مهندسان توهین می‌‌شود و آنها را کتک می‌زنند رسمیت نمی‌دهد و مورد تشویق حضار عمدتا مرد جلسه قرار گرفت.
خانم کاظم‌پور همچنین اشاره کرد که لیست افرادی که قرار بود انتخاب شوند از قبل مشخص شده بود.

تسنیم بدون اشاره به جزئیات افزود: «به دروغ ادعا شد که این فرد به دلیل بدحجابی [در انتخابات مجمع عمومی این سازمان] رد صلاحیت شده است.

این خبر را خبرگزاری فرانسه نیز پوشش داده است و این توضیح را افزوده که بیستم دی‌ماه قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران تصمیم برای به اجرا گذاشتن قوانینی که مجازات‌های شدیدی برای نقض قوانین حجاب تعیین می‌کند، گرفت.

در هفته‌های اخیر چندین کافه، رستوران و داروخانه به دلیل ارائه خدمات به مشتریانی که حجاب ندارند، پلمب شده‌اند.

افزایش سختگیری‌ها در مورد حجاب اسلامی در حالی است که اعتراضات سراسری در ایران را کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد شعله‌ور شد.

اما تجمع‌ها و تظاهراتی که در این پنج ماه در سراسر ایران برپا شد به حجاب خلاصه نشد و معترضان خواستار سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی شده‌اند
+41
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران

  برداشتن روسری از سرخانمها همان کاری که رضاشاه بنیانش رو گذاشت در اصل مخالفت با دین و شریعت است.این یک هدف هوشمند است برای بیرون راندن شیعت از اذهان . اگر جایی اخوندی دیدید که داره از مبارزه با حجاب اجباری حمایت میکنه حتما مکری توکاره .دخالت اخوندتو این مبارزات ممنوع
  27
  7
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  من قبلا نوشته خانم کاظم‌پور بزودی دستگیر شده و سپس آزاد میشوند زیرا طویله اسلام از دادن اولین امکانات روزمره به زندانیان عاجز است آنها را آزاد کرده سپس بطریقی سربه نیست می کند یکی خودکشی میکند دیگری از بلندی پرت میشود یا بیماری قلبی داشته ووووو
  11
  12
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  حالا این خانم معترض به حجاب اجباری رو گرفتید با اونهایی که در اون جلسه براش دست زدن چه میکنید
  10
  11
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.