انسیه خزعلی: رئیس جمهور دستور «عفو» دانشجویان را داده است

 انسیه خزعلیرادیو فردا: معاون امور زنان و خانواده در دولت ابراهیم رئیسی روز شنبه ۲۹ بهمن از دستور «عفو» دانشجویان معترض خبر داد.

انسیه خزعلی در مورد احکام صادر شده تعلیق یا اخراج دانشجویان معترض به خبرگزاری ایلنا گفته است که رئیس جمهور دستور «عفو» این افراد را صادر کرده است.

او ابراز امیدواری کرد که کمیته‌های انضباطی دانشگاه‌ها به این مسئله رسیدگی کنند و وزیر علوم را مسئول نظارت بر اجرایی شدن دستور رئیسی دانست.

منتقدان می‌گویند که این اقدام هم مثل فرمان «عفو معیاری» زندانیان سیاسی، با هدف به حاشیه بردن اخبار سرکوب دانشگاه‌ها صورت گرفته است.
گزارش‌های مختلف حاکی است که همین امروز و همزمان با اعلام این خبر، احکام تعلیق جدیدی علیه دانشجویان صادر شده است.

در همین زمینه، شوراهای صنفی دانشجویان کشور از افزایش صدور احکام «اخراج» و «تعلیق» به منظور تشدید فشار بر دانشجویان و در پی موج گسترده احضار فعالان دانشجویی به «دفاتر پیگیری وزارت اطلاعات» خبر داد.

در این گزارش، افزایش فشارها بر دانشجویان ناشی از «سیاست ترس و تهدید» و در چارچوب اقداماتی چون «تماس با خانواده و ایجاد فشار روانی» برای دانشجویان ارزیابی شده و آمده است که هدف از این فشارها اخذ «تعهد‌نامه‌ای آمرانه و اجباری» و جلوگیری از اوج گیری دوباره اعتراضات دانشجویان است.
+2
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  حکایت سلطانی بود که شب به سربازانش میگفت اموال مردم رو بدزدند چند روز بعد دوباره اموال رعیتش رو بهشون پس میداد میگفت سلطان سرباز هاشو فرستاد دزدان رو پیدا کردند و اموالتون رو ازشون پس گرفت
  1
  27
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  ابلیس ماده عینکی !
  1
  17
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.